Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 00:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Zdjęcia wesenlne-analogowym czy cyfrowym sa lepsze? 
Autor Wiadomość

Post Zdjęcia wesenlne-analogowym czy cyfrowym sa lepsze?
Witam wszyskich i prosze szczególnie zawodowców o wypowiedzenie się w temacie - jakim aparatem wyjda ładniejsze zdjęcia, czy lustrzanka powiedzmy 8MPix daje obraz ładinejszy niz analogowa lustrzanka?

Bardzo mi zalezy na powiekseniu zdjęc do formatu A4 i chciałbym ze swojego wesela miec zdjęcia bardzo ostre i ogólnie jak najlepsze.

Słyszałem opinie że cyfry sa "plastikowe" itp, że nie mają ładnych przejśc tonalnych- ale czy to naprawde widac? Chciałbym nie widziec ziarna przy zdjeciach analogowych przy powiekszeniu do A4 - czy jest to możliwe? Gdzie jest granica powiekszenia zdjecia z analogowego aparatu?

czwartek, 12 stycznia 2006, 19:15

rób analogiem..bez obaw, jak masz dobra lampe to kup mozliwie nickoczuły film, jeśli nie masz lampy (albo tylko tą wbudowana ) kup fuji superie 200 ISO i rób do woli bez obaw o to że w powiekszeniu A4 bedzie ziarno..ja robiła dyplom z małego obrazka 50x60 cm, wprawdzie samodzielnie kopiowany pod powiększalnikiem, ale wyszło super a ziarno było w normie..
to wszystko co usłyszałs o analogach jest prawdą, zwłaszcza to, że przenosza szersza game walorową i dzięki temu zdjęcia sa bardziej "mięsne" i zwyczajnie ładniejsze...cyfra out!!

czwartek, 12 stycznia 2006, 19:25

Niestety nie dysponuje żadnym alanogowym jedynie skromna cyfra Nicon CoolPix 5900, ale pytam o to wszysko, bo na dniach bede jezdził po fotografach i szukał dobrego sprzetu i dobrego fotografa na moje wesele.

No i wacham sie bardzo między fotografami z analogowym sprzetam a cyfrowym. Jest to dla mnie tym większy dylemat ze chodzi o mój ślub, i chyba bym nie przeżył nerwoow jakby zdjęcia z tego dnia wyszły "dobrze".
Zależy mi na rewaleacyjnych zdjęciach i w tym miejscu nasuwa mi sie kolene pytanie- jakie analogowe sa najlepsze, i jakie cyfrowe sa najlepsze.

A czy wogóle ktokolwiek ma zdjęcia (te same ujęcie) zrobione analogiem i cyfrą tak żeby mozna było samemu porównac te róznice?

czwartek, 12 stycznia 2006, 19:36

Chodź po fotografach i proś, żeby Ci pokazywali swoje zdjęcia, to chyba najlepsze wyjście :). Jeśli chcesz mieć świetną jakość to może szukaj fotografa z analogiem w większym formacie. Cyfra ma jedną ważną zaletę. Daje większą możliwość korekty niezbyt udanych zdjęć, jeśli są w RAW-ie.

czwartek, 12 stycznia 2006, 20:10

wiesz co ja mysle ze roznicy tak bardzo nie zauwazysz, a zazwyczaj fotografowie z cyframi maja wieksze mozliwosci i fotki zawsze mozna poprawic, nad cyfrowka masz wieksza kontrole, wiec na pewno mozna powiedziec ze wychodzi wiecej udanych zdjec
co do fotografa proponuje jakiegos młodego ambitnego, bo ci dluzej w tym siedzacy to raczej tylko odwalaja robote zazwyczaj...
twoj wybór...

czwartek, 12 stycznia 2006, 21:42

Chodź po fotografach i proś, żeby Ci pokazywali swoje zdjęcia

Najważniejszy jest efekt, a jaka techniką osiagnięty - jeżeli jest bardzo dobry to i sprzęt musi być dobry i fotograf.
A oprócz doskonałości technicznej ważna jest także treść, na to również zwróć uwagę.
Dobry fotograf zabezpieczy się również przed awarią - powinien mieć np. aparat rezerwowy, przecież na ogół ceremoni nie powtarza się.

Cytuj:
miec zdjęcia bardzo ostre

Ostrość to nie wszystko, to możesz uzyskać kompaktem, programem graficznym, i to nawet z całym tłem ostrym jak żyleta :wink:

piątek, 13 stycznia 2006, 01:20

Post Re: Zdjęcia wesenlne-analogowym czy cyfrowym sa lepsze?
Najlepiej rób 2 aparatami dla pewności :D (ja poprosiłem 2 kolegów o robienie zdec na swoim slubie)
Nie wszyscy wiedzą, że w maszynach do robienia odbitek w labach negatywy są najpierw skanowane , a dopiero potem wysylane do wydruku. Dlatego proponuje się klientom zeskanowanie zdjeć z kliszy i nagranie na płyty CD. Koszt ok. 25 zł za film, tylko trzeba pamiętać aby wybrac wysoką rozdzielczość (2000 dpi lub więcej) i zapis w formacie bmp lub tiff .

piątek, 13 stycznia 2006, 10:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]