Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 11:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Minolta 7Hi - ustawianie ostrości 
Autor Wiadomość
Post Minolta 7Hi - ustawianie ostrości
Witam Wszystkich Forumowiczów.
Zaglądam tu bardzo sporadycznie, ale widzę, że "siły fachowej" tutaj nie brakuje :D
Dlatego zwracam się z zapytaniem, nt. Minolty 7Hi.
Otóż:
Przymierzam się do zakupu takowego modelu, ale mam pewne wątpliwości natury technicznej. Czytałem gdzieś w necie, że model ten ma problemy z autofocusem przy słabym oświetleniu. Wiem, wiem - ktoś może powiedzieć, że jest opcja manualna. Ale mnie nurtuje inna rzecz - do tego aparatu planuję również zakup lampy Metz mecablitz 44 MZ-2 a ten model wspomaga działanie autofocusa.
No właśnie - czy wspomaga również autofocusa Minolty 7 Hi? Jeśli tak, to nie mam się co martwić, tylko kupować. Inne marki (np. Olympus czy Canon) pomagają sobie wbudowaną lampką, której Minolta 7Hi nie ma.

I jeszcze jedno pytanie:
Czy ma ktoś doświadczenie w wykonywaniu zdjęć taką Minoltą z użyciem lampy niededykowanej? Jest to dla mnie o tyle ważne, że mam dostęp (właściwie nieograniczony) do lampy Olympusa.
Kiedyś, za czasów Zenitha, Practiki, zdjęcia oświetlało się różnymi lampami, nikt nie słyszał o dedykacjach. Lampy posiadały często jakąś tam automatykę błysku, którą pewnie współczesne lampy też posiadają, więc może jednak można połączyć Minoltę z lampą Olympusa...

Z góry dziękuję za pomoc.

Dominik - piniu

wtorek, 25 stycznia 2005, 10:15
Witam Wszystkich Forumowiczów.
Zaglądam tu bardzo sporadycznie, ale widzę, że "siły fachowej" tutaj nie brakuje :D
Dlatego zwracam się z zapytaniem, nt. Minolty 7Hi.
Otóż:
Przymierzam się do zakupu takowego modelu, ale mam pewne wątpliwości natury technicznej. Czytałem gdzieś w necie, że model ten ma problemy z autofocusem przy słabym oświetleniu. Wiem, wiem - ktoś może powiedzieć, że jest opcja manualna. Ale mnie nurtuje inna rzecz - do tego aparatu planuję również zakup lampy Metz mecablitz 44 MZ-2 a ten model wspomaga działanie autofocusa.
No właśnie - czy wspomaga również autofocusa Minolty 7 Hi? Jeśli tak, to nie mam się co martwić, tylko kupować. Inne marki (np. Olympus czy Canon) pomagają sobie wbudowaną lampką, której Minolta 7Hi nie ma.

I jeszcze jedno pytanie:
Czy ma ktoś doświadczenie w wykonywaniu zdjęć taką Minoltą z użyciem lampy niededykowanej? Jest to dla mnie o tyle ważne, że mam dostęp (właściwie nieograniczony) do lampy Olympusa.
Kiedyś, za czasów Zenitha, Practiki, zdjęcia oświetlało się różnymi lampami, nikt nie słyszał o dedykacjach. Lampy posiadały często jakąś tam automatykę błysku, którą pewnie współczesne lampy też posiadają, więc może jednak można połączyć Minoltę z lampą Olympusa...

Z góry dziękuję za pomoc.

Dominik - piniu

Witam,
jeśli masz już kupować Metza to kup sobie Metza dedykowanego do Minolty wtedy nie będziesz miał problemów ale ja ze swojej strony polecałbym lampę Sigma EF-500 DG Super z dedykacją do Minolty - sam używam takiej lampy tylko z lustrzanką Sigma SD10 i jest naprawdę rewelacyjna (jest to porównywalna lampa z lampą Minolta 5600 HS(D) - cena tej Sigmy w Polsce to 1600 zł ale gdybyś chciał to możesz ją mieć za trochę więcej niż połowa tej ceny - jakbyś był zainteresowany to daj znać na brunoc@o2.pl ). A co do zakupu Minolty 7Hi to nie wiem w jakiej cenie możesz ją mieć ja jednak zdecydowałbym się na inny aparat pomimo, że ta Minolta jest bardzo fajna (sam przez rok używałem 7i i byłem z niej bardzo zadowolony poza współpracą z lampą Metza właśnie która niby była dedykowana ale nie działała dobrze w automacie co kończyło się niejednokrotnie prześwietlaniem zdjęć). Co do używania lampy niededykowanej to nie radzę tego robić - można spalić elektronikę aparatu jeśli lampa ma inne napięcie wyzwalające. Gdybyś chciał więcej informacji to napisz na mój mail.
pozdrawiam

wtorek, 25 stycznia 2005, 11:59

Post Re: Minolta 7Hi - ustawianie ostrości
piniu napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie:
Czy ma ktoś doświadczenie w wykonywaniu zdjęć taką Minoltą z użyciem lampy niededykowanej?

Widzisz, tu o tyle jest problem, że Minolta już od czasów Dynaxów ma stopkę inną niż reszta świata. Więc jeśli myślisz o niededykowanej lampie, to pomyśl od razu o przejściówce. Koszt zwiększy Ci się o około 100zł, poza tym stracisz sporo funkcji (m.in. wspomaganie autofocusa) więc nie wiem, czy się opłaca.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 25 stycznia 2005, 12:34
jeśli masz już kupować Metza to kup sobie Metza dedykowanego do Minolty wtedy nie będziesz miał problemów

Tak. Ale ten Metz jest właśnie dedykowany do Minolty 7Hi. A moje pytanie i tak nie uzyskało odpowiedzi...
Przytoczę pytanie jeszcze raz:
Czy Minolta 7Hi korzysta z pomocy przy autofocusie, jaką "oferuje" dedykowana lampa? Lampa wysyła promień podczerwony, tylko, czy aparat wie, co z tym zrobić? :lol:

Czekam zatem na odpowiedź na moje pytanie.

Pozdrawiam
Dominik - piniu

wtorek, 25 stycznia 2005, 15:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]