Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 04:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 UBEZIECZENIE SPRZETU 
Autor Wiadomość

Post UBEZIECZENIE SPRZETU
kupilem sobie ostatnio aparat cyfrowy i chcialbym go ubezpieczyc przed kradzieza. nie wiecie czy jest mozliwe ubezpieczenie go od kradziezy np. na ulicy (wyrwanie z reki czy cos takiego). wiem ze mozna ubezpieczyc aparat jako sprzet domowy, ale to moim zdaniem to mija sie z celem bo i tak aparatu uzywam glownie w plenerze. pzdr

niedziela, 19 grudnia 2004, 01:22

@mario1275- a gdzie sie dowiadywałeś, że na firmę można ?
W jakiej firmie ubezpieczeniowej ?

niedziela, 19 grudnia 2004, 13:16

Można oznakować sprzęt na policji, przed kradzieżą to nie ochroni, a może zwiększyć prawdopodobieństwo powrotu sprzętu do właściciela.
Nie jestem specem od ubezpieczeń, ale takie oznakowanie powinno zmniejszyć składkę ew. ubezpieczenia.

niedziela, 19 grudnia 2004, 14:14

Spoko podpytam w Warcie jak to jest i jakie są wysokie składki.

niedziela, 19 grudnia 2004, 19:34

Na hasło Warta (jeżeli jest to skojarzone z ubezpieczeniami) włos jeży mi się na głowie. Właśnie mam z nimi sprawę w sądzie. Także gorąco nie polecam.

M napisał(a):
Spoko podpytam w Warcie jak to jest i jakie są wysokie składki.

Pytać można-ubezpieczać cokolwiek nigdy!!! :evil:
Chyba że ktoś lubi się użerać.

niedziela, 19 grudnia 2004, 19:58
ubezpieczać cokolwiek nigdy!!!

Tu bym się nie zgodził- jak ktoś by mi zwinął aparat za powiedzmy parę tysięcy, to bym się chyba po...ł, tak to przynajmniej kasa jest spowrotem..

niedziela, 19 grudnia 2004, 20:26

Na hasło Warta (jeżeli jest to skojarzone z ubezpieczeniami) włos jeży mi się na głowie. Właśnie mam z nimi sprawę w sądzie. Także gorąco nie polecam.

Wygrasz :D Ostatnio ich rozsmarowałem w sądzie za potrącone koszty amortyzacji i VAT plus odsetki ustawowe. A że minęlo ponad 2 lata to trochę się tego zebrało 8)

niedziela, 19 grudnia 2004, 22:13

Tu bym się nie zgodził- jak ktoś by mi zwinął aparat za powiedzmy parę tysięcy, to bym się chyba po...ł, tak to przynajmniej kasa jest spowrotem..

Jeżeli dostałbyś kasę. Znaleźliby tysiąc powodów żeby ci jej nie wypłacić.
To świetna firma.
:twisted: :twisted: :twisted:
SamP napisał(a):
Wygrasz Ostatnio ich rozsmarowałem w sądzie za potrącone koszty amortyzacji i VAT plus odsetki ustawowe. A że minęlo ponad 2 lata to trochę się tego zebrało

Dzięki za słowa otuchy :D

wtorek, 21 grudnia 2004, 01:16

A która firma ubezpieczeniowa jest dobra? To znaczy dobre są wszystkie, do momentu gdy chce się odszkodowanie...

wtorek, 21 grudnia 2004, 23:00

A która firma ubezpieczeniowa jest dobra? To znaczy dobre są wszystkie, do momentu gdy chce się odszkodowanie...

