Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 01:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Czy popełniłem błąd kupując ten aparat ??? 
Autor Wiadomość

Post Czy popełniłem błąd kupując ten aparat ???
Witam wszystkich szanownych forumowiczów !!
Może zacznę od początku. Zawsze interesowałem się fotografią, ale wogóle nie praktykowałem tej cudownej pasji. Niedawno znajomy porobił mi i mojej rodzinie przepiękne fotki cyfrówką i zacząłem się zastanawiać nad zakupem dobrej cyfrówki. Tak się stało, że zakupiłem właśnie Canon 20D + obiektyw 17-85. Popstrykałem już ok 2 tyś fotek i stwierdziłem, że ten aparat jest chyba dla mnie za dobry !! Wykorzystuję go właściwie w 50% jego możliwości bo robię zdjęcia tylko na automatycznych programach. Chciałbym się nauczyć i znać terminy takie jak balans bieli, czas naświetlania itp, itd. bo szczerze mówiąc jak zacząłem czytać instrukcję obsługi to nie wiedziałem co wogóle czytam. Czy znacie może jakieś strony gdzie poznam te terminy fotografii ? Albo jakieś kursy fotografii cyfrowej dostępne w internecie ? Chciałbym nauczyć się korzystać z manualnych programów tego aparatu, bo widziałem co on potrafi. Wiem, żeby zdjęcia były jeszcze lepsze to muszę się szarpnąć na dobry obiektyw, jakąś L'kę np. 17-40 albo 70-200. No właśnie co, oznaczają te wielkości ? Domyślam się, że jak to czytacie to pękacie za śmiechu, że jestem takiy zielony, i że kupiłem sobie drogą zabawkę, której nie potrafię wykorzystać, ale myślę, że po to istnieje to forum aby sobie pomóc. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady jakie mi udzielicie, zarówno dotyczące obsługi aparatu, jaki i robienia zdjęć. Każda taka informacja dla mnie jest na wagę złota !
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę Szczęśliwego Nowego Roku !!!

czwartek, 29 grudnia 2005, 23:41

Faktycznie kupiłeś drogą zabawkę i chyba chcesz tym postem wzbudzić wściekłą zazdrość na forum :mrgreen:
Nie licz że ktoś na forum zrobi Ci w poście wykład o tym co pytasz bo to są bardzo podstawowe i niestety zbyt szerokie tematy. Pogrzeb w necie lub kup książkę. Portali Ci nie polecę bo mi to wytną (to forum jest cenzurowane) :mrgreen:
Krótko o czterech sprawach:
1.Nie ma obowiązku wykorzystywać przy fotografowaniu innych trybów niż AUTO. Nie jest to jeszcze karane, chyba że Kaczki coś wymyślą :mrgreen:
2.Jeżeli uzyskiwane w trybie AUTO zdjęcia Cię satysfakcjonują to po co w ogóle interesują Cię inne możliwości aparatu? Generalnie - mały i tani aparat to słabe zdjęcia. Natomiast duży i drogi aparat do lepsze zdjęcia. Nie kupuje się tylko aparatu dla funkcji i możliwości ingerencji w nastawy, ale przede wszystkim dla wyższej klasy i techniki sprzętu (i w efekcie jakości zdjęć jaką ten sprzęt daje).
3.Instrukcje opisują działanie aparatu i nie są podręcznikiem fotografii (pogrzeb w necie lub kup książkę)
4.Zakup obiektywu - lapiej przemyśl, żeby nie było jak z Twoim kupnem aparatu. Fora dyskusyjne są pełne skomplikowanych dyskusji pt. "Jaki obiektyw kupić do Canona". Najpierw zorientuj się jakie są Twoje potrzeby a obiektyw dostosuj do nich. Nigdy odwrotnie!
Powodzenia 8)

piątek, 30 grudnia 2005, 02:08

no jezeli stac cie na taki aparat, to dobra ksiazka to pewnie bedzie dla ciebie wydatek na dobrego pączusia (u mnie sa po 1zl :D )

piątek, 30 grudnia 2005, 02:16

pisz na gg 7140850, to ci podesle pare jakis adresow stron i tytulow ksiazek bo tu mnie zaraz ocenzuruja :)

piątek, 30 grudnia 2005, 11:12
Powoli się rozkręcisz. Najpierw Auto, potem tryby pół automatyczne dostosowane sytuacje i tak umiejętności będą ewoluować. Zasadniczo samo przyjdzie metodą prób i błędów. Cyfrówki szybko uczą fotografować ponieważ efekt widać odrazu. Gratuluje i zazdroszczę wyboru :)

piątek, 30 grudnia 2005, 15:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]