Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 10:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Proszę o pomoc w zrobieniu zdjęcia legitymacyjnego 
Autor Wiadomość
Post Proszę o pomoc w zrobieniu zdjęcia legitymacyjnego
Dopiero co nabyłam aparat SONY DSC P-200 i jestem jak narazie zielona w temacie fotografii cyfrowej. Potrzebuję mimo to zrobić zdjęcie legitymacyjne. Byłabym wdzięczna za każdą pomoc. Przede wszystkim jak ustawić aparat, jakiego programu najlepiej użyć do obróbki (podobno photoshop). Zdjęcie nie musi być super perfekcyjne-inaczej poszłabym do fotografa. Co do obróbki proszę za jakieś wskazówki na początek.
Z góry dzięki za każdą pomoc

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

niedziela, 4 grudnia 2005, 12:25

Tu coś znajdziesz.

niedziela, 4 grudnia 2005, 14:56
Przed napisaniem tego postu szukałam w internecie i na tym forum, tak więc temat wskazany przez Ciebie czytałem kilka razy. Jednak informacje w nim zawarte nie są wystarczające dla początkującego w dziedzinie fotogr. cyfrowej. W dalszym ciągu nie wiem czy aparat wymaga specjalnych ustawień, z jakiej odległości zrobić zdjęcie (bo określenie "jaknajwiększej" wydaje mi się mało precyzyjne). O obróbkę będę martwić się potem. Najpierw chcę mieć zrobione zdjęcie. I wydawało mi się, że co jak co, ale na forum tym znajdę pomoc, a tu wielkie rozczarowanie.
Pozdrawiam

środa, 7 grudnia 2005, 12:45

Ja zdjęcie legitymacyjne i legitymacyjno-podobne robię tak:
Ustawiam główne światło z lampy z dużym softboxem (1mx1m), jako przednio-górno-boczne z lewej strony, mniej więcej w odległości 2m od modela. To światło ustawiam na f=8. Drugie światło, też miękkie ustawiam tuż po mojej prawej stronie, też w odległości mniej więcej 2 m (może nieco bliżej). Zawsze kieruję się efektem, jaki uzyskuję z lamp, a nie chodzę z linijką i mierzę co do centymetra. Raz świecę lampą wyżej, raz niżej, zależy od osoby, czy jest gruba, szczupła, gładka, pomarszczona, itp.:wink: Tą lampą świecę z przysłoną f=5,6. Kontrę ustawiam, po przeciwnej stronie światła głownego (czyli tego pierwszego), na tyle wysoko, by rozświetlała włosy, a jej moc ustawiam w zależności od koloru włosów, od f=8 do f=11. Tło oświetlam lampą z plastrem miodu z mocą ustawioną na f=11. Robię obiektywem o ogniskowej 105 mm z odległości ok. 2 m. W aparacie mam ustawioną przysłonę f=9,5. Wszystkie parametry dotyczą ISO=100.
Ja robię tak, ludzie są zadowoleni. :lol:

środa, 7 grudnia 2005, 15:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]