Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 05:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 jak robić zdjęcia cyfrówką na manualnych ustawieniach 
Autor Wiadomość

Post jak robić zdjęcia cyfrówką na manualnych ustawieniach
Witam jestempoczątkujący jeśli chodzi orobienie zdjęć cyfrówką...w sumie zwykłym aparacikiem też zabradzo się niebawiłem...po porstu namierz pstryknij i wywołaj.......

]niestety w cyfrówce odczuwam braki tego że nieznam sie na fotografii lepiej...

jestemposiadaczem aparatu panasonic fz20
czy możecie mi powiedzieć jak robić zdjęcia aby wychodziły one w miarę dobrze.....
ostatniorobiłem dużo zdjęc na weselach u znajomych zarowno na sali, w domu, na dworze i szczeze owiem że na 1000 zdjęć to jakieś 400 jest albo rozmazane albo niezdążyłem cyknąć zdjęcia i obiekt sie poruszył(chodzi np. o taniec na weselu) i mam metlik w glowie....zdjecia robiłem praktycznie caly czas z lampa na sali i w kosciele, wyszły nawet niezle ale widze ze i tak lampa blyskowa zewnetrzna lepiej by mi pasowala.

zdjeciarobilem na automacie czyli opcja P i jedyne co ingerowalem w tym aparacie to albowlaczyc lampe albo nie..
niemam bladego pojecia jak sie ustawia przeslonemigawke itd poporstu kombinowalem ale nieumiem sobie z tym poradzic..
plisss pomozcie mi poznac jak copowinno sie robic

planuezakup pozniej nikona lustrzanki ale narazie droga zabawka a japotrzebuje niestety rowniez duzego zoom bo robiesporozdjec gdzie niestetyniemoge dojsc :( a na dwa obiektywy do lustrzankimnieniestac

pozdro

p.s. jak wstwic date dozdjecia czy da sie wogole..pytanie coprawda ne wtym poscie powinno byc ale niekce zakladac nowego

z gory dzieks

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 17:55

wiem ze jest na forum ale niestety wiekszosc jest kup sobie statyw, lampe za ilestam , filtr za drugie tyle itd itd a ja niemam kasy..chce jeszcze tylko zainwestowac w lampe zewnetrzna tylk neiwiemjaka wiec jak macie jakis pomysl to porsze piszcie..ale nia za 1000 bo mi to niepotrzebne..niezarabiam na ftografowaniu..przynajmniej teraz ale i hyba w przyszlosci tez nie..po porstu pstrykam jak mnie ktos poprosi u znajomych atak to troszke tylko neraz wplener z fotografami odemnie z miejscowosci i troche samemu ..wakacje wiaodmo jak pojade tez

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 18:02
A tak z ręką na sercu, przeczytałeś intrukcje?

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 18:10

Po pierwsze popraw Swoją ortografie... bo, aż niemiło się czyta :evil:
Po drugie, musisz zrozumieć(naumieć się) co to przysłona, czas naświetlania, głebia ostrości itp... jest o tym bardzo wiele w necie :wink:
Nie obraź się, ale jeśli tego nie załapiesz to lustrzanka nie będzie Ci potrzebna.
To nie aparat robi zdjęcia... to człowiek

I jak pisze artuj, przeczytaj instrukcje... nie raz, tylko kilka razy :wink:

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 23:11

Ten post wygląda na prowokacje, bo przecież nie można być takim - że tak powiem - "niedoinformowanym".

Jeśli jednak kolega Kropekkkk jest naprawde taki "niedoinformowany" polecam zacząć od podstaw, od teorii (książek, kursów, poradników itp.), a później będziemy mogli rzucić się na głęboką wode i zastanawić sie nad lustrzanką oraz dodowaniem daty na zdjęciu :mrgreen:

wtorek, 30 sierpnia 2005, 09:59

Ten post wygląda na prowokacje, bo przecież nie można być takim - że tak powiem - "niedoinformowanym".

Oj chyba można....
Ludzie kupują sprzęty za 2000 i więcej myśląc, że to aparat będzie robił te super fotki... a tu dupa, trzeba ustawiać przysłone czas naświetlania itp.

wtorek, 30 sierpnia 2005, 10:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]