Exhibition #1.5

Exhibition #1.5

Galeria Szewska 36, działająca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na wystawę Marcina Filipowicza, który w swoich pracach balansuje na granicy tragicznego obiektywizmu a surrealizmu.


W swoich pracach Marcin Filipowicz buduje historię hipnotycznie wciągając widza w tok wydarzeń. W dobrze znanej serii Exhibition #1 patrząc na fragmentaryczne, niemalże reporterskie shoty  tworzy napięcie rodem z kryminału czy kronik policyjnych; pozwala nam wierzyć, że jesteśmy świadkami sytuacji "tuż po". Za pomocą silnie diagonalnych kompozycji utworzonych z ciał atrakcyjnych modelek Filipowicz umiejętnie tworzy grę pozorów, zmuszając odbiorcę do zastanowienia się co się przed chwilą wydarzyło, nie pozwala abyśmy przeszli obojętnie. To wszystko sprawia, że czujemy się jak współtwórcy, wręcz ?współsprawcy? wydarzenia.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem