Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 18:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Fuji s5600-pytania 
Autor Wiadomość

Post Fuji s5600-pytania
Witam od niedawna jestem posiadaczem aparatu sony dsc-w35 i jestem zawiedziony nawet bardzo jak na taka cene(750zł).W tym aparacie nie moge ustawic manuaklnie np przeslony i czasu migawki,jedynie ISO moge ustawic.Ten aparat ma tylko tryb P.I jestem zainteresowany aparatem fuji 5600. Z tego co wyczytałem to ma on tryby P A S M wiec bez problemu moge ustawic manualnie migawke,przeslone jak i ISO.I mam do was pytanie czy warto go kupic bo ten moj sony ma matryce 7mp a ten fuji 5.I czy ten fuji robi dobrej jakosci zdjecia?? I czy nie szubi np na iso 800?? I czy moglby ktos wrzucic fotke jak zrobil zdjecie sportowe np na miogawce 1/500s?? I prosze napisac jak ten aparat sie wam sprawuje i czy dobrze jest wykonany i czy warto dorzucic do sony h2 ?? I czy h2 tez ma tryby p a s m?? Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi...

środa, 9 maja 2007, 09:33
Moderator

Naprawdę WARTO dołożyć do nowszego modelu Fuji, czyli S6500. Z niego byłbyś w pełni zadowolony, a różnica w cenie nie jest duża w porównaniu do wzrostu jakości i możliwości.

środa, 9 maja 2007, 12:07
Post Re: Fuji s5600-pytania
misio2682 napisał(a):
Witam od niedawna jestem posiadaczem aparatu sony dsc-w35 i jestem zawiedziony nawet bardzo jak na taka cene(750zł).W tym aparacie nie moge ustawic manuaklnie np przeslony i czasu migawki,jedynie ISO moge ustawic.Ten aparat ma tylko tryb P

Ale mozna sobie radzic inaczej ustawiajac tryb portretowy aparat bedzie przyjmowal max otwor przyslony przyjmujac tryb krajobrazu bedzie na odwrot. Priorytet czasu jest raczej rzadko uzywany (przynajmniej przeze mnie) jedynie do dlugich czasow - jakies zdjecia nocne. Takze masz to samo (lub prawie to samo) co uzywajac trybow polautomatycznych :) pozdr.

środa, 9 maja 2007, 14:32

Post pytanie
A jak jest z Autofocusem w fuji 5600 i 6500 w ktorym jest szybszy tzw.chodzi mi o to ze jak np tykne zdjecie jakies sportowe to ile musze czekac na zaladowanie sie zdjecia i tej ostrosci ??I czy ten autofocus zalezy od migawki??Bo ja wiecej bym robil zdjec sportowych i chcialbym miec szybki AF i niewiem czy do zdjec sportowych potrzebny jest krótki czas migawki czy szybkośc AF?? I na koniec jakie wady i zalety mają obydwa aparaty i z czego są wykonane?? Pozdrawiam

środa, 9 maja 2007, 18:08
Post Re: pytanie
misio2682 napisał(a):
A jak jest z Autofocusem w fuji 5600 i 6500 w ktorym jest szybszy tzw.chodzi mi o to ze jak np tykne zdjecie jakies sportowe to ile musze czekac na zaladowanie sie zdjecia i tej ostrosci ??I czy ten autofocus zalezy od migawki??Bo ja wiecej bym robil zdjec sportowych i chcialbym miec szybki AF i niewiem czy do zdjec sportowych potrzebny jest krótki czas migawki czy szybkośc AF?? I na koniec jakie wady i zalety mają obydwa aparaty i z czego są wykonane?? Pozdrawiam

Ja bym sie zastanowil nad jakims podrecznikiem albo poprostu poczytal rozne fora na temat techniki fotografowania i wtedy dopiero pomyslal nad odpowiednim dla siebie aparatem. AF we wszystkich kompaktach hybrydach mozna powiedziec ze jest wolny w porownaniu do lustrzanek (pewnie w twoim sony jest podobna predkosc do tych fuji) ale tak naprawde nawet najwolniejszy AF mozna okielznac. Narazie bym trenowal na tym sonym a jak sie troche rozeznasz co Ci potrzebne to wtedy bym sie zastanawial nad nowym aparatem.

czwartek, 10 maja 2007, 08:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]