Ellen von Unwerth fotografuje dla Vogue Polska

Ellen von Unwerth fotografuje dla Vogue Polska

W świecie fotografii jest prawdziwą ikoną. Przed jej obiektywem stawały Kate Moss, Naomi Campbell, Claudia Schiffer; fotografuje kampanie Ralpha Laurena, Diora i wielu innych. Ellen von Unwerth sfotografowała polskie top modelki Kasię Struss i Olę Rudnicką w sesji okładkowej najnowszego numeru Vogue Polska.Inspiracją do sesji, na której spotkały się Kasia Struss i Ola Rudnicka była postać Maty Hari. W zmysłowych stylizacjach autorstwa Catherine Baby polskie modelki pozowały we wnętrzach Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz hotelu Warszawa.

Na swoich zdjęciach von Unwerth nigdy nie prezentuje kobiet w roli obiektów. Bawi się za to archetypami i stereotypami, naszym rozumieniem kultury wysokiej i niskiej. Nie pokazuje oczywistego piękna, ale konfrontuje jego wyobrażenie z wizjami zakorzenionymi w kulturze – przesuwa granice, pokazuje zjawiska z innej, nieznanej perspektywy i obnaża absurdalność naszych własnych przyzwyczajeń. Von Unwerth tworzy ciepłe i szczere ujęcia, pełne życia i ruchu. Być może dawniej jej wyobraźnia i umiejętność kreowania świata pełnego humoru były sposobem na ucieczkę od trudnego dzieciństwa (w wieku dwóch lat straciła rodziców, była wychowywana w domach dziecka).

Ellen von Unwerth w SwiatObrazu.pl

Ellen von Unwerth

Fot. Ellen von Unwerth 

Reklama

Fotografowanie ruchu


W fotografii ruchu wszystkie decyzje trzeba podejmować szybciej i z większą pewnością niż w innych dziedzinach tej sztuki. Wymaga to znajomości technik, praktyki i uważnej obserwacji. 

 

Jeśli uda Ci się naprawdę dobrze zgłębić tajniki fotografii ruchu, to niemal każda inna jej dziedzina wyda Ci się błahostką, każde wydarzenie będzie zdawało się przebiegać w zwolnionym tempie.

 

Zapisz się na kurs, aby dowiedzieć się więcej

Ellen von Unwerth

Fot. Ellen von Unwerth 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.plNajnowsze fotografie

W wiosennym słońcu Wiosenny kicz wizula107 wizula106 wizula105 wizula104 wizula103