Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

EIZO ColorEdge CG241W

EIZO ColorEdge CG241W

W ofercie firmy ALSTOR pojawi się w najbliższym czasie kolejny model monitora LCD przeznaczonego do profesjonalnych zastosowań graficznych. Należący do serii Premium ColorEdge CG241W posiada ekran o panoramicznych proporcjach, możliwość sprzętowej kalibracji oraz odwzorowuje 96% przestrzeni AdobeRGB.


Zastosowana w ColorEdge CG241W matryca o przekątnej 24,1” pozwala na wyświetlanie obrazu w naturalnej rozdzielczości 1920x1200 (proporcje 16:10). Umożliwia to jednoczesne wyświetlenie dwóch stron formatu A4 w ich naturalnej wielkości oraz palet narzędziowych, które nie będą przesłaniać przygotowywanej pracy. Maksymalna jasność panelu to 300 cd/m2, kontrast na poziomie 850:1, a kąty widzenia zarówno w pionie, jak i w poziomie, sięgają 178°.
Pozostałe cechy charakterystyczne nowego modelu, to możliwość precyzyjnej kalibracji z wykorzystaniem 12-bitowej tabeli kolorów LUT, przetwarzanie informacji o kolorze z 16-to bitową precyzją, realizowana przez elektronikę bieżąca kontrola równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy oraz odwzorowanie do 96% przestrzeni AdobeRGB. Jednocześnie panel posiada niskie czasy reakcji (6 ms przy przejściach między półtonami) co sprawia, że doskonale sprawdzi się zarówno w obróbce materiałów statycznych (retusz fotografii, skład publikacji), jak również na stanowisku montażu video.
Sprzętowa kalibracja monitora przeprowadzana jest bezpośrednio na wartościach kolorów zapisanych w elektronice monitora, przez co uzyskane wyniki są znacznie bardziej dokładne, niż przy kalibracji programowej, a całość procesu jest prostsza do przeprowadzenia i zajmuje znacznie mniej czasu. Wynika to z prostego faktu – elektronika monitora zawiera 12-bitową tabelę barw (co daje 4 081 odcieni każdej składowej), z których jednocześnie może być wyświetlonych 256. Przetwarzanie informacji o kolorze z 16-bitową precyzją pozwala na osiągnięcie (nie tyle większej ilość detali, ale dokładniejsze i bardziej równomierne odwzorowanie barw na całej powierzchni ekranu) znacznie większej szczegółowości odwzorowania przejść tonalnych szczególnie w ciemnych obszarach edytowanej pracy.
Dołączone w zestawie z monitorem oprogramowanie ColorNavigator CE współpracuje z wszystkimi popularnymi modelami kalibratorów dostępnymi na rynku, takimi jak np.: Eye-One, DTP94, DTP94B, MonacoOPTIX X-Rite, lub ColorVision’s Spyder2. Pozwala również na (regulację) kalibrację poziomu jasności czerni (tylko przy podłączeniu monitora poprzez złącze cyfrowe) oraz pomiar jasności papieru.
Dokładne dopasowanie wartości gamma każdego z podstawowych kolorów (Red, Green, Blue) jest warunkiem poprawnego wyświetlania kolorów. Monitory EIZO ColorEdge CG241W już podczas procesu produkcji mają precyzyjnie określone barwy: Red, Green i Blue w skali 0-255, na podstawie 12-bitowej tabeli Look-Up Table (LUT). Standardowo wartość gamma monitora jest ustawiona na poziomie 2,2. Potwierdza to certyfikat fabrycznej kalibracji, dołączany do każdego monitora.
Monitor wyposażony jest w dwa złącza DVI-I umożliwiając pracę zarówno z analogowym, jak i cyfrowym źródłem sygnału. Złącza udostępniają jednocześnie obsługę sygnału HDCP. W monitor wbudowano ponadto dwuportowy hub USB pracujący w standardzie 2.0.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem