Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 18:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Sesja? 
Autor Wiadomość

Post Sesja?
Witam wszystkich
Mam do Was parę pytań
Z dziewczyną postanowiliśmy sobie zrobić sesje, a dokładniej ja mam wykonać jej zdjęcia. Mają one działać na wyobraźnie, kobiece, zmysłowe, pokazujące piękno jej ciała, być może akty.
Do dyspozycji mam lustrzankę Canona EOS 450D i tu nastaje pierwsze pytanie, jak ją odpowiednio skonfigurować, aby wyraziła to co jest najważniejsze przy tych zdjęciach?
Pytanie drugie - sesja będzie robiona w 4ścianach, a nie jakimś studio itp. Da się z tego wyciągnąć coś dobrego?

Pytanie trzecie - czy moglibyście podesłać linki do takich albumów/stron na której mógłbym się zorientować jak takie zdjęcia są robione?
Pozdrawiam

niedziela, 22 lutego 2009, 23:57

Post Re: Sesja?
Musisz skompletować sobie oświetlenie "studyjne".

Dwie lampy, dwa statywy oświetleniowe, dwa rozpraszacze światła (parasolki, softboxy...), blenda i ewentualnie statyw do blendy. No i jakieś tła, ja polecam białe i czarne.

Lampami mogą być zwykłe lampy błyskowe aparatowe, lub żarówki błyskowe lub lampy studyjne. Pozostaje otwarta kwestia synchronizacji lamp: kabel, fotocela, wyzwalacz radiowy.

W lustrzance nic nie musisz ustawiać, ustawienia manualne - inaczej nie zapanujesz nad światłem, którego moc (o ile się da) też ustawiasz manualnie.

Używaj ogniskowych od 50 do 85 - 135 mm w przeliczeniu na ekwiwalent ( u Ciebie będzie to około 35, 50, 85mm) przysłonę ustaw na f=4 lub nawet 5,6 czy 8 więc bez problemu możesz użyć zwykłego zoom'a.

Najlepiej kup sobie jakąś książkę o portretach, oświetleