Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 18:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 "jakies takie płaskie te cyfrowe zdjęcia" 
Autor Wiadomość

Post "jakies takie płaskie te cyfrowe zdjęcia"
ano wlasnie.. ostatnio ogladalismy z kumplem zdjecia, (duzo odbitek na papierze, oraz pliki na kompie) z analogowych lustrzanek (canon 3000 i jakis dobry nikon), oraz z g5 z c50 z olympusa 5060 (chyba) i nawet z d70 i 10d.. przerozne zdjecia - slubne, wakacyjne, oraz amatorskie zabawy w portrety z jakims oswietlneniem itd. itd.
doszlismy wspolnie do konkluzji, i tym oto cytatem ktory wpisalem w temat, skwitowalismy calosc zdjec cyforwych.. czy wam rowniez nie wydaje sie ze analogi ladniej maluja swiatlocieniem, ze maja delikatniejsze przejscia, ze glowa czlowieka faktycznie wyglada na okragla, ze czuc 3 wymiary... a cyfraki jakos tak mocno i drastycznie scinaja, agresywnie cieniuja, co w rezultacie gubi gdzies naturalnosc. nie wiem czy dobrze udalo mi sie oddac slowami to co mam na mysli. ale nie macie podobnego wrazenia? :?

sobota, 23 października 2004, 21:07

No, niestety tak jest. Nie ma rzeczy idealnych. Matryca ma tylko max. 20mp a klatka w kliszy ile ma punktów/ cząsteczek? Wiele więcej. Jak widać analogi pewnie będą nieśmiertelne.

niedziela, 24 października 2004, 00:03

daje im 4 lata "nieśmiertelności" a reszta w muzeum :)
Ale co racja to racja.
Kompresja dynamiki (już szczególnie jak ktoś robi zdjęcia w JPEG!!!) daje o sobie znać.
Niestety cyfraki takie są.
Fuji stara się coś z tym fantem zrobić (matryca SPER CCD SR) ale...
Poczekamy na S3Pro i się okaże czy zbliżyli sie do analoga (bo tylko na zbliżenie bym liczył - na razie nie dogonią).

niedziela, 24 października 2004, 00:54
Moderator

A widzieliście aparaty 3D...? Cyfrówek chyba nie ma, ale analogi są dość ciekawe i zarazem śmieszne.

niedziela, 24 października 2004, 02:26

a liczylem ze ktos powie ze jestem w bledzie :x ze da sie to uzyskac w obrobce... proboje na wszystkie sposoby wylaczam wszelkie podbicia w aparacie (kontrast, sharpness etc.) zapisuje w rawie a i tak trudno o lagodne cieniowanie. nie znam sie na tyle na obrobce i byc moze da sie to jednak jakosc czesciowo uzyskac w pejntszopach..? dojdzie do tego ze dokupie jeszcze analoga jakiegos zabytkowego zeby sobie dogodzic w tej kwestii..

niedziela, 24 października 2004, 10:16

Podobno trochę lepiej z tym w Sigmach SD9 i SD10 z tymi Foveonami, ale tylko trochę.

niedziela, 24 października 2004, 10:36

Nic z tym się nie da zrobić. Foveon jest trochę lepszy, ale za to nie radzi sobie przy gorszym świetle. Niestety.

niedziela, 24 października 2004, 12:00

TomekK -a co to jest te "gorsze światło".
Nic takiego nie zauważyłem o czym piszesz.
Już też był tu wątek FOVEON i nikt mi nie podał przykładów "nieradzeniasobie"
Jeżeli już to mówimy chyba to o ISO które ma tam sens jedynie do 400, ale cholercia ja w analogach nigdy nawet filmów o większej czułości nie potrzebowałem. Więc to względne chyba jest... _?

tu ów wątek...

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=3382

niedziela, 24 października 2004, 12:31

To jest chyba największa wada cyfraków. Nawet szumy nie są aż tak denerwujące. :( cóż.. trza te pare lat poczekać... Moja A1 nie może pokonać mojego starego, kochanego, analogowego Nikosia...
Ale jest jedno ALE: zdjęciami z A1 mogę się później bawić do woli i dopuki są na ekranie nic mnie nie kosztują. To przeważa szalę na stronę A1...

niedziela, 24 października 2004, 14:35

no coz.. pociagne watek dalej, choc moze i nie odpowiednie miejsce.. ale co tam. przesiadanie sie na cyfrowa lustrzanke jest zbyt kosztowne a do "darmowego" pstrykania mam juz g5. mysle ze bede mial mozliwosc uzbierac nieco gotowki i zainwestowac dodatkowo w jakies analogowe lustro, dotychczas focilem canonem eos 3000 wiec chyba najprostrzy z mozliwych. skoro juz czesc z was sie tu wypowiedziala to moze macie jakies swoje typy lustrzanek analogowych - oczywiscie mowa tu raczej o tych wygrzebanych z szafy niz o nowinkach technicznych - bo mowa tez o nieduzym wydatku i mozliwosci uzywania rowniez starych obiektywow :] (bo do takich bede mial dostep) na dzis dzien moge myslec o kwocie 800zl. co wy na to?

niedziela, 24 października 2004, 21:00

W tym momencie zainwestowałbym w Zenita. Do 800zł ciężko cokolwiek znaleźć.

Co do mojego typu: jako takiego nie mam, ale miałem okazję parę razy pobawić się Canonem EOS300 wraz z obiektywem Sigmy 90- 300mm. Bardzo mi się podobało, szczególnie ten pierścien zoomu :cry:
I mam jeden portrecik (mnie) z niego z 300mm (z zaskoczenia). Ale mała głębia ostrości. Fajowski sprzęt. Może.

niedziela, 24 października 2004, 21:05
Moderator

DO 800 zł można dostać Minoltę 505si Super. Ale dokładając 1000 zł do G5 masz już cyfrowe lustro!

niedziela, 24 października 2004, 21:14

Kiedy zaczyna się szarówka, zdjęcia np. z SD9 robią się mało kontrastowe, mało wyraźne i odwzorowanie barw jest gorsze niż w innych lustrzankach.
Zaś do 800zł wybrałbym znów to samo, co przed laty - Minoltę Dynax 505si Super (Super - to ważne - metalowy bagnet obiektywu + eye-start). Dlaczego? Bardzo dobry pomiar światła, dobry (w tej klasie) wizjer i matówka, dobre trzymanie i migawka do 1/4000s.

niedziela, 24 października 2004, 21:22

no wlasnie bardzo dlugo myslalem o 300d (no bo najtanszy).. ale to nadal pozostanie cyfra i nie da mi tego co analog (a co ostatnio spedza mi sen z powiek). g5 mi starcza jako cyfra.. no i powstal w mojej glowie szatanski pomysl zeby zaopatrzyc sie w niedrogi analog :) wlasnie wyszukalem na allegro nikon F60 + sigma 28-200 za 850zl (i dopiskiem ze cene da sie uzgodnic).. ktos zna ten sprzet?

niedziela, 24 października 2004, 21:27

poniedziałek, 25 października 2004, 00:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona