Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 00:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 aparat na nartach- jak sobie z nim radzić 
Autor Wiadomość
Post aparat na nartach- jak sobie z nim radzić
Boje się że w przypadku wypadku zniszczę aparat lub zrobie sobę krzywdę
nie chce też aby aparat zamarzł
gdzie go trzymać?
w plecau, pokrowcu, kieszeni>
jak macie w tym temacie doświadczenia to pioszcie
dięki za odpowiedzi
mój aparat to Sony V1
tak dla wielkości

sobota, 15 stycznia 2005, 23:57

Doświadczeń nie mam, ale wiedza teoretyczna też się czasem przydaje...
Aparat w pokrowcu, pod kurtką, żeby mu było ciepło. Wyjmować na krótko, na czas robienia zdjęć. I jak lekko zmarźnie, to nie robić mu szoku termicznego, tylko przeczekać nieco, aż wróci do w miarę normalnej temperatury i wtedy do całkiem ciepłego miejsca.

niedziela, 16 stycznia 2005, 00:25
Aparat przedewszystkim w pokrowcu, najlepiej w torbie z gabka lub pianka i to wszystko do plecaka:P Napewno nie do kieszeni bo jak sie wywalisz to po aparacie. Wiekszosc wypadkow jest na boki lub na pysk wiec na plecach najmniejsze ryzyko.

niedziela, 16 stycznia 2005, 02:11
Trzymanie aparatu pod kurtką gdzie temperatura jest powyżej zera i wyjmowanie go na mróz to najlepszy sposób na jego uszkodzenie . Wiedza teoretyczna mówi że największym niebezpieczeństwem dla sprzętu precyzyjnego jest wilgoć która zamarza.A powtarzanie tego przy każdym wyjęciu na zewnątrz to już zupełny brak wyobrażni.Zwracam uwagę że pod kurtką wilgotność jest zdecydowenie podwyższona i za każdym włożeniem zamrożonego aparatu w takie środowisko będzie się on pokrywał rosą. To dlatego roszą się okulary jak się wejdzie do schroniska prosto z nart.
Moja rada jest taka- nie przejmować się mrozem do 10 stopni , ew. schować akumulator do niezbyt głębokiej kieszeni, żeby trzymał pojemność. Przy większym mrozie schować aparat ale tak by jego temperatura nie była powyżej zera jeśli planuje się go wyjmować.Po powrocie z mrozu do domu aparat dobrze zabezpieczyć przed szybkim rozgrzaniem się , owijając go czymś suchym/ np.szalikiem/ jeszcze przed wejściem do domu i nie wyjmować go wcześniej jak po godzinie.
Pozdrawiam Aldus

niedziela, 16 stycznia 2005, 02:46

Najlepszym sposobem na aparat na nartach w tym roku to kieszen kurtki... moze byc nawet od spodu, nie ma takich mrozów w tym roku zeby aparat sie uszkodził. Do plecaka nie radze wkładać, bo pierwszym odruchem jak Ci nie idzie jazda to kładziesz sie na plecy zreszto 99% wypadków to jest na plecy wiec aparat w plecaku nie jest mądrym pomysłem. Aparacik nie musi być zbytnio w pokrowcu, przynajmniej nam sie nie uszkodził.
Pozdrawiam
Zycze udanego wypadu na narty.

niedziela, 16 stycznia 2005, 18:30

Niezle teorie macie z tymi upadkami, jeden pisze ze zawsze na twarz lub bok, drugi ze wszyscy na plecy. Prawda jest tak ze to zalne od tego na czym sie jezdzi: na nartach raczej upada sie na bok i to juz wczesniej wybrany jesli umie sie nad tym zapanowac :D:D ja zreguly jak lece to w lewa strone i aparat mam przewieszony przez ramie i szyje po prawej stronie dzieki czemu jest chroniony, skolei na desce zawsze jest to tylek-plecy no przeplecieniu z niemilym upadkiem na twarz polaczonym z przekoziolkowaniem :(:( w kazdym badz razie nie wkladajcie pod kurtke, bo w trakcie jazdy wydajemy naprawde duzo ciepla -wszystko jest mokre i aparat tez zaparuje.
Aparatom szkodzi roznica temperatur, a nie sam mroz -juz sprawdzilem kilka razy

Minolta Z2, SD SanDisk 256MB, King: UV,CPL, Velbon DX-888, Samsonite, 12x Camelion-2300mAh

sobota, 22 stycznia 2005, 18:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]