Teraz jest środa, 26 września 2018, 01:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pytanie - czyszczenie soczewki Nikon 3700 
Autor Wiadomość

Post Pytanie - czyszczenie soczewki Nikon 3700
Witam, mam dosyc wazne pytanie. Kupilem niedawno nikona 3700 i dalem go na chwilke rodzinie, na obiektywie zostal odcisk palca... Troche czytałem na ten temat i sam nie wiem co rozbic. Przetarlem go bardzo lekko mokrym wacikiem czy uwazacie zeby ruszac obiektyw plynem i bibułkami? http://allegro.pl/show_item.php?item=37531273
czy napewno nie zarysuje to powłoki antyrefleksyjnej i UV i czy cos sie moglo wydarzyc od tego lekkiego wytarcia wacikiem?? W . pan moderator odpowiedzial mi nastepujaco: "wez miekki, sprany t-shirt i smiało wytrzyj obiektyw do czysta... niec mu nie bedzie". Chyba wole nie ryzykowac! Prosze o radę

wtorek, 21 grudnia 2004, 00:03

Ja też bym wolał nie ryzykować. Temat już był - są zestawy do czyszczenia i działa to przyzwoicie, tak więc chyba szkoda męczyć szkła jakimiś wynalazkami (woda kolońska + papier ścierny, etc.) Nie kosztuje to dużo, a starcza na długo.

wtorek, 21 grudnia 2004, 22:59

Kiedyś, tzn w dawnych czasach fotoreporterzy szkła czyścili krawatami i robili super zdjęcia. Sprany kawałek bawełny jest najlepszy do czyszczenia optyki i na bank nic sie nie dzieje. Ale jak macie inne poglądy to wydawajcie kase na cuda niewiadomego pochodzenia i o niewiadomym składzie.

A przy okazji, to weżcie mały kawałek czegoś tam, połóżcie se to na przedniej soczewce obiektywu (mały kawałek - nie zasłaniający całe szkło :D ) i spójżcie w celownik....niespodzianka ?????

A tak w ogóle to nieczyśćcie tyle tylko strzelajcie fotki.

Niech światło będzie z Wami......Czyściochy !!!!!!!
Pozdrawiam.

piątek, 18 lutego 2005, 12:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]