Teraz jest środa, 17 października 2018, 18:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Test przeglądarek... 
Autor Wiadomość

Post Test przeglądarek...
Właśnie postanowiłem przetestować 3 przeglądarki pod kątem importu zdjęć z aparatu do komputera. W teście udział wzięły:

1. ImageBrowser 3.6.0.11
2. iView MediaPro 2.5.1
3. iPhoto 2.0.1 (tylko Mac OS X)

Test przeprowadziłem importująć 116 zdjęć (ok. 197 MB) z aparatu Canon A75 przez kabel USB2.
Oto wyniki:

1 miejsce: iView MediaPro 2.5.1 czas: 07:30 min
2 miejsce: iPhoto 2.0.1 czas: 08:20 min
3 miejsce: ImageBrowser 3.6.0.11 czas: 11:30 min

Dodatkowe spostrzerzenia, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze programu do ściągania zdjęć:

Wielkość katalogu w zależności od programu, przez który zostały ściągane zdjęcia:

1. iView MediaPro 2.5.1 - 203,7 MB
2. iPhoto 2.0.1 - 207,9 MB
3. ImageBrowser 3.6.0.11 - 216,6 MB

Inne:

ImageBrowser obraca do pionu zdjęcia jeżeli zostały tak zrobione. Stąd niektóre pliki o większej pojemności, a co za tym idzie więcej ważący folder i szybciej zapychający się twardziel :) Coś za coś.
W iPhoto nie trzeba tworzyć katalogu. Wystarczy wcisnąć IMPORT i zdjęcia automatycznie zostaną załadowane do katalogu w odpowiednim roku, miesiącu i dniu. To niewątpliwie największa zaleta tego programu, gdyż zwalnia nas z tworzenia za każdym razem nowych folderów (jeżeli chcemy katalogować zdjęcia wg daty ich zrobienia).
Z ciekawszych rzeczy jakie daje nam iView MediaPro, to możliwość dodania przed zaimportowaniem informacji o zrobionych zdjęciach, np. dane autora lub np. możliwość zabezpieczenia ich przed przypadkowym skasowaniem.

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE!!! :)

niedziela, 5 grudnia 2004, 20:57

szkoda ze nie wziales pod uwage zoombrowsera - kazdy kto ma canona powienien ten program posiadac (w zwiazku z tym iz robiles test za pomoca a75 to tez pewnie posiadasz owy soft)

Tak wogole to spore roznice w czasie pomiedzy 1 i 3 pozycja, co do miejsca po zgraniu to dla mnie to malo istotna kwesti, poza tym roznice sa dosc minimalne. Chcialbym tylko wiedziec czemu jeden folder ma wieksza objetosc od drugiego? To ze zdjecia sa obrocone nie moze miec nic do rzeczy (przeciez ich wielkosc sie nie zmienia od samego rotate)

niedziela, 5 grudnia 2004, 22:30

szkoda ze nie wziales pod uwage zoombrowsera

Wziąłem. To co u Ciebie jest ZoomBrowserem u mnie nazywa się ImageBrowser, ponieważ Zoom jest na Windowsa, a Image na Maca :)

Cytuj:
co do miejsca po zgraniu to dla mnie to malo istotna kwesti, poza tym roznice sa dosc minimalne.

Rzeczywiście, przy 100 zdjęciach nie ma to znaczenia. Istotne zaczyna się robić przy tysiącach zdjęć. Mega zamienia się w giga itd...

Cytuj:
czemu jeden folder ma wieksza objetosc od drugiego? To ze zdjecia sa obrocone nie moze miec nic do rzeczy (przeciez ich wielkosc sie nie zmienia od samego rotate)

A jednak odwrócenie ma z tym wiele wspólnego. Są to niewielkie zmiany, które nabierają znaczenia przy większych ilościach. Zrób sobie eksperyment np. w Photoshopie. Dodatkowo w zależności od programu zapisywane są ukryte pliki, które też coś ważą lecz są niewidoczne w katalogu. iPhoto zapisuje również prewki każdego zdjęcia.

Pozdrawiam :)

niedziela, 5 grudnia 2004, 22:55

jezeli do kazdego pliku graficznego wrzuca malenki nawet pliczek konfiguracyjny, to juz lipa;
kazdy, chociazby najmniejszy kawalek pliku juz zabiera pewien staly przydzial (uzalezniony systemem plikow na dysku), no i ogolny rozmiar sobie rosnie... :(

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 08:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]