24 sierpnia 2012, 12:04
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2120 razy

Flickr aktualizuje aplikację dla Androida

Flickr aktualizuje aplikację dla Androida

Nowy interfejs i kilka nowych funkcji to prezent dla użytkowników serwisu Flickr. Zwłaszcza tych, którzy często przeglądają jego zasoby poprzez aplikację na Androida, która została teraz - po prawie roku istnienia - zaktualizowana do wersji 1.5.

Flickr dla Androida w wersji 1.5 to nowe menu nawigacji, nowe funkcje przy przeglądaniu zdjęć, możliwość edytowania metadanych, nowe opcje dodane w menu aparatu i multum innych zmian, mających na celu poprawę nie tylko komfortu użytkowania, ale również bezpieczeństwa aplikacji. Jest to spory krok w dobrym kierunku, zwłaszcza w porównaniu do pierwszej wersji programu z września 2011 roku.

Notyfikacje, profil, aparat, wysyłanie zdjęć i przeglądanie - tak w skrócie wygląda nowa nawigacja po aplikacji, zaprojektowana w formie prostego paska. Z kolei "tapnięcie" paska pozwoli na wybór innej aplikacji fotograficznej; możemy na przykład wykonać zdjęcie Pixlr-O-Matikiem i powrócić do aplikacji Flickra, by wysłać je na swoje konto. 

Flickr Android
Nowa wersja Flickra dla Androida

Yahoo - właściciel serwisu - dodał też funkcję "pociągnij, by odświeżyć", dostępną na szeroką skalę w większości aplikacji newsowych czy na mobilnym Facebooku. Wystarczy zatem pociągnąć palcem strumień informacji, by zmusić Flickra do wczytania najbardziej aktualnej zawartości.

Ulepszono także algorytmy wyszukiwania.

Każdy, kto wykona zdjęcie, będzie mógł edytować dane EXIF. Możemy dodać opis czy autora, albo w ogóle usunąć wszelkie informacje z metadanych.

Nowa wersja mobilnego Flickra dostępna jest w Google Play.

[kn_advert]

Źródło: Flickrwww.swiatobrazu.pl