Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 10:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kiepskiej jakości zdjęcia z Fuji S9600 .. 
Autor Wiadomość

Post Kiepskiej jakości zdjęcia z Fuji S9600 ..
Witam
Zmieniłem ostatnio aparat ,na miejsce wysłuzonego Canona A80 kupiłem Fuji S9600.Jestem amatorem,wczesniej w A80 praktycznie wszystkie zdjecia robiłem w trybie Auto,na fuji zaczynam zabawe z ustawieniami,w tej chwili probuję pstrykać zdjecia na programie P,ISO mam ustawione na 200.Aparat poprawnie ustawia ostrosc w czasie robienia zdjec ,ostrosc blokuje na fotografowanym obiekcie,mam ustawione ostrzenie na srodku ekranu ,Z kilkudziesięciu zrobionych zdjec tylko kilka wyszlo w miare dobrych,zdjecia są nieostre,zaszumione i ogólnie do bani.W starym A80 wychodziły jak zyleta,o wiele lepsze niz z Fuji.Prosze o porady co robię zle,napewno to nie wina aparatu tylko ja napewno cos robie nie tak.
pare fotek :

Obrazek Obrazek Obrazek
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

środa, 30 lipca 2008, 07:42

Post Re: Kiepskiej jakości zdjęcia z Fuji S9600 ..
Oba aparaty mogą mieć inaczej ustawione parametry używane do tworzenia JPEG'a.

Np: nasycenie barw(saturation), profil koloru, ostrość(wyostrzenie), kontrast itp.

Pozmieniaj te ustawienia w Fuji.

Poza tym staraj się nie używać automatu w aparacie, zacznij od używania trybu A, pokombinuj z ustawieniami pomiaru czasu (matrycowy, cw, punktowy).

A najlepiej kup sobie jakąś kśiążkę o fotografii.

Jeśli Twój model fuji ma zapis pliku w formacie RAW, to się zainteresuj mozliwościami obróbki RAW.

Poczytaj też sobie o naświetlaniu na histogram.

środa, 30 lipca 2008, 11:02

kombinowalem na rózne sposoby i dalej to samo ponad połowa zdjec wychodzi zla,po wyswietleniu zdjecia w rzeczywistych wymiarach widac bardzo duzą "ziarnistość" ,postacie wygladają jak namalowane farbkami plakatowymi,nie wiem czy to szumyczy cos innego,ISO ustawione na 100

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 17:57

Jak na taką rozdzielczość trochę mała objętość pliku. Ustaw najlepszą jakość, ustaw automat i zobacz co aparat Ci zaproponuje przy takiej ekspozycji i porównaj z Twoimi parametrami. Dla mnie wygląda, że aparat jest ustawiony na "duży otwór".

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 21:05

teraz dopiero zauwazyłem ze ImageShark zmiejszył mi automatycznie rozmiar zdjecia,normalnie zajmuja one kolo 2,5mb i wygladaja prakytycznie identycznie,górne zdjecia robione są z przesłoną f3,8 czyli "duzy otwor" ,ale robilem z maksymalną przesłona F8 i tez wychodziły niewyrazne ,wrzucam przykładowe zdjecie z przesłoną F8 ,zdjecie wykadrowane

Obrazek

wtorek, 5 sierpnia 2008, 00:49

Ja kiedyś używałem Fuji S9500 i rzeczywiście jakość zdjęć w porównaniu do aktualnej lustrzanki Nikon D60 była dla mnie widoczna. Zdjęcia z Fuji były jakby to nazwać bardziej "mleczne" jakby mniej ostre, pozbawione kontrastu. (mowa o fabrycznych ustawieniach na każdym programie tematycznym) Nie sądze że zdjęcia z Fuji były złe, była widoczna różnica (może to zależy od matrycy, przetwornika?) mimo to ten Fuji był dobrym aparatem do nauki ustawień manualnych (pomimo braku wymiennej optyki)

Kiedyś na forum Fujifilm czytałem kilka podobnych opinii na ten temat. Kilka osób pisało tam właśnie o tej "mleczności/mglistości zdjęć"

wtorek, 7 sierpnia 2012, 10:35

Aparat nie jest super jakości więc jego zdjęcia też nie są najlepsze.

wtorek, 28 sierpnia 2012, 14:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]