Etiopia. W dolinie rzeki Omo - wystawa fotografii Jolanty Blij

Etiopia. W dolinie rzeki Omo - wystawa fotografii Jolanty Blij

Galeria Smolna w Rybniku zaprasza na wystawę fotografii Jolanty Blij "Etiopia. W Dolinie rzeki Omo".Wystawa fotografii "Etiopia. W dolinie rzeki Omo" to zapis z podróży Jolanty Blij po południowych rejonach tego afrykańskiego kraju. Z aparatem dotarła ona do doliny rzeki Omo, gdzie mieszka kilkadziesiąt plemion etnicznych, które żyją jeszcze poza zasięgiem cywilizacji, odziani w kozie skóry, w rytm wschodów i zachodów słońca, kultywując rytuały plemienne i żywiąc się tym, co dostarczy im polowanie lub ziemia. Plemiona różnią się od siebie sposobem życia, ozdobami ciała, fryzurami i dialektem. Prezentowane na wystawie zdjęcia przedstawiają kilka z tych plemion:  Karo, Hamar, Mursi, Arbore, Konso, Borana i Surma. Kolor sepii nadany zdjęciom ma skupić uwagę i podkreślić charakter etniczny i ponadczasowy  ludności, jaką chciałoby się ochronić przed często niszczycielskimi wpływami współczesnego świata i turystów.

Jolanta Blij - pochodzi z Rybnika, obecnie mieszka we Francji, w Paryżu, gdzie uczy języka polskiego i frnacuskiego. Od wczesnego dzieciństwa jej życie wypełniają dwie pasje: fotografia i podróże. Fotografowania nauczył ją ojciec. "Jako dziecko potrafiłam godzinami przesiadywać z nim  w domowej ciemni. W czerwonym świetle lampy z niecierpliwością obserwowałam, jak na zanurzonym w chemikaliach papierze pojawia się obraz." - mówi. Ciekawość świata pcha ją ku nowym podróżom. Aktualnie planuje wyprawę do Indii.

Wystawa czynna od 3 stycznia do 2 marca 2012 roku. Wstęp wolny.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem