Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 14:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Proszę o pomoc. 
Autor Wiadomość

Post Proszę o pomoc.
Witam wszystkich!

Może taki temat na łamach forum już istnieje , ale jestem nowym użytkownikiem i nie doszukałem się jak na razie podobnego problemu. Otóż kilka miesięcy temu zacząłem interesować się fotografią. Jak dotąd , czas i fundusze nie pozwalały mi na zakup aparatu cyfrowego. Na szczęście udało mi się w te wakacje zaoszczędzić trochę kasy. Nie są to jednak duże fundusze , obawiam się nawet , że śmieszne. Stać mnie jednak na prymitywne aparaty cyfrowe na allegro w granicach 100 , 200 zł. Chciałbym się nauczyć wykorzystania aparatu od podstaw. Myślę , że przy zakupie aparatu powiedzmy w okolicach 1000 zł , pewnie nie wykorzystał bym jego funkcji w 95%. A tak , postaram się w pełni wykorzystać dany mi sprzęt. Gdy już to opanuje uzbieram na lepszy itd. Chciałem zapytać was przede wszystkim czy moje rozumowanie ma sens?? Czy może mam nie rozpoczynać nauki , bez aparatu w cenie powiedzmy 500zł??Pytam , ponieważ mam wakacje , dużo wolnego czasu i co najważniejsze dobra chęci;) , a pieniędzy niestety nie za wiele...

Pozdrawiam.

niedziela, 17 lipca 2005, 12:07
Moderator

Daj sobie spokój lepiej. Aparaty do 300 zł robią tak tragiczne zdjęcia i mają tak ogromne "możliwości", że dziwne, iż w ogóle jeszcze istnieją. Na aparat to minimum 500 zł.

niedziela, 17 lipca 2005, 12:51

He He - zaraz będzia zabawnie, ale aż musze to napisać.

Masz wakacje, duzo czasu, dobre chęci......

to do roboty ! Zarobisz akurat na sensowny aparat ( 500-1000zet ). Bo nauka na szrocie za 100 czy 200 zet mija się z celem i może tylko frustrować.

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

niedziela, 17 lipca 2005, 15:37

Ok , dzięki za rade. Postaram się uzbierać więcej pieniędzy. Narazie poczytam sobie troche artykułów o forografii , żeby mieć przynajmniej jakąś wiedze.

Pozdrawiam.

niedziela, 17 lipca 2005, 18:40
Tez mi sie wydaje ze lepiej uzbierac sobie kase na lepszy aparat, a allegro to zawsze jakies ryzyko (zwlaszcza jesli sie ma malo pieniedzy). Moze pomyslisz o tym, zeby pojsc sobie gdzies z kims kto ma dobry aparat i pofotografowac cos co ci sie podoba?

środa, 14 września 2005, 21:13
Moderator

allegro to zawsze jakies ryzyko

Błąd. Jeśli się nie zna Allegro, to potem takie rzeczy wychodzą.

czwartek, 15 września 2005, 00:50

kroliczek1970 napisał(a):

Tak jest, jeśli chodzi o rzeczy nowe, z gwarancją. Kupuję na allegro od kilku lat, zawsze robię interesy ze sprawdzonymi kontrahentami i jeszcze nigdy się nie przejechałem (i nie zamierzam!).

Jeśli zaś chodzi o przedmioty używane, tu wolałbym obejrzeć osobiście, wziąć w rękę, pomacać, posprawdzać.
Wracając do tematu: z 500zł z ręku radziłbym rozejrzeć sięza czymś używanym. Najlepiej w niedzielę w Stodole.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

czwartek, 15 września 2005, 12:51
kroliczek1970 napisał(a):

No to fakt nie znam na tyle allegro, zeby moc je polecic z pelnym sumieniem. Od czasu do czasu korzystam z allegro, ale niezbyt czesto. Moze z czasem zmienie zdanie

piątek, 16 września 2005, 00:34
Mozna jeszcze sprobowac wygrzebac na strychu u dziadka jakis stary aparat. Nie bedzie on co prawda cyfrowy, ale mozliwosci zdecydowanie wieksze od takiego za 100-200 zlotych. Tylko, ze zdjecia trzeba oszczednie robic i w dystansie tak tanio tez wcale nie wyjdzie...

piątek, 16 września 2005, 10:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]