Zawsze byłem ciekawy, jak coś wygląda w środku - fascynujące zdjęcia rentgenowskie Nicka Veasey'a

Zawsze byłem ciekawy, jak coś wygląda w środku - fascynujące zdjęcia rentgenowskie Nicka Veasey'a

Brytyjski fotograf, Nick Veasey, nieustająco prześwietla i fotografuje wszystko, co się da. Jak dotąd zbadał rentgenem ponad kilkanaście tysięcy różnych obiektów – od roślin i małych zwierząt, przez przedmioty codziennego użytku czy ubrania, po autobusy i samoloty - wspominaliśmy o tym fotografie prawie siedem lat temu. Prezentujemy kilkuminutowy film o kulisach jego pracy.


Promienie rentgenowskie wynaleziono pod koniec XIX wieku, a choć przez lata nad opracowaniem tej metody badania ludzkiego ciała pracowało kilkunastu naukowców, cała chwała spadła na Niemca, Wilhelma Conrada Roentgena. Bez wdawania się jednak w szczegóły, kto się dla wynalazku najbardziej zasłużył, faktem jest, że technika "zajrzenia do środka" człowieka bez konieczności operowania go zrewolucjonizowała medycynę. Dziś za pomocą promieni rentgenowskich (lub – jak chciał Roentgen – Promieni X) bada się poza ludźmi także metale, konstrukcje budowlane, tworzywa sztuczne; używa się ich na lotniskach do prześwietlania bagażu i w muzeach, do badania oryginalności obrazów i ich ewentualnych przemalowań.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem