Erik Johansson opublikował najnowszy film zza kulis

Erik Johansson opublikował najnowszy film zza kulis

Szwedzki fotograf Erik Johansson to niekwestionowany mistrz surrealistycznych fotografii. Tworzenie każdego ze zdjęć pochłania dużo czasu, a jego najnowszy projekt Stellantis nie jest wyjątkiem. Erik Johansson niedawno udostępnił film zza kulis, pokazując historię zdjęcia - od prostego szkicu do gotowego dzieła.Jak zwykle wszystko zaczęło się od pomysłu, który Erik Johansson naszkicował i pokolorował. Pomysł polegał na tym, że ktoś kradnie gwiazdy z nocnego nieba, i opierał się na tym, aby używał przedmiotu codziennego użytku, do którego wszyscy możemy się odnieść. Chociaż w pracy twórczej fotografa cyfrowa ciemnia odgrywa ważną rolę, to rekwizyty muszą znaleźć się na planie zdjęciowym - tym razem były to gigantyczne pęsety.
Reklama

Fotografia studyjna dla początkujących


W studiu nie ma przypadków – każdy etap pracy twórczej musi być starannie zaplanowany i w pełni kontrolowany – a to wymaga odpowiedniej dawki wiedzy, którą zgromadziliśmy i w przystępny sposób opracowaliśmy w e-kursie, koncentrującym się na aspektach pracy w izolowanym, studyjnym środowisku.

 

W e-kursie pokazujemy całość pracy w studiu fotograficznym, począwszy od pomysłu na sesję a skończywszy na precyzyjnym ustawieniu wszelkich parametrów ekspozycji, balansu bieli, czy pozy ciała modelki.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

 
Początkowo fotograf planował je znaleźć w odmętach internetowych sklepów, ale łatwiej było to powiedzieć niż zrobić. Zdecydował więc, że najlepszym sposobem będzie ich samodzielne wykonanie. Modelka ze zdjęcia, Stella, pracuje jako scenograf przy filmach i pomogła Erikowi znaleźć kowala w Pradze, który wykonał aluminiowa pęsetę o długości 150 cm. Rekwizyt jest w pełni funkcjonalny, a Stella użyła go do trzymania lampy błyskowej podczas zdjęć. Pęseta trafiła do ​​Seulu i prezentowana jest w ramach wystawy w Centrum Sztuki do września 2019 roku.
 
Zdjęcia powstały w Pradze późnym latem 2018 r. Po zakończeniu zdjęć nadszedł czas na montaż, wiele godzin edycji, wycinania i retuszowania, aby uzyskać pierwotnie zarysowany pomysł.
 
I w ten sposób kolejny raz fotograf pozwala nam uciec od realnego świata i sprawia, że świat wyobraźni wydaje się prawdziwy 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson opublikował najnowszy film zza kulis

Autor: Redakcja SwiatObrazu.plNajnowsze fotografie

Binevenagh - N.Ireland Dalia Na zachód Olaf 25.05 po piątej Ostatni kadr...dnia:) Drzewko chmurka i wiatraczek ... wedle polnej drogi