Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 15:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Mistrzowie fotografii kiedyś. Gdzie robicie zdjęcia? 
Autor Wiadomość

Post Mistrzowie fotografii kiedyś. Gdzie robicie zdjęcia?
Cześć,
mam takie pytanie. Wszyscy znamy bardziej lub mniej mistrzów fotografii, jak np. Alex Webb, Michael Freeman, Ansel Adams i wielu innych.
Zastanawiam się, jak oni zaczęli fotografię ? Nie wyobrażam sobie ich nieudanych zdjęć i dlatego ciekawi mnie gdzie zaczynali ćwiczyć..

Drugie pytanie dotyczy Was. Jak wy rozwijacie swój warsztat ? Czy jeździcie daleko od swojego miejsca zamieszkania, żeby uchwycić wspaniałe widoki ?

poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 17:01

Post Re: Mistrzowie fotografii kiedyś. Gdzie robicie zdjęcia?
odkąd zacząłem utrzymywać się z fotografii to nie mam już kompletnie czasu na fotografowanie wschodów czy zachodów słońca, niestety ... Jeżeli chodzi o Twój warsztat to zastanów się co chce fotografować. Jeżeli masz jakieś fajne miejsce koło domu ale nie możesz go uchwycić tak jak sobie wymyśliłeś to znaczy ze musisz poczekać na dobre światło. Nie ma sensu jechać 100km w plener jak nie wiesz co Cie czeka albo światło będzie tak płaskie, że odechce się wyciągać aparatu. Ćwicz w jednym miejscu i pstrykaj o różnych porach dnia a odkryjesz magie krajobrazu i wtedy sam zdecydujesz czy to Twoja pasja czy nie. Książki fotograficzne też na pewno podszkolą Twój warsztat.

sobota, 15 października 2011, 09:44

czasami najciekawsze 'plenery' i motywy fotograficzne mamy zaraz koło siebie, wystarczy spojrzeć mniej codziennym okiem na przedmioty, ludzi i miejsca, które nas otaczają. A co do klasyków... wydaje mi się, że kiedyś tez były inne warunki, mniej komercji no i nie było fotografii cyfrowej, zdjęc nie robił "byle kto" tylko osoby, które faktycznie znały się na rzeczy.

wtorek, 22 listopada 2011, 14:47

Niczemu nie zrobiłem tylu fotek, co swojemu żyrandolowi, to na nim trenowałem swoje sprzęty foto i video, eksperymentowałem z głębią tonalną, zdjęcia nocne, ekspresję w najróżniejszych opcjach. Dobre technicznie zdjęcie nie musi przedstawiać przepięknej scenerii, z kolei ładny widoczek przykryje niedoskonałości techniczne, tak niestety często się zdarza.
Jedni robią fotki ładne, inni poprawne, jeśli uda nam się postrzegać obie te cechy i utrwalać je jednocześnie w kadrze, a tak właśnie robią mistrzowie, to możemy czuć się dumni ze swoich zdjęć, a widz, choć może trwać to nawet bardzo długo, znający się na kunszcie sam to doceni w swoim czasie.

poniedziałek, 28 listopada 2011, 19:01

Również uważam, że na początek powinniśmy zacząć fotografować nasze najbliższe otoczenie. Może ktoś z naszych bliskich będzie zainteresowany pozowaniem do zdjęć. Choć akurat w przypadku osób jestem zwolennikiem robienia zdjęć wtedy, gdy się tego nie spodziewają. Są wtedy naturalne.

czwartek, 5 lipca 2012, 14:03

Tylko i wyłącznie swoje otoczenie, zwłaszcza, że mieszkam w Beskidzie Niskim i nic mi tych widoków nie zastąpi ;) Również brakuje mi już roślin w ogrodzie, ponieważ wszystkie zostały uwiecznione po kilkanaście razy ... jedynie pies jest ciężko uchwytny, ponieważ się za dużo rusza ;) No i jeszcze muszę poćwiczyć nad tymi nocnymi zdjęciami, bo z tym wychodzi mi, póki co, najgorzej :/

Anarchia w głowie to początek wyzwolenia

wtorek, 10 lipca 2012, 15:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]