Erik Johansson opublikował najnowszy film zza kulis

Erik Johansson opublikował najnowszy film zza kulis

Szwedzki fotograf Erik Johansson to niekwestionowany mistrz surrealistycznych fotografii. Tworzenie każdego ze zdjęć pochłania dużo czasu, a jego najnowszy projekt Stellantis nie jest wyjątkiem. Erik Johansson niedawno udostępnił film zza kulis, pokazując historię zdjęcia - od prostego szkicu do gotowego dzieła.Jak zwykle wszystko zaczęło się od pomysłu, który Erik Johansson naszkicował i pokolorował. Pomysł polegał na tym, że ktoś kradnie gwiazdy z nocnego nieba, i opierał się na tym, aby używał przedmiotu codziennego użytku, do którego wszyscy możemy się odnieść. Chociaż w pracy twórczej fotografa cyfrowa ciemnia odgrywa ważną rolę, to rekwizyty muszą znaleźć się na planie zdjęciowym - tym razem były to gigantyczne pęsety.
Reklama
 
Początkowo fotograf planował je znaleźć w odmętach internetowych sklepów, ale łatwiej było to powiedzieć niż zrobić. Zdecydował więc, że najlepszym sposobem będzie ich samodzielne wykonanie. Modelka ze zdjęcia, Stella, pracuje jako scenograf przy filmach i pomogła Erikowi znaleźć kowala w Pradze, który wykonał aluminiowa pęsetę o długości 150 cm. Rekwizyt jest w pełni funkcjonalny, a Stella użyła go do trzymania lampy błyskowej podczas zdjęć. Pęseta trafiła do ​​Seulu i prezentowana jest w ramach wystawy w Centrum Sztuki do września 2019 roku.
 
Zdjęcia powstały w Pradze późnym latem 2018 r. Po zakończeniu zdjęć nadszedł czas na montaż, wiele godzin edycji, wycinania i retuszowania, aby uzyskać pierwotnie zarysowany pomysł.
 
I w ten sposób kolejny raz fotograf pozwala nam uciec od realnego świata i sprawia, że świat wyobraźni wydaje się prawdziwy 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson opublikował najnowszy film zza kulis

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Sylwetki fotografówKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


avatar Darius2 Ciekawy pomysł i wykonanie 2019.07.01 11:58, Darius2 # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Szczodre.jpg Rynek nocą Tadzia .... .... Chwila przy ... Kalina Dawida