Film ukazujący historię świata wg Getty Image

Film ukazujący historię świata wg Getty Image

Getty Image to największe archiwum obrazów na świecie - Ta słynna agencja oferuje zarówno darmowe stockowe obrazy, jak i płatne plany abonamentowe. W jej zasobach można znaleźć zdjęcia reklamowe czy historyczne, kultowe materiały. W bazie Getty Images można przykładowo znaleźć filmy pokazujące upadek muru berlińskiego, lądowanie na Księżycu czy filmy ukazujące wczesne próby lotu pierwszego samolotu w historii. Richard Misek przygotował 18-minutowy film, poskładany z materiałów Getty Images, do których dostęp ma się po wykupieniu płatnego abonamentu.


Film, który ma przywracać wolność zbiorowej, wizualnej pamięci 

Film rozpoczyna się ujęciem, pokazującym ulicę z przełomu wieków, po której poruszają się konie i powozy. Następnie można obejrzeć słynny przejazd czołgów po placu Tiananmen, gdzie naprzeciwko nich wychodzi słynny, nieznany Tank Man. Wśród ikonicznych obrazów można znaleźć także katastrofę Hindenburga w New Jersey, wybuch bomby atomowej czy moment umieszczenia amerykańskiej flagi na powierzchni Księżyca. Te przełomowe chwile nie są w filmie umieszczone w porządku chronologicznym - tworzą raczej miks zbiorowej pamięci. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem