Teraz jest poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 03:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Funkcja panoramy w cyfrówce 
Autor Wiadomość

Post Funkcja panoramy w cyfrówce
Hej, szukam dobrej cyfrówki z funkcją panoramy. Głównie do robienia z ręki, bez statywu. Widziałem temat o panoramach w tej sekcji, ale tam o co innego chodziło, ja szukam dobrej funkcji panoramy, która tak naprawdę z automatu zrobi panoramę krajobrazu fajnej jakości, zarówno w poziomie jak i w pionie (do malowideł na suficie). Osoba, która będzie używać aparatu nie jest specjalistą od robienia zdjęć, a raczej historykiem.

niedziela, 30 września 2012, 11:22

Post Re: Funkcja panoramy w cyfrówce
Funkcja panoramy jest mega :) wypróbowałam ją jednak nie na sowim sprzecie, moja cyfówka nie jej nie ma, ale jak dopiero zamierzacie kupic dobry sprzet to polecam z ta funkcją :)

niedziela, 7 października 2012, 18:41

W drogich cyfrówkach panorama świetnie wychodzi. Po wrzuceniu na kompa na ekran panoramiczny robi wrażenie

niedziela, 7 października 2012, 23:20

A nie lepiej tworzyć za pomocą programu na komputerze? Wtedy nie trzeba by szukać specjalnie po tej funkcji aparatu :)

poniedziałek, 8 października 2012, 16:11

Witam,

Macie jakieś sugestie? Sam próbowałem robić panoramy w komputerze ze złożonych zdjęć, ale słabo mi to wychodzi... musiałbym natrzaskać kilkanaście na długiej ogniskowej, by się jakoś składały.

Chyba wolałbym mieć to już w aparacie. Ktoś coś poleca?

wtorek, 9 października 2012, 22:54

Ja mam tę funkcję w moim cyber-shocie sony rx-100. Fajna sprawa, trzeba tylko płynnie i nie za szybko przesuwać aparat, a ten robi sam serię zdjęć i sam je składa. Jak się za szybko przesuwa, to aparat ostrzega i przerywa. Teraz chcę spróbować robić taką panoramę na dużej alfie 77. Spróbuję zrobić cos w weekend, bo pożyczam, żeby się pobawić. I na pewno wezmę statyw i zrobię idealny obrót 360 stopni.

środa, 10 października 2012, 23:57

JackWordHD - mógłbyś pokazać efekty swojej pracy? sama próbowałam kiedyś zrobić panoramkę, oczywiście sklejając fotki na komputerze, ale efekt powiedziałabym, że dość mizerny...

czwartek, 18 października 2012, 09:46

RX-100 pstrykałem sobie, żeby przetestować tę funkcje, z którą spotkałem sie po raz pierwszy, ale nie mam z tego pokazowych zdjęć, bo nie skupiałem się na stworzeniu ładnego zdjęcia, lecz na poznaniu tej funkcji od strony technicznej. Ostatnio robilem jednak takie panoramy lustrzanką a77, umocowaną na statywie, bo zależało mi na idealnym obrocie 360 st. Natomiast z ręki bardzo ładnie też się robia panoramy, mozna określić kierunek (od prawej do lewej lub odwrotnie), ale też można robić panorame w pionie. A jak sie za szybko (albo za wolno) przesuwa aparat podczas fotografowania, to pojawia sie od razu komunikat.

wtorek, 30 października 2012, 01:30

JackWordHD napisał(a):
Hej, szukam dobrej cyfrówki z funkcją panoramy. Głównie do robienia z ręki, bez statywu.

Bez statywu nie ma szans na dobrą panoramę, bo ona sklada się z sekwencji zdjęć wykonanym z lekkim przesunięciem. Ale możesz dokupić mały statyw, z którym historyk sobie poradzi

niedziela, 25 listopada 2012, 09:38

Polecam statywy kieszonkowe (albo inaczej turystyczne). Niewielkie, a jednak zdają egzamin przy panoramach (nawet i 360 st. z odpowiednią głowicą)

niedziela, 2 grudnia 2012, 21:23

lepszy kieszonkowy statyw niż żaden, to prawda, choć mimo wszystko wydaje mi się że lepiej zainwestować w normalny, wysoki statyw... nie mówię by od razu wykładać na ten cel kilka stówek, chińszczyznę można kupić za stówę. grunt żeby można było go dociążyć w razie potrzeby.

czwartek, 6 grudnia 2012, 12:00

Ja robie duuzo zdjec na duzej ogniskowej i pozniej skladam to wszystko w Photoshopie.. Ma taka fajna funkcje do tego :)

czwartek, 6 grudnia 2012, 12:09

Witajcie. Planuję zakup nowego aparatu, żeby miał funkcję tworzenia panoram 360. Jestem napalony na któryś z takich kompaktów, np:

http://www.mediaexpert.pl/katalog/apara ... 23945.html

Skoro ma on funkcję automatycznego łączenia zdjęć w panoramę 360 stopni, to będzie to panorama kulista? Taka jak tutaj:

http://www.360cities.net/image/fore-street-3

Czy takim aparatem zrobię taką panoramę? Czy lepiej kupić głowicę do panoram, albo coś innego np. obiektyw rybie oko?

poniedziałek, 18 marca 2013, 18:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]