Fenix Digital – nowy system bezlusterkowy z Polski

Fenix Digital – nowy system bezlusterkowy z Polski

Wygląda na to, że określenie "jak feniks z popiołów" można traktować całkiem dosłownie. Świadczy o tym niesamowita wręcz historia czegoś, co być może już za rok zatrzęsie całym rynkiem fotograficznym. O co chodzi? O zupełnie nowy system aparatów cyfrowych z wymienną optyką przygotowany przez grupę zapaleńców, wizjonerów i doskonałych konstruktorów z Polski! A wszystko to oparte o aparat fotograficzny, który pół wieku temu przez ładnych kilka lat był chlubą naszego kraju. Oto historia, jakiej nikt nie spodziewał się doświadczyć!


Czy słyszeliście o aparatach Fenix? W czasach stałego zagrożenia Zimną Wojną był to jeden z ciekawszych i bardziej udanych projektów technicznych realizowanych w naszym kraju, który z jednej strony nie miał znaczenia militarnego, a z drugiej (co spotkało wiele co bardziej ambitnych polskich pomysłów technicznych – np. projekty zaawansowanych samochodów) nie został po cichu ubity w zarodku przez Wielkiego Brata z Moskwy, który bardzo niechętnym okiem spoglądał na wszelkie wynalazki mogące konkurować z produktami radzieckimi. Na szczęście fotografia wydawała się wówczas zbyt mało znaczącą gałęzią przemysłu, aby objęły ją takie restrykcje. Efektem było powstanie w 1951 roku Warszawskich Zakładów Fotooptycznych (pierwotnie Warszawskich Zakładów Kinotechnicznych) z których wyszły takie popularne aparaty fotograficzne, jak Start, Druh, Ami, Alfa, czy najbardziej zaawansowany ze wszystkich Fenix.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem