24 czerwca 2019, 16:30
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2443 razy

Erik Johansson opublikował najnowszy film zza kulis

Erik Johansson opublikował najnowszy film zza kulis

Szwedzki fotograf Erik Johansson to niekwestionowany mistrz surrealistycznych fotografii. Tworzenie każdego ze zdjęć pochłania dużo czasu, a jego najnowszy projekt Stellantis nie jest wyjątkiem. Erik Johansson niedawno udostępnił film zza kulis, pokazując historię zdjęcia - od prostego szkicu do gotowego dzieła.

Jak zwykle wszystko zaczęło się od pomysłu, który Erik Johansson naszkicował i pokolorował. Pomysł polegał na tym, że ktoś kradnie gwiazdy z nocnego nieba, i opierał się na tym, aby używał przedmiotu codziennego użytku, do którego wszyscy możemy się odnieść. Chociaż w pracy twórczej fotografa cyfrowa ciemnia odgrywa ważną rolę, to rekwizyty muszą znaleźć się na planie zdjęciowym - tym razem były to gigantyczne pęsety.
[kn_advert]
 
Początkowo fotograf planował je znaleźć w odmętach internetowych sklepów, ale łatwiej było to powiedzieć niż zrobić. Zdecydował więc, że najlepszym sposobem będzie ich samodzielne wykonanie. Modelka ze zdjęcia, Stella, pracuje jako scenograf przy filmach i pomogła Erikowi znaleźć kowala w Pradze, który wykonał aluminiowa pęsetę o długości 150 cm. Rekwizyt jest w pełni funkcjonalny, a Stella użyła go do trzymania lampy błyskowej podczas zdjęć. Pęseta trafiła do ​​Seulu i prezentowana jest w ramach wystawy w Centrum Sztuki do września 2019 roku.
 
Zdjęcia powstały w Pradze późnym latem 2018 r. Po zakończeniu zdjęć nadszedł czas na montaż, wiele godzin edycji, wycinania i retuszowania, aby uzyskać pierwotnie zarysowany pomysł.
 
I w ten sposób kolejny raz fotograf pozwala nam uciec od realnego świata i sprawia, że świat wyobraźni wydaje się prawdziwy 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson

 

Erik Johansson opublikował najnowszy film zza kuliswww.swiatobrazu.pl