Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 03:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Problem z kliszą 
Autor Wiadomość

Post Problem z kliszą
Witam jestem tu nowy i nie wiem czy trafiłem w odpowiedni działale mój problem nie pasował raczej do innego :)
Chodzi o to, że jak jest klisza do wywołania to zawsze z niej wystawała taka końcówka kliszy. Teraz jednak po wyjjęciu kliszy nie było jej i została wwinięta do środka. Czy u fotografa nie będzie stanowiło to problemu i wywoła zdjęcia czy taka sytuacja już przekreśla wywołanie zdjęć z tej kliszy? Bardzo proszę o szybką odpowiedź :)
Z góry dziękuje.

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:22

nie ma problemu - radzą sobie z tym w każdym minilabie TWOJE ZDJĘCIA SĄ OCALONE !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:59

:D :D :D A ja Ci powiem więcej - możesz taką końcówke nawet sam w domu sobie wyciągnąć !!!!! :D :D :D

Spoko, każdy lab to przyjmuje.
Ja tak standardowo zwijam filmy po wystrzelaniu, żebym później w ferworze walki, spowrotem już raz naświetlonego filmu, powtórnie nie załadował.

PS:
Wiem, ze się czepiam i jest to troche na wyrost, ale kliszy używał Twój dziadek, albo pradziadek !!! My teraz do swoich maszynek ładujemy filmy w kasetach, ewentualnie błony fotograficzne. :wink:

Pozdrawiam.....

wtorek, 26 kwietnia 2005, 00:35

Większość aparatów fotograficznych zwija końcówki, osobiście zalecam jej zwinięcie co daje pewność że film omyłkowo nie zostanie ponownie założony i naświetlony.

do pana kolec7
PS:
Wiem, ze się czepiam i jest to trochę na wyrost, ale kliszy używał Twój dziadek, albo pradziadek !!! My teraz do swoich maszynek ładujemy filmy w kasetach, ewentualnie błony fotograficzne.

wyjaśniam że klisza to nic innego jak błona fotograficzna lub film w kasetce (materiał światłoczuły) z powodzeniem stosowana w fotografii po dzień dzisiejszy.

pozdrawiam
FStyl

środa, 27 kwietnia 2005, 12:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]