Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 20:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Fotografia dziecięca 
Autor Wiadomość

Post Fotografia dziecięca
Witam, jest to moj pierwszy post na tym forum i jesli temat został załozony w niewlasciwym dziale, to prosze mi to wybaczyc.
Moje pytanie dotyczy fotografi cyfrowej a zwlaszcza dzieci. Na codzien zajmuje sie wideo filmowaniem a fotgrafia stanowi niejako dodatek o wiele mniejszym znaczeniu. Jako ze zaproponowano mi wykoanie kilkunastu "sesji" zdjeciowych z imprez dzieciecych (plener, dyskoteka, zabawy), chciałbym o ile to jest mozliwe aby ktos mi podpowiedzial na co zwrocic uwage przy robieniu zdjec. Jutro, poproszono mnie o wykonanie kilku fotek dziecka przy/z zabawkami i zrobienie z tego - obrazka, kalendarza i kilku innych drobnych korekt jak fotka czarno biala. Dodam ze rodzice nie stawiaja praktycznie zadnych wymagan, ale jak cos robic to robic to dobrze
Widzialem zdjecia "profesionalistow" i szczerze powiedziawszy swojemu dziecku robie lepiej/ladniej niz PRO.
Jesli mozecie doradzcie mi jakie sa stawki za taka sesje i za wydruki.

piątek, 11 listopada 2011, 01:09

Post Re: Fotografia dziecięca
angelica_n napisał(a):
Witam, jest to moj pierwszy post na tym forum i jesli temat został załozony w niewlasciwym dziale, to prosze mi to wybaczyc.
Moje pytanie dotyczy fotografi cyfrowej a zwlaszcza dzieci. Na codzien zajmuje sie wideo filmowaniem a fotgrafia stanowi niejako dodatek o wiele mniejszym znaczeniu. Jako ze zaproponowano mi wykoanie kilkunastu "sesji" zdjeciowych z imprez dzieciecych (plener, dyskoteka, zabawy), chciałbym o ile to jest mozliwe aby ktos mi podpowiedzial na co zwrocic uwage przy robieniu zdjec. Jutro, poproszono mnie o wykonanie kilku fotek dziecka przy/z zabawkami i zrobienie z tego - obrazka, kalendarza i kilku innych drobnych korekt jak fotka czarno biala. Dodam ze rodzice nie stawiaja praktycznie zadnych wymagan, ale jak cos robic to robic to dobrze
Widzialem zdjecia "profesionalistow" i szczerze powiedziawszy swojemu dziecku robie lepiej/ladniej niz PRO.
Jesli mozecie doradzcie mi jakie sa stawki za taka sesje i za wydruki.
Sesje oczywiście za kasę ... Napisz na PW, robię kursy foto ... za kasę oczywiście.

poniedziałek, 14 listopada 2011, 20:46

jacek2004 napisał(a):
Sesje oczywiście za kasę ... Napisz na PW, robię kursy foto ... za kasę oczywiście.

Przykro mi, ale nie wchodzi to w gre, nie ze nie chce ale z powodu chociazby odleglosci. A jesli robisz kursy moze podasz link do strony swojej?
PS
Teraz zauwazylem za masz w podpisie link do (zapewne swoich prac). Jesli faktycznie sa one Twoje i masz zamiar "zarabiac" ot chociazby na kursach, to juz po samej wizycie na tej stronie raczej watpie ze znajdziesz klientow. Pomijajac sama jakosc fotek to i domena nie mowiac juz o jakosci samego serwera gdzie umieszczone masz swoje prace pozostawiaja wiele do zyczenia. To tak poza konkursem, uwazam i sam sie stosuje do tego jesli byc profesionalista to dbac o kazdy szczegol i byc PRO we wszystkim

wtorek, 15 listopada 2011, 01:32

angelica_n napisał(a):
To tak poza konkursem, uwazam i sam sie stosuje do tego jesli byc profesionalista to dbac o kazdy szczegol i byc PRO we wszystkim
1. Zainwestuj w lepsze oświetlenie.
2. Poczytaj coś na temat balansu bieli.
3. Jeśli nie potrafisz zapanować nad balansem bieli kręcąc film, to zainwestuj w jakiś porządny program do obróbki filmów, w którym skorygujesz balans bieli w post procesie. Bo mało profesjonalnie wygląda suknia młodej przechodząca od bieli do różnych, różnistych odcieni niebieskiego. Odcień skóry też jest czasami nieciekawy.
4. Nie mam najgorszego komputera i najgorszego łącza, ale niestety wszystkie Twoje klipy tną się i spowalniają jak cholera, w zasadzie nie nadają się do oglądania.

Słowem długa droga przed Tobą ... panie PRO.

wtorek, 15 listopada 2011, 11:29

jacek2004 napisał(a):
2. Poczytaj coś na temat balansu bieli.
3. Jeśli nie potrafisz zapanować nad balansem bieli kręcąc film, to zainwestuj w jakiś porządny program do obróbki filmów, w którym skorygujesz balans bieli w post procesie. Bo mało profesjonalnie wygląda suknia młodej przechodząca od bieli do różnych, różnistych odcieni niebieskiego. Odcień skóry też jest czasami nieciekawy.

