Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 18:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Zmniejszenie zdjęcia 
Autor Wiadomość

Post Zmniejszenie zdjęcia
Witam.Otóż jestem początkującą osobą jeżeli chodzi o fotografię i prosiłabym o pomoc.Zrobiłam zdjęcie aparatem hp w jpg i jest ono bardzo duże chciałabym je zmniejszyć ponieważ potrzebuję na 500kb i nie wiem jak to mam zrobić proszę o wyrozumiałość i dokładny opis jak powinnam zmniejszyć zdjęcie.Z poważaniem Małgorzata

niedziela, 6 listopada 2005, 20:17

na zmniejszenie zdjęcia to jest bardzo wile sposobów, każdy,nawet najprymitywniejszy progs graficzny to oferuje
jak nie potrzebujesz zadnych udogodnien to wejdz poprostu w painta (to gdzie jest to chyba wiesz)
klikasz w menu gornym obraz>rozciągnij/pochyl>i wpisujesz tam procenty(np 50% zdjecie zmniejsza sie o połowe) a potem zapisz jako i wybierasz format jpg czy co ci sie tam podoba

chyba zrozumiale napisalem
a jak ci sie ten sposob nie podoba to najlepiej sciagnij jakis najprostszy program do obrobki fotografi i tam intuicyjnie znajdziesz ta funkcje ktora potrzebujesz

pozdro

niedziela, 6 listopada 2005, 21:19

jeżeli zależy Ci na jakości zdjęcia, nie chcesz jej stracić, to polecam do takich celów photoshopa. najlepiej robić to stoponiowo, w pewnych krokach z właczoną opcją próbkowania dwusześciennego. wtedy różnicy praktycznie nie będzie. ale oczywiście paint windowskowy tez zmniejszy zdjęcie :) pozdrawiam

czwartek, 24 listopada 2005, 01:52

Rydzolek: tego photoshopa to oczywiście oryginalnego polecasz?..
A pomijając już fakt legalności i ceny, to czy trzeba od razu uruchamiać kombajn do zerwania jednej czereśni?
Małgorzata67: do aparatu miałaś na pewno dołączoną płytę z oprogramowaniem. Tam na 100% jest program do obróbki zdjęć.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

czwartek, 24 listopada 2005, 11:45
Wszyscy tacy kreatywni a nikt nie podal najprostszego rozwiazania:
Małgorzata67 po prostu zmniejsz ilosc megapikseli w aparacie przy robieniu zdjecia to bedzie mniejsze i zero strat jak przy zmniejszaniu programowym

czwartek, 24 listopada 2005, 14:49

SimonT: takiś bystry a nie zauważyłeś podstawowej kwestii:
Cytuj:
Zrobiłam zdjęcie aparatem hp w jpg i jest ono bardzo duże chciałabym je zmniejszyć

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

czwartek, 24 listopada 2005, 15:36

czwartek, 24 listopada 2005, 15:44

Rydzolek: tego photoshopa to oczywiście oryginalnego polecasz?..

można polecic np. PSa w werji Trial a zreszą np. Elements nie jest taki drogi ;) (ja dostałem nawet 2.0 z aparatem :D :P :lol: )

czwartek, 24 listopada 2005, 16:38

SimonT: takiś bystry a nie zauważyłeś podstawowej kwestii:
Cytuj:
Zrobiłam zdjęcie aparatem hp w jpg i jest ono bardzo duże chciałabym je zmniejszyć

SimonT ma racje da się zmienić rozdzielczość w aparacie już zrobionemu zdjęcia :wink:
Małgorzata67 jeśli masz Office 2003 Professional to masz też program Microsoft Office Picture Manager. Wtedy wybierasz zdjęcie i otwierasz je tym właśnie programem. Już w programie klikasz 2 razy na zdjęcie i z prawej strony otwiera się okno. Tam klikasz na Właściwości(rozsuwa się pasek i szukasz Zmień rozmiar, klikasz na niego)wpisujesz procent o jaki ma się zmniejszyć i dajesz Zapisz jako oraz wybierasz format(wybierz .jpg) :arrow:
Pozdro :wink:

czwartek, 24 listopada 2005, 17:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]