Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 21:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zdjecia do sklepu, prosze o porady 
Autor Wiadomość
Post Zdjecia do sklepu, prosze o porady
Witam
Wykonuje zdjecia cyfrowka do sklepu internetowego, metodami prob i bledow dochodze po woli do tego zeby wygladaly jak najlepiej ale nie zawsze sie to udaje, czesto musze niezle pokombinowac w PhotoShopie zeby bylo dobrze (zdjecia mozna zobaczyc w http://www.skrecz.pl, opinie i sugestie mile widziane).

Generalnie chcialbym prosic o porady jak zorganizowac studio do robienia tych zdjec tak aby mozna bylo je robic jak najlepiej, jak ustawiac aparat itp.

Nurtuje mnie kilka pytan,
- jak przygotowac tlo (z czego najlepiej) aby mozna bylo robic zdjecia z idealnie bialym tlem (odpada wtedy wybieranie tla w PS),
- jak oswietlic obiekt, czy mozna to zrobic np zwyklymi lampami halogenowymi o mocy powiedzmy 500W, czy trzeba stosowac lampy blyskowe, czy i w jaki sposob stosowac prasole, softboxy itp
- jak ustawiac aparat, kiedy ustawiam balans bieli np na biala kartke to nigdy nie jestem w stanie uzyskac idelanej bieli od czego to zalezy, aparat raczej przyzwoity (Minolta Z1)

Moze na podstawie zdjec, ktore mozecie zobaczyc w moim sklepie jestescie w stanie poradzic co jest nie tak, co robic inaczej...

pozdrawiam
Artur

piątek, 18 marca 2005, 13:52

Zdjecia na stronie są okey, nie mozna im nic zarzucic :!: Ale jesli potrzebujesz "lepszych" to polecam jakis stół bezcieniowy, lub mini studio... wszystko mozesz sam zbudowac wkladajac w to troche pracy i czasu... no i jakis grosz oczywiscie!

warto zagladnac:
Studio w domu (bardzo dobry opis, sam jestem w trakcie tworzenia):
http://www.fotoamator.szm.sk/Warsztat/warsztat-domowestu.htm

Stół bezcieniowy wlasnej produkcji (nie wiem czy moge w ten sposob):
LINK

środa, 23 marca 2005, 14:02
Wiekszosc zdjec jest ok, bo dosc mocno byly obrabiane w PS, glownie chodzilo o wybieranie obiektow ze zdjec dzieki czemu tla sa biale, ale ostatnio mam zbyt duzo zdjec do zrobienia i brakuje czasu na bawienie sie w obrobke, dlatego potrzebuje, aby juz na etapie fotografowania tlo dla obiektow bylo idealnie biale, mam nadzieje, ze taki stol rozwiaze ten problem.
Zabieram sie za budowanie :)
Jedno tylko pytanko a propos stolu w ktorym miejscu umieszczone powinny byc lampy boczne, wewnatrz namiotu czy na zewnatrz tak zeby namiot rozpraszal swiatlo?

środa, 23 marca 2005, 14:17

:arrow: Namiot bezcieniowy

moze pomoze,ladnie pokazane jak są ustawione lampy :] oczywiscie na zewnatrz namiotu!

czwartek, 24 marca 2005, 17:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]