Słowem długa droga przed Tobą ... panie PRO.

Dzieki za spostrzezenia. Ten film z wesela to jest archaizm. To ze sie tnie - zgodze sie z toba w 200% ale to nie wina ani kompa ani lacza. Tu sie przyznaje ze to moja wina i wina zastosowanego kodeka i kompresji. Ale ten jedyny film zostanie juz niedlugo usuniety - wlasnie za jakosc.
Co do oswietlanie, film ma swoje lata raz, dwa nagrywany dobrze chodzona kamera i material byl nagrywany na DV. te wszystkie czynniki spowodowaly to ze wyszlo tak a nie inaczej, ale masz racje to nie powinno sie tu znalezc i niedlugo calkowicie zniknie
Ale z tego co widze akurat przyczepiles sie do jednego filmu.
Wspomniales tez o zapanowaniu nad balansem bieli, pomijam juz film z wesela, ktory wogole wymagal sporej korekty, ale jak to zawsze idzie w parze z dodatkowymi kosztami ktorych klienci nie chca pokrywac.

Jako ze poruszyles dosc wazny temat jakim jest balans bieli, to zapewne skoro robisz kursy z fotografi to rownie dobrze wiesz ze fotografia i video razem w parze isc nie moga, a co za tym idzie sposoby wykorzystywany przy fotografi nie da sie wykorzystac w kreceniu wideo zwlaszcza z kamera ruchoma ktora to niejednokrotnie w ciagu kilku sekund potrafi zmienic ustawienia. Jak robisz fotke , masz statyw doswietlasz zdjecie - czesto masz czas no poprawienie odpowiednich parametrow. Co wiecej wiele kamer profesjonalnych posiada mozliwosc wykonania zdjecia z kilkoma ustawienia i zapisanie go jako3-5 zdjec odrebnych pomimo ze wykonales fotke jeden raz.
Z kamera video tego nie zrobisz, jesli masz statyw i filmujesz z jednego miejsca bez poruszenia kamery taka opcja istnieje. Zapanowanie na balansem bieli w trakcie ruchu nawet z kamera za 20.000zł jest zecza dosc trudna wrecz malo mozliwa. Co do oswietlenia znow ta sama sytuacja, w studiu moge miec oswietelnie odpowiednie, ale na ulicy - kto za to zaplaci?! Z reguły sale nie sa doswietlono dobrze, a klient wmomencie zaproponowania dodatkowego oswietlenia, dodatkowego mikrofonu tnie wydatki jak mozna.

A wiec jak widzisz moje pytanie w kwesti zdjec bylo zasadne, poniewaz robiac film korzystac z zupelnie innych sposobow niz w przypadku robienia fotki

wtorek, 15 listopada 2011, 12:52

1. Zarówno przy fotkach i filmach balans bieli można poprawić w post procesie (jeśli inaczej jest nie do wykonania). Sam to robię i w fotkach i w filmach.

2. Niebieska suknia pojawia się w statycznym ujęciu, gdzie z oświetleniem nie powinno być problemu (scena gdzie młodą przyozdabia druhna).

3. Ja na PRO to zbyt obszernie tłumaczysz się ze swoich niedociągnięć ...

PS
Kliknąłem na portfolio na Twojej stronie:
- zdjęcia formatu znaczek pocztowy
- ramka i znak wodny jest główną treścią fotki (właściwego obiektu zupełnie nie widać)

PPS
Dobra rada na przyszłość, najpierw krytycznie przyglądnij się sobie samemu, a potem innym wypominaj ich brak profesjonalizmu ... :wink:

Ostatnio edytowano wtorek, 15 listopada 2011, 15:39 przez jacek2004, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 15 listopada 2011, 15:32

jacek2004 napisał(a):
1. Zarówno przy fotkach i filmach balans bieli można poprawić w post procesie (jeśli inaczej jest nie do wykonania). Sam to robię i w fotkach i w filmach.

2. Niebieska suknia pojawia się w statycznym ujęciu, gdzie z oświetleniem nie powinno być problemu (scena gdzie młodą przyozdabia druhna).

3. Ja na PRO to zbyt obszernie tłumaczysz się ze swoich niedociągnięć ...

Zacznijmy od tego ze nigdy siebie nie uwazalem za PRO ...

wtorek, 15 listopada 2011, 15:35

angelica_n napisał(a):

angelica_n napisał(a):
To tak poza konkursem, uwazam i sam sie stosuje do tego jesli byc profesionalista to dbac o kazdy szczegol i byc PRO we wszystkim
:wink:

wtorek, 15 listopada 2011, 15:41

jacek2004 napisał(a):
angelica_n napisał(a):

angelica_n napisał(a):
:wink:

Zgadza sie ale to wcale nie oznacza zie sie uwazam za PRO gdyby tak bylo z pewnoscia nie zagladalby na to forum!! :|

wtorek, 15 listopada 2011, 15:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]