Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 00:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 jak uzyskac taki efekt ? + ciekawe pomysly na fotki ? 
Autor Wiadomość

Post jak uzyskac taki efekt ? + ciekawe pomysly na fotki ?
Witam

chcialbym sie zapytac jak uzyskac efekt zoom w zdjeciu tzn chodzi mi o to, ze powiedzmy na zdjeciu jest para na pierwszym planie i za tara (czy osoba) delikatnie sie przesuwa w jednym kierunku lub taki minimalny zoom a tlo pozostaje takie samo. Czasem jest to na jakis reklamach...

i drugie pytanko - macie moze linka do takiej stornki badz moze jest juz taki temat ktrorego niemoge znalezc ? chodzi mi o jakies ciekawe pomysly na fotki. tzn zeby nie miec w lbumie samych fotek w stylu : stoimy kolo ladnej fontanny , stoimy kolo budynku badz bardziej "ambitne" zrobie zachod slonca :/

jakies ciekawe pomysly , najlepiej linki do fotek + rady jak zrobic taka fajna fotke - mile widziane :)

ostatnie pytanko - jakim progrmem najlepiej zrobic ladne slajdy i najlepiej nie bardzo bardzo bardzo zaawansowany. Jakis czas temu sciagnalem jakis (niepamietam dokladnie) i kilkanascie sekundowy filmik zajmowal pare GB :/

piątek, 19 czerwca 2009, 08:49

Post Re: jak uzyskac taki efekt ? + ciekawe pomysly na fotki ?
Słyszałem, że w Erze takie problemy rozwiązują od ręki.

PS
A jak w Erze nie pomogą to spytaj Google.

piątek, 19 czerwca 2009, 09:24

po ilosci postow widac ,ze udzielasz sie na forum , po sposobie wypowiedzi mozna stwierdzic ,ze jestes kretynem.

uzyc google , wow , jestes niesamowity ! dzieki wielkie ! napawde chyba w gimnazjum dostaniesz stupendium a pozniej zdasz amture na poziomie rozszerzonym...

mysle ,ze po wpisaniu w google opisu tego efektu o ktory mi chodzi ,wlasnie ktos idealnie tak go opisal jak ja i odrazu wyswietli mi sie strona z ta zawartoscia o ktora mi chodzilo.

ps. forum chyba jest od pytan, odpowiedzi ,dyskusji itd ? nie sztuka napisac : szukaj w google

piątek, 19 czerwca 2009, 10:36

sayagin napisał(a):
nie sztuka napisac : szukaj w google
Ale sztuka napisać : kulturalnie. :mrgreen:

PS
No i faktycznie, nie sztuka szukać w googlach, sztuka to szukać skutecznie. :wink:

piątek, 19 czerwca 2009, 16:02

nie no dobra , niebede sie rozpiswal ani nikogo obrazal ;)

w skrocie napisze ,ze skoro niewiem dokladnie jak sie jakis efekt nazywa albo nieznam sie na fachowej terminologii to zadaje pytanie na forum na ktorym dzilaja experci (oraz ludzie nabijajacy sobie tylko licznik postow - "szukaj google" "uzywaj opcji szukaj" "to juz bylo na forum" itd) a Ci experci wlasnie patrzac na opis laika smialo moga powiedziec : wpisz w google "costam cosam" chociazby tyle , znajac fachowy jezyk latwiej o odpowiedz od wujka google, ale nieeeeeee zawsze ,zawsze na kazdym forum znajdzie sie jeden madrala ,ktory zada sobie troche trudu by cos napisac, niekoniecznie na temat ,najlepiej kogos obrazic albo zdenerwowac ;)

tak wiec jacku daj sobie spokoj jesli niemasz nic madrego ani konstruktywnego do przekazania , posty juz w tym temacie sobie nabiles, offtopa zaczynasz robic , jak chcesz zaloze gdzie jakis temat w innym dziale np offtop ? dlatego wiec prosze jesli ktos moze pomoc to czekam a jesli nie i chce cos glupiego napisac to prosze napisac mi to na priva.

piątek, 19 czerwca 2009, 19:31

Bardzo często taki efekt uzyskuje się używając dodatkowej, wyimaginowanej soczewki zwanej FotoSzopem :lol:
Jeszcze jedna rzecz, która przychodzi mi na myśl to zdjęcie z wystarczająco długim czasem ekspozycji (conajmniej 1/2 s), aby osoba mogła się poruszyć. Przy jeszcze dłuższych czasach ekspozycji można uzyskać masę ciekawych efektów, ale problemem dla osób w pierwszym planie może być ustanie nieruchomo przez tak długi czas. Przykład efektu przy bardzo długim czasie ekspozycji.
Nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale jestem amatorem i wieeelu rzeczy jeszcze nie wiem :P

Jeśli chodzi o pomysły na zdjęcia, proponuję poprzeglądać prace innych ludzi w katyegoriach 'portret' itp. Oprócz tego serwisu mogę także polecić digart. A pomysły powinny brać się z serca :) Ja potrafię całymi dniami chodzić i szukać jakiegoś natchnienia. Nie bójmy się eksperymentować, kombinować... Może 1000 zdjęć wyjdzie kiepsko, ale chyba warto, jeśli choć jedno wyjdzie dobrze ;)
Rad co do tego, jak wykonać dobrą fotkę nie będę udzielał, bo sposobów jest bardzo wiele, a wszystko zależy od posiadanego sprzętu i inwencji fotografa.

Fajnym programem do robienia pokazów slajdów jest Windows Movie Maker (jeśli masz WIndowsa). Jest dla mniego cała masa alternatyw. Na przykład zdaje się Pinacle Video Spin, czy jakoś tak... (głowy nie dam)
Trzeba też pamiętać o formacie docelowym. Programy z reguły dają możliwość wyboru. Pliki bez kompresji potrafią zajmować ogromną ilość miejsca. Do tego wszystko jest uwarunkowane rozmiarem oraz ilością klatek na sekundę :)

niedziela, 16 maja 2010, 04:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]