Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 15:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 fotografowanie niezmiernie ruchomych obiektow :) 
Autor Wiadomość

Post fotografowanie niezmiernie ruchomych obiektow :)
no wlasnie zostalem z racji posiadania nowego aparatu wybrany jednoglosnie do sfotografowania 2,5 letniej siostry mojej dziewczyny.. no i wyobrazcie sobie moja przyszla tesciowa stojaca nade mna z nietega mina i grozaca palcem "tylko zdjecia maja byc ladne!"... :roll: khem khem...
zdarzylem juz przetestowac ze z ruchomymi obiektami AF w G5 nie radzi sobie rewelacyjnie, a obiekt w postaci tego 2,5 letniego potworka zaliczyl bym do niezmiernie ruchomych. Moje ambicje natomiast (jak i strach przed walkiem tesciowej hy hy :D ) kaza mi zajac cie glownie zdjeciami kiedy mala bedzie w ruchu, aby "uchwycic chwile" i zamrozic emocje. Wiadomo moge poczekac az sie zmeczy, ale to nie bedzie to i nie o to mi chodzi :>
mile widziane wszystkie rady i pomysly... no to jak... "pomozecie?" :wink:

poniedziałek, 27 września 2004, 20:46

Najlepiej zwiazac malego potworka heee :lol:
A tak na serio sproboj zainteresowac czyms mala, a zeby chciala przez chwilke patrzyła w obiektyw.
Mam podobna sytuacje. Dziecko kuzynki (chociaz ma juz 3 lata) wrecz pozuje do zdjec, jak tylko widzi obiektyw zaczyna robic swietne minki i w miare sie nie wierci.
Tak, wiec przekonaj dziecko ;) choc moze to byc trudne zwarzywszy na wiek ;)

poniedziałek, 27 września 2004, 21:01

Może daj jej gumowego zająca, czy coś tam do zabawy, albo michulca wielkiego na 2 metry i cięzkiego ? Będzie przy tym siedzieć i niszczyć a ty w tym czasie fotki i fotki i fotki...
Mozesz tez zastosować program SPORT ;). Pewnie masz go w aparacie.

Rayden

poniedziałek, 27 września 2004, 21:10
korzystajac z zalozonego tematu pozwolilem sobie zadac wam pytanie ;) Mianowicie co byscie wybrali na moim miejscu: Kodaka 4350(900zl), canona a75(kolo 1000),olympusa mju 400, rozwazam takze takie modele jak minolta z1 oraz canon a95 ale troche szkoda mi pieniedzy poniewaz zaoszczedzilbym okolo 300zl a i tak nie wiadomo czy wykorzystam z1 lub a95 w 100%. Powiedzcie mi co byscie wybrali, zauwazylem ze chwalicie canona a80 ale jak mam go kupic to wole dolozyc 40zl i kupic juz a95 wkoncu nowszy model i chyba bogatszy ale to nadal nie zmienia faktu ze szkoda mi tyle pieniedzy. Juz bylem zdecydowany wziasc z1 ale zniecheca mnie troche mala matryca(tylko 3,2). Pozdrawiam i dziek __________________________________________________________ Foto4all

poniedziałek, 27 września 2004, 21:19

korzystajac z zalozonego tematu pozwolilem sobie zadac wam pytanie ;)

A czy nie wydaje ci sie ze to jest NIE NA TEMAT :?: :evil:

poniedziałek, 27 września 2004, 21:25

A75 dobry wybor (ma dobry tryb auto i pelnego manuala) - robi ladne zdjecia.

Z1 - jest to moim zdaniem aparat dla uzytkownikow chcacych czegos wiecej nauczyc sie o fotografii (dobry do cwiczen), no i ma zoom 10x.

A95 - nowy sprzet, prawdopodobnie najlepszy z tych wszystkich (zreszta zalezy dla kogo, i co kto ceni)

Oli mju 400 - typowy kompakt (automat) - ladne zdjecia (ale tez inny charakter niz pozostale aparaty)

Musisz jednak napisac cos wiecej o swoich wymaganiach w stosunku do aparatu. Serwujesz aparaty kazdy z innej bajki.

poniedziałek, 27 września 2004, 21:29

Ostatnio edytowano środa, 26 stycznia 2005, 22:21 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 27 września 2004, 21:32

G5 do demonów szybkości nie należy więc proponowałbym tak jak przedmówca -zdjęcia seryjne, a najlepiej to ustawiaj ostrość nie bezpośrednio na "potworze" :D tylko na elementach bedących z zblizonych odległościach + zdjęcia seryjne :) ..
@Grisza -AF w zetce szybciej działa gdy nie jest ustawiony na ciągłe śledzenie obiektu (tak przynajmniej jest u mnie - AF szybciej sie ustawia od "zera", niż podczas śledzenia)

poniedziałek, 27 września 2004, 21:47

Ostatnio edytowano środa, 26 stycznia 2005, 22:22 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 27 września 2004, 22:03

hehe no dziekuje za inwencje :D bede musial kombinowac. AF ma tryb sledzenia ale to sie nie sprawdza i dziala jakos dziwnie, apropos szybkosci AF w G5 to probowalem sfotografowac zolwia w ruchu... w koncu zdecydowalem sie na manual i ruch w tyl.. autentycznie! :twisted:
obliczanie trajektorii rewelacja! bede musial przetestowac :P ale i tak najbardizej podoba mi sie pomysl "wyciecia tesciowej" ! :>
a co do ustawien przeslony? proponujecie robic to na ustawieniu "portret" i kozystac z mozliwie malych wartosci f, czy raczej ustawic AV i zwiekszyc nieco wartosc przeslony zeby miec wieksza glebie do dyspozycji?
pozdrawiam! :wink:

poniedziałek, 27 września 2004, 23:10
Moderator

G5 jest rzeczywiście wolny, szczególnie w porównaniu do Minolty serii Z, ale żeby aż tak?

Proponuję robić fotki w trybie manualnym. Ustawiasz sobie wszystko, czyli odległość ostrzenia np. na około 2 m, albo ileś tam, ile masz w podziałce, do tego dajesz przesłonę maksymalną, czyli chyba 8 i tylko cykasz fotki z minimalnie większej ( o 1/3) odległości, niż ustawione to w aparacie. Najlepiej rób w trybie szerokokątnym. To wszystko powinno sprawić, że fotka będzie ostra, a wcześniejsze ustawienie parametrów nie będzie powodowało opóźnień.

poniedziałek, 27 września 2004, 23:46
Moje oczekiwania od aparatu nie sa duze: ladne zdjecia, dobre filmy, nie musi byc duzy zoom optyczny, przydalby sie tryb manualny oraz robienie odbitek w wiekszym formacie np. 21x15(cos takiego) oraz najlepiej jakby byl tani i dobry!

wtorek, 28 września 2004, 00:02

To moze ja cos napisze, pierwszy sposob najprostszy to ustawiasz apart na auto i walisz 200 fotek min. 30 musi byc udanych, drugi to zabawa w zdjecia seryjne, trzeci ustawiasz ostrosc na punkt w ktorym prawdopodobnie znajdzie sie obiekt i czekasz na niego, czwarty to manual focus i jakas wieksza przeslona. Moze troche powtorzylem poprzednikow ale to sa chyba wszytskie znane mi sposoby, a ktory najlepszy hmm moze 2 i 3 ale to tez zalezy od warunkow, jaka pogoda itp. Pozdrawiam

Ostatnio edytowano wtorek, 28 września 2004, 00:24 przez Piter, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 28 września 2004, 00:22
Moderator

Moje oczekiwania od aparatu nie sa duze: ladne zdjecia, dobre filmy, nie musi byc duzy zoom optyczny, przydalby sie tryb manualny oraz robienie odbitek w wiekszym formacie np. 21x15(cos takiego) oraz najlepiej jakby byl tani i dobry!

janeczek - każdy Twój kolejny post nie na temat w tym topiku zostanie usunięty, a wszystkich proszę o nie kontynuowanie dyskusji o wyborze aparatów dla tego kolegi. Proponuję abyś założył swój temat.

wtorek, 28 września 2004, 00:23
Moderator

To moze ja cos napisze, pierwszy sposob najprostszy to ustawiasz apart na autio i walisz 200 fotek min. 30 musi byc udanych, drugi to zabawa w zdjecia seryjne, trzeci ustawiasz ostrosc na punkt w ktorym prawdopodobnie znajdzie sie obiekt i czekasz na niego, czwarty to manual focus i jakas wieksza przeslona. Moze troche powtorzylem poprzednikow ale to sa chyba wszytskie znane mi sposoby, a ktory najlepszy hmm moze 2 i 3 ale to tez zalezy od warunkow, jaka pogoda itp. Pozdrawiam

A ja pozwolę sobie się nie zgodzić... Bo po co tak w ciemno cykać? Mój sposób daje praktycznie 100% dobrej fotki.

wtorek, 28 września 2004, 00:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona