2 stycznia 2013, 18:49
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 5726 razy

Filtr polaryzacyjny dla iPhone'a

Filtr polaryzacyjny dla iPhone'a

Filtr polaryzacyjny dla smartfona Apple'a montuje się w banalny sposób; tak, jakbyś chciał zainstalować miniaturowy obiektyw. Camera Clip wystarczy nałożyć na odpowiednią część iPhone'a - i już będziesz mógł korzystać z dobrodziejstw polaryzatora.

Filtr polaryzacyjny najczęściej dostępny jest z mocowaniem tradycyjnym bądź tym charakterystycznym dla systemu Cokina. Bardziej popularne jest to pierwsze rozwiązanie, głównie z powodu wygody użytkowania; z drugiej strony cierpi tu uniwersalność. Niemniej jednak popularny "polar" jest jednym z chętniej używanych dodatków. Oferuje szerokie możliwości zastosowania i mało kto uznaje go za nieprzydatny. 

Filtr polaryzacyjny
Przykład zastosowania filtru polaryzacyjnego Trygger Camera Clip
Fot. Trygger

Polaryzator pozwoli Ci np. na przyciemnienie błękitnego nieba, zwiększenie nasycenia kolorów czy - przede wszystkim - eliminację bądź podkreślenie odbić. Świetnie sprawdza się w fotografii krajobrazowej czy fotografii architektury, choć to tylko wierzchołek góry lodowej. Wielu fotografów korzysta z filtru w przeróżnych sytuacjach.

W przypadku Camera Clip, czyli akcesorium dla iPhone'a, musisz zwrócić uwagę na jeszcze jedną, charakterystyczną dla polaryzatorów cechę. Chodzi o zmniejszenie ekspozycji o ok. 1 EV, co automatycznie wydłuży czas otwarcia migawki i zwiększy otwór względny. Będzie to miało znaczenie zwłaszcza w fotografii mobinej, gdzie nie masz możliwości ręcznej kontroli parametrów ekspozycji. 

Filtr polaryzacyjny
Przykład zastosowania filtru polaryzacyjnego Trygger Camera Clip
Fot. Trygger

"Mobilny" filtr na razie znajduje się w fazie rozwojowej. Jego twórcy zbierają za pośrednictwem Kickstartera fundusze potrzebne na uruchomienie produkcji masowej. Możesz już teraz kupić swój egzemplarz akcesorium - za 30 dolarów będziesz mógł nawet wybrać jego kolor.

Camera Clip kompatybilny jest tylko z najnowszą wersją iPhone'a.

[kn_advert]

Źródło: Technology Tellwww.swiatobrazu.pl