....cała prawda.... :(

piątek, 18 lutego 2005, 12:47

Próbowałem :!:
Szczeg. jeśli chcesz aparatem strzelać za granicą

piątek, 18 lutego 2005, 14:09

Ogólnie osoby prywatne nie mają mozliwośći ubezpeczenia apratu fotograficznego(mysle tu o upezpieczeniu kiedy jest się w terenie)ja sie dowiadywalem jakies 3 miesiace temu . mozna jedynie upezpieczyć tzw"bagaż podróżny" np na 7 dni wartosc tego bagazu nie moze przekraczac tez okreslonej przez warunki umowy sumy(w zaleznosci od roznych firm ubezpieczeniowych sa to rozne sumy ,ale średnio z tego co widzalem to jest to od od 7000 do 10000tyś).
W ogle te upezpieczenia to porażka, lepiej nauczyć się technik samoobrony(przydaje się kiedy komuś spodoba się sprzęt fotograficzny:))
.

poniedziałek, 21 marca 2005, 10:56
Post Re: UBEZIECZENIE SPRZETU
filipescu napisał(a):
kupilem sobie ostatnio aparat cyfrowy i chcialbym go ubezpieczyc przed kradzieza. nie wiecie czy jest mozliwe ubezpieczenie go od kradziezy np. na ulicy (wyrwanie z reki czy cos takiego). wiem ze mozna ubezpieczyc aparat jako sprzet domowy, ale to moim zdaniem to mija sie z celem bo i tak aparatu uzywam glownie w plenerze. pzdr

Prawde powiedziawszy jest takie ubezpieczenie. NIektore firmy ubezpieczeniowe maja w pakiecie do ubezpieczenia mieszkania badz domu ubezpieczenie wszystkiego tego co aktualnie masz ze soba jak z tego domu wychodzisz, czyli np. chodzi tutaj o telefon komorkowy, parasolke, pieniadze, discmana, aparat fotograficzny i wszystkiego tego typu rzeczy. Oczywiscie ubezpieczenie to obejmuje tylko sprzet do jakiejs tam wartosci, tak wiec nie mozesz miec np. mieszkania ubezpieczonego na 5 tys a samego siebie na np. 10 tys bo to bylby absurd. Zaleta takiego ubezpieczenia jest to ze skladka jest stosunkowo niska i obejmuje wszystkie osoby zameldowane pod ubezpieczonym mieszkaniem. Wydaje mi sie, ze w przypadku sprzetu fotograficznego takie ubezpieczenie zdaje egzamin, bo te urzadzenia niestety troche kosztuja i szkoda byloby stracic cos do czego bardzo czesto mamy duzy sentyment (np. ja sie baaaardzo przywiazuje do tego typu rzeczy) :lol:

Ah sorry zapomnialam dodac: to o czym pisalam funkcjonuje na 100% wiec jak ktos pisze ze nie mogl ubezpieczyc sprzetu fotograficznego to moze to i prawda, ale niektore firmy ubezpieczaja wszystko to co ma sie aktualnie przy sobie razem z aparatami, tak wiec sprawe macie zalatwiona. No i zeby jeszcze uscislic: jest to ubezpieczenie nie na kilka dni, tylko na caly rok, tyle ile trwa ubezpieczenie mieszkania tyle samo trwa ubezpieczenie waszego 'bagazu podrecznego', bo jest to dodatek do ubezpieczenia mieszkania

wtorek, 13 września 2005, 23:58
Hazardzisci :P Przeciez ubezpieczenie to nic innego jak zaklad. Ty sie zakladasz, ze Ci cos ukradna, a jak nie ukradna to placisz skladke, a zaklad ubezpieczeniowy stawia, ze Ci nic nie ukradna, a jak jednak ukradna to wyplaca odszkodowanie. Z faktu, ze istnieja firmy ubezpieczeniowe i nawet niezle im sie powodzi mozna sie chyba zorientowac, kto zarabia na tych zakladach...

piątek, 16 września 2005, 11:06

Rotamato Twoja retoryka, argumentacja i znajomość ekonomii przypomina mi pewnego kandydata... pisząc to miałeś na sobie krawat w biało czerwone paski :?:
Ubezpieczenie polega na tym że np. samochód traci np. jedna na 1000 osób. Więc jeśli się ubezpieczysz i Ci go nie ukradną tracisz 1/1000 samochodu. Jeśli się nie ubezpieczysz to tracisz 1/1=1 samochód...

piątek, 16 września 2005, 12:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona