Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 02:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zdjęcia ze ślubu 
Autor Wiadomość

Post Zdjęcia ze ślubu
Witam, niedługo będę miał okazję porobić zdjęcia na ślubie znajomych i w związku z tym mój post. Wiem, że na forum jest mnóstwo ludzi z doświadczeniem w fotografii, krórzy będą wiedzieli "co i jak "

Interesuje mnie:
- Na co powinienem zwrócić uwagę robiąc zdjęcia w kościele?
- Jak robić te zdjęcia żeby wyszły ładnie?
- Czego nie powinienem robić?
- Czy są jakieś takie podstawowe zasady co można/trzeba a co nie?
I wszelkie podobne kwestie związane z robieniem zdjęć ślubnych

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki i porady

P.S. Dodam, jeśli to sie przyda, że do robienia zdjęć będę miał Canona S1 i Sony F717

sobota, 25 września 2004, 17:58

Witam, a bedziesz mial jakas lampe blyskowa bo bez niej to raczej ciezko w kosciele no chyba ze bedzie bardzo jasno w srodku :wink: Ja bym raczej pstrykal tym soniaczem bo jest lepszy.

sobota, 25 września 2004, 18:14

No właśnie w tym problem, że nie! Może uda mi się do Soniacza jakąś skombinować, ale nie jestem co do tego pewien

sobota, 25 września 2004, 18:17
W zależności od rodzaju i regionalności obrzędku... weźmy pod uwagę taki, który obejmuje niejako mnie.

Pierwsza ceremoniu odbywa się w domu pana młodego, gdy drużba stroi go w muchę, a rodzice święcą młodego na drogę.

Druga część w domu panny młodej - święcenie przez rodziców młodej i młodego, następnie pan młody ubiera pannie podwiązkę.

Część trzecia - kościół.

Część czwarta - przybycie do sali.

Piąta - zabawa w sali..

...i szósta - oczepiny, czyli szereg szranek i konkurów dla pijanych gości.

Technicznie?
Cienko będziesz miał.
Wbudowana lampa wystarczy Ci do domów, ale na tym koniec.
Poza tym wbudowane lampy mają oś światła blisko osi obiektywu i czerwone oczy murowane.
Zewnętrzna lampa bardzo niezbędna, o liczbie przewodniej około 30 - im większa tym lepsza, pomiar błysku tylko i wyłącznie przez obiektyw.
Lampa przydaje się być z dyfuzorem, lub/i regulowaną głowicą - szczególnie w czasie zabawy na sali.
Ogniskowe - od szerokiego kąta do krótkiego tele wystarczą w zupełności, powiedzmy że 28-105 to ablolutnie wystarczający zakres.

I tak - część pierwsza - drużba zakłada panu młodemu muchę oraz pożegnanie z rodzicami - kadry "amerykańskie".
Część druga - można powiedzieć, że tak samo wygląda jak pierwsza.
Kościół - nie wolno popierniczać po ołtarzu w tę i z powrotem.
Nie wolno robić zdjęć podczas czytań i kazania.
Zdjęcia robisz podczas wejścia do kościoła, podczas pierniczenia księdza kto i dlaczego się żeni, podczas błogosławiaństwa MŁODYCH, podczas zakładania obrączek i przysięgi. Podczas komuni.
Pamiętaj o przestrzeganiu "przysiadu" ilekroć zbliżysz się do ołtarza, choćbyś nie wierzył - nie obrażaj wiary innych.
Po wyjściu z kościoła gratulacje. Bądź przygotowany na monety i ryż.
Staraj się być blisko.
Uważaj na wyskakującą rodzinę z kompakcikami, lubią uwieczniać się na sukni młodej - doświetlaj fleszem, nawet w pełnym słońcu.

Sala - picie i rzucanie kieliszkami - picie uwiecznisz, kieliszków nie dasz rady, nie próbuj.
Zabawa i zdjęcia pamiątkowe z goścmi - wedle uznania.
Przydaje się lampa z regulowaną głowicą w pionie, można odbijać światło od zazwyczaj białych i niskich sufitów.
Jeśli są przystrojone to pamiętaj, że światło odbite od niebieskiego balonika będzie niebieskie.

Część ostatnia - oczepiny - to zazwyczaj łapanka bukietu i muchy.
Staraj się być zawsze twarzą i od przodu do młodych.
Potem lanie z butelek, gry w krzesła i takie tam. Wedle uznania.

Pamiętaj - nie pij, ale o trochę jedzenia wypada się upomnieć.
Warto znać plan przebiegu i mieć dobre układy z orkiestrą.
W kościele warto ugadać się wcześniej z księdzem.

Po kościele możesz wziąć młodych przed kościół na krótką sesję - z 15-10 fotek. Jeśli tereny ładne.
Jeśli nie, później udawana sesja w studio.

Dużo zależy od twojej inwencji, gustu i smaku - staraj się nie spierniczyć fotek, bo powtórzyć czasem się nie da.

Mam nadzieję, że to coś pomoże.

Pozdrawiam....

sobota, 25 września 2004, 18:18

@depresyjka - Dzięki! Dobry tekst, na pewno się przyda!
Tylko że mnie źle zrozumiałeś/aś, ja tam nie będę głównym i nadrzędnym fotografem :wink:
Od tego to myślę, że będzie fachowiec, który będzie wiedział co i jak robić, bo w końcu za to dostanie pieniądze :wink:
Poza tym mają już umówioną sesje w ogrodzie botanicznym.

A ja zdjęcia będę robił dla siebie, żeby sie "poduczyć" bo wcześniej jeszcze nie miałem okazji, ale jak się Młodym spodobają to oczywiście im dam :wink:
THX

sobota, 25 września 2004, 18:26

Moze sprubuj kawalek kalki jakas gumeczko przymocowac wdo wbudowanej lampki nie probowalem tak ale zobacz w domu jaki to ma efekt powinno Ci uchronic przed blyskiem na Twarzy Mlodych i rownmierniej doswietlic pomieszczenie, mowie teraz o fotkach w domu, w koscie postaraj sie robic Mlodych z mozliwie najmniejsza przslona tak zeby Oni byli ladnie ostro uchwyceni na rozmazanym tle. Mozesz sprobowac wejsc na chor i zrobic caly kosciol z gory, bardzo ladnie to wyglada. Nie mam doswiadczenia tylko tak napisalem co mi sie nasunelo oprocz tego co napisal kolega Depresyjka. Pozdrawiam

sobota, 25 września 2004, 21:24

Spróbuję! Ale jakby nie wychodziło to czy np ustawienie w opcjach aparatu mocy flesha na najmmniejsze nie pomogłoby byy? Oczywiście jeśli oświetlenie w kościele na to pozwoli...

sobota, 25 września 2004, 21:40

Taka kalka nie oslabi bardzo mocy lampy a wg mnie powinna dac lepszy efekt niz jak bys robil gola lampa, wyprobuj. zmiekczone swiatlo lampy zawsze korzystniej wyglada. Poprobuj w domu z gola lampa i z kalka i aobaczysz jak jest roznica. Na koneic moge dodac ze bez zmiekczenia latwoej zrobic przepalenia na twarzy albo sukience zwlaszcza kiedy sam ustwiasz zsile blysku. Pozdrawiam

niedziela, 26 września 2004, 00:03

Depresyjko a co to sa kadry amerykańskie? Jakoś o tym nie słyszałem.
PS. Śluby to masz chyba obcykane...

niedziela, 26 września 2004, 01:20

Z czegoś trzeba żyć :wink:

niedziela, 26 września 2004, 10:10

znalazłem taką galerię http://www.pbase.com/agata_bartek/agata__bartek&page=1 może ci trochę pomoże

Ostatnio edytowano niedziela, 26 września 2004, 10:53 przez borys, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 26 września 2004, 10:25
.

To się nazywa DOBRA ROBOTA .

Najlepiej to podpiąć w widocznym miejscu.Na pewno się przyda
Pozdrawiam

niedziela, 26 września 2004, 10:31

co do robienia zdjęć z churu to ludziska Ci wyjdą rozmazani (przynajmniej w większości kościołów) bo to jednak dość ciemne pomieszczenia więc czasy będą juz dość spore.. stabilizator jak najbardziej będzie wskazany przy robieniu z zoomem.. tyle jeśli idzie o zdjęcia wewnątrz kościoła -co do "etykiety" to depresyjka wszystko już napisała - a skoro zdjęcia będziesz robił dla siebie to znowu takiego biegania przed ołtarzem nie będziesz miał.. w statycznych momentach (czytania,kazanie) to jednak możesz pokusić sie o zdjęcia bez lampy z dłuższym czasem naświetlania (uwaga na balans bieli) skoro będziesz miał aparat ze stabilizatorem.. dobrze jest też robić zdjęcia w trybie zdjęć seryjnych (na ile pozwala wielkość karty pam.)
tak więc powodzenia i liczę że podozelisz się swoimi wrażeniami/uwagami po wszystkim (sam ostatnio cykałem fotki na slubie kolegi i dlatego jestem ciekaw :twisted: )

niedziela, 26 września 2004, 10:45

Zastanów się dobrze, czy decydować się na robienie zdjęć w kościele. Z jednej strony masz spore szanse na to, że po prostu nie wyjdą (ciemny obiektyw + wbudowana lampa + niska czułość), z drugiej strony możesz mieć dwie osoby, które są "anty" - fotografa (który ma pełne prawo wkurzać się, że ktoś mu łazi, błyska, itd.) i księdza dobrodzieja. A nie wiem, czy to najlepszym początkiem wesela są niepotrzebne spięcia.
Ostatnio pstrykałem wesele, ale robiłem to analogami, zresztą miałem trochę pożyczonego, bardzo dobrego sprzętu (Dynax 9, lampa 5600HS, szkło 50mm/1.8). Ale radzę Ci pożyczyć analogową lustrzankę i załadować tam czuły film. Efekty będą zdecydowanie lepsze.

niedziela, 26 września 2004, 14:06

Raczej nie będą mieli nic przeciwko bo to pomysł panny młodej :wink: A co rozumiesz przez "czuły film"?

niedziela, 26 września 2004, 14:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona