Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 21:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 kupno aparatu-pytania 
Autor Wiadomość

Post kupno aparatu-pytania
Witam mam zamiar zakupic aparat cyfrowy,ponieważ dziś byłem w lesie i mój brat skakał na bmxie i pomyslalem.....zeby porobic mu foty w locie....Tylko nie wiedzialem czym zrobic te zdjecia ale siostra ma k300i i pomyslalem ze k300i ma aparat.....No i poszlismy... Porobilem kilka fotek i wogule nie moglem go zlapac poprostu aparat robi zdjecia z opuznieniem.....Ok przyzwyczilem sie i zrobilem zdjecie jak on byl przed wyskokiem....zlapalem go ale tragedia!!!!! Zdjęcia byly tak rozmazane ze w komorce nic nie bylo widac i gdy zgralem na kompa tak samo(rozmazane i nic nie widac).I poszukuje takiego aparatu zeby jak robie zdjecie to zeby nie robil zdjecia z opuznieniem i zeby zdjecia nie byly wogule rozmazane....Myslalem o praktice 6megapiksel....Doradzcie mam okolo 1000-1500zł.Niewiem na co mam zwracac uwage czy na kl/s,czy na czulosc.Pomozcie

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 17:20
Post Re: kupno aparatu-pytania
Skoro na wykonanych przez Ciebie zdjęciach szczegóły są rozmazane to znaczy, że ilość światła była wystarczająca do naświetlenia. Jedyne czego Ci zabrakło to krótkiego czasu migawki, który zamroziłby ruch. Zwiększenie czułości do np ISO 400 czy ISO800 niewiele Ci pomoże. Lepszy efekt uzyskasz, gdy przy długich czasach naświetlania (powiedzmy 1,5s - 1/30s) użyjesz flesza. W trybach tematycznych można to znaleźć pod pozycją portretów nocnych z fleszem. Długi czas nada fotografiom dynamiki i wrażenia ruchu, a flesz zamrozi szczegóły na pierwszym planie.

Na pytanie jaki aparat odpowiem następująco. Najlepszym wyborem będzie lustrzanka, która ma dużo mniejsze opóźnienie przy fotografowaniu niż kompakt, a poza tym mocniejszego wbudowanego flesza i sprawniejszy autofokus w trudniejszych warunkach. Poza tym kupując ja dostaniesz obiektyw szerokokątny, a taką ogniskową nie każdy kompakt posiada.
Jeśli nie chcesz używać flesza to lustrzanka z serią minimum 3kl/s będzie dobrym wyborem, gdyż dostaniesz użyteczne ISO 800 i wyższe.

sobota, 20 grudnia 2008, 01:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]