Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 05:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Jakie ustawienia A60, w warunkach "klubowych"? 
Autor Wiadomość

Post Jakie ustawienia A60, w warunkach "klubowych"?
Witam,

Jako że z aparatem sie jeszcze nie zaprzyjazniłem, a boje sie ze w warunkach jak za moment wyjaśnie zdjecia w automacie wyjdą delikatnie mówiąc źle, proszę o pomoc w konfiguracji aparatu w warunkach "klubowych", konkretnie bardzo słabe oświetlenie, chwilowo całkowite rozjaśniane, z dużą ilością neonów, z nagłymi zmianami kolorów, dużo refleksów świetlnych itd. Zależy mi na tym aby uchwycić ruch, z w miarę małą ziarnistością zdjęć. Sytuację myśle że możemy sobie wszyscy wyobrazić dlatego proszę o jakąś optymalną konfiguracje jaką Wy wybralibyście mają przed sobą takie zadanie.

Pozdrawiam :)

piątek, 17 grudnia 2004, 02:16

Bedzie ciezko . Nie przekraczaj ISO200 , przeslona 2.8 , manual focus , nie uzywaj zoomu , nie daj sie zdeptac i nie przepij aparatu.

piątek, 17 grudnia 2004, 12:09

Aha i mozesz sprobowac robic zdjecia seryjne , przy tak zmiennym oswietleniu ktores moze wyjsc a niektore nie i raczej ty o tym nie zadecydujesz

piątek, 17 grudnia 2004, 12:12

nie daj sie zdeptac i nie przepij aparatu.

j/w to najcenniejsza uwaga :D

piątek, 17 grudnia 2004, 12:21

Statyw by się przydał... tak mi się zdaje... tylko jak tam wszyscy się ruszają, to na długich czasach może wyjść problem... nie wiem, trudna sprawa.

piątek, 17 grudnia 2004, 17:57

Gdybym ja tylko miał sie jak tam ustawić ze statywem :roll:
Narazie żeby wogóle sie obeznać z manualem w ciemności, ustawiłem sobie telefon komókowy w całkowitej ciemności i próbuje kolejno wszystkie ustawienia, moje subiektywne odczucia są takie że najlepiej zdjecia wychodzą przy 2.8f, ISO50, tungsten, 1/4 i exp 0 -mam dość poważny problem z ustaleniem jak sie zachowuje zmiana ekspozycji, mógłby mi ktoś pokróce wytłumaczyc jak sie to stosuje i czym sie różnią wartosci skrajne (-2 | +2)?.
Teraz tylko pytanie na ile próby ze stałym obiektem sprawdzą sie podczas fotografowania ruchu?
I mam jeszcze jedno pytanie dot kwestii zooma, czy w takich warunkach użycie go ma jakies uzasadnienie, czy lepiej sobie odrazu odpuścić?

Zdeptać sie nie dam, ale czy go nie przepije to już zagwarantować nie mogę ;)

piątek, 17 grudnia 2004, 18:15
Używajac zooma zwiększasz przysłonę a przez to zmniejsza sie ilość światła które pada na matryce co w konsekwencji wydłuza czas naświetlania, co w warunkach "klubowych" zmusi cie do utrzymania przez powiedzmy 0.3 sekundy aparatu bez ruchu by zrobić dobrze naswietlone zdjecie - uwierz mi przez taki okres czasu w takich warunkach trudno utrzymac aparat bez ruchu - co w końcu spowoduje utratę ostrości i rozmycie, a tego bys nie chciał chyba.

piątek, 17 grudnia 2004, 19:09

1. Minimalna ogniskowa. Pozwoli Ci na największą przesłonę.
2. Maksymalna przesłona (minimalna liczba przesłony - f/2.8).
3. Bez lampy. Jak pstrykniesz lampą, wszystkie kolorowe światła znikną na zdjęciu, a Ty boleśnie odczujesz to, że natężenie światła maleje z kwadratem odległości.
4. ISO - też uważam, że maksimum to 200. Optimum to 100.
5. Staraj się minimalizować poruszenie. Postawić aparat na jakimś stole, belce, itp. Moim zdaniem lepsze jest zdjęcie poruszone (może wręcz być bardziej dynamiczne) niż "bezpłciowe" ze względu na doświetlenie lampą.
6. Rada o przepijaniu wydaje się również bardzo słuszna :)

Ostatnio edytowano sobota, 18 grudnia 2004, 22:03 przez TomekK, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 17 grudnia 2004, 22:04

- pomiar ostrosci na jakis jasny punkt ( w ciemnosci zwariujesz zanim zlapiesz ostrosc)
- manualne ustawienia (w koncu wiesz w jakiej odleglosci bedziesz mial interesujacy Cie obiekt)

Dodatkowo włącz samowyzwalacz 2s.
Zawsze zminimalizujesz poruszenie wynikajace z wyzwolenia spustu migawki.
Porada jak najbardziej na serio!

sobota, 18 grudnia 2004, 14:51

No to optymalne ustawienia renasumjąc porady:
lampa -off
zoom -off
ISO100
2.8f
exp -auto
jeszcze tylko jakie parametry:
migawki -(1/4?)
balansu bieli,
i coś takiego jak pomiar ekspozycji -mam do wyboru" Segmentowy (ewaluacyjny), centralnie ważony uśredniony i punktowy.

samowyzwalacz nie za bardzo mnie urządza, bo w momencie na którym mi najbardziej zalezy bede musiał skorystać ze zdjęć seryjnych.

Mam czas do 20:00, takze wszelkie uwagi do tej pory mile widziane -pozniej juz tylko pozostanie photoshop ;)

sobota, 18 grudnia 2004, 16:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]