18 kwietnia 2013, 09:30
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 4806 razy

Ekologia i fotografia w hotelach Orbis

Ekologia i fotografia w hotelach Orbis

Program PLANET 21 nawiązuje do dokumentu "Agenda 21", czyli planu działań, podpisanego w Rio de Janeiro w 1992 roku i mającego przypominać o najbardziej aktualnych wyzwaniach nowego wieku.

Wdrożenie programu uświetni konkurs fotograficzny dla wszystkich pracowników sieci hoteli Orbis.

Orbis S.A., wspólnie z siecią Accor, ma zamiar do 2015 roku przeprowadzić szkolenia dla pracowników w 95% swoich placówek w zakresie zapobiegania chorobom, promować dobrze zbilansowane posiłki, stosować ekologiczne produkty w 85% hoteli oraz ograniczyć zużycie wody i energii odpowiednio o 15% i 10%. 

Program PLANET 21 grupuje 21 zobowiązań w siedmiu filarach. Przede wszystkim chodzi o środowisko i społeczeństwo: dbałość o naturę, ograniczenie produkcji dwutlenku węgla, sprawiedliwe zatrudnienie, zdrowie. To ostatnie jest jednym z priorytetowych obszarów PLANET 21. W hotelowych menu znajdą się potrawy przygotowane z produktów lokalnych, sezonowych i wytworzonych ekologicznie, z poszanowaniem zasad Fair Trade.

Strategia programu obejmuje też plan informowania gości i zachęcania ich do czynnego uczestnictwa w różnego typu działaniach dla dobra środowiska.

Konkurs

Jeśli jesteś pracownikiem Grupy Orbis lub Biura Zarządu Orbis S.A., możesz wziąć udział w konkursie fotograficznym o temacie Planet 21 moimi oczami

Nagrody to siedem aparatów Nikon D3000 i siedem kursów w Akademii Nikona. Wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do jednego z siedmiu obszarów tematycznych programu - kategorie znajdziesz na tej stronie.

Prace nadsyłaj do 15 maja 2013 roku.

Jury będzie obradować w składzie:

Szczegóły tutaj.

[kn_advert]www.swiatobrazu.pl