Ellen von Unwerth fotografuje dla Vogue Polska

Ellen von Unwerth fotografuje dla Vogue Polska

W świecie fotografii jest prawdziwą ikoną. Przed jej obiektywem stawały Kate Moss, Naomi Campbell, Claudia Schiffer; fotografuje kampanie Ralpha Laurena, Diora i wielu innych. Ellen von Unwerth sfotografowała polskie top modelki Kasię Struss i Olę Rudnicką w sesji okładkowej najnowszego numeru Vogue Polska.Inspiracją do sesji, na której spotkały się Kasia Struss i Ola Rudnicka była postać Maty Hari. W zmysłowych stylizacjach autorstwa Catherine Baby polskie modelki pozowały we wnętrzach Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz hotelu Warszawa.

Na swoich zdjęciach von Unwerth nigdy nie prezentuje kobiet w roli obiektów. Bawi się za to archetypami i stereotypami, naszym rozumieniem kultury wysokiej i niskiej. Nie pokazuje oczywistego piękna, ale konfrontuje jego wyobrażenie z wizjami zakorzenionymi w kulturze – przesuwa granice, pokazuje zjawiska z innej, nieznanej perspektywy i obnaża absurdalność naszych własnych przyzwyczajeń. Von Unwerth tworzy ciepłe i szczere ujęcia, pełne życia i ruchu. Być może dawniej jej wyobraźnia i umiejętność kreowania świata pełnego humoru były sposobem na ucieczkę od trudnego dzieciństwa (w wieku dwóch lat straciła rodziców, była wychowywana w domach dziecka).

Ellen von Unwerth w SwiatObrazu.pl

Ellen von Unwerth

Fot. Ellen von Unwerth 

Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Filmowanie aparatem fotograficznym ma pewne zalety, których kamery wideo i filmowe nie są w stanie zaoferować bez zainwestowania naprawdę poważnych kwot pieniędzy.

 

W e-kursie omawiamy zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem..

 

 

Sprawdź szczegóły

Ellen von Unwerth

Fot. Ellen von Unwerth 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 80% 20% ocen: 5

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

DSC05948m morze2222 Już łabędzie odleciały stąd... Barwy ochronne Ulotność... Mojżesz czy jednak nie Mojżesz na dziłkowej grządce