Falsyfikat przygotowany przez sztuczną inteligencję znalazł się w top wyszukiwań Google

Falsyfikat przygotowany przez sztuczną inteligencję znalazł się w top wyszukiwań Google

Zdjęcie przedstawiające samotnego mężczyznę na tle rzędu czołgów, czyli obraz nazwany Tank Man autorstwa Jeffa Widenera jest jednym z najbardziej znanych i kultowych zdjęć XX wieku - Jednak niedawno wyszukiwanie w Google hasła „Tank Man” wyświetliło oryginalne zdjęcie i obraz wygenerowany przy użyciu sztucznej inteligencji.Wyszukiwarka Google wyświetlała wygenerowany przez AI obraz po wpisaniu hasła Tank Man 

Od tego czasu Google usunęło obraz opracowany przy pomocy sztucznej inteligencji, który pojawiał się na samej górze zwykłych wyszukiwań w wyszukiwarce. Kontrowersyjny obraz, o którym mowa, przedstawiał chińczyka robiącego sobie selfie przed czołgiem. Obraz miał sugerować, że jest to niejako selfie wykonane przez "tank mana" (postać ta pozostała anonimowa - do dziś toczą się nawet spory o to, co stało się z samotnym bohaterem). Wyobraźnia mogła nawet podpowiadać, że zrobił je sobie w trakcie przechodzenia przez plac Tiananmen. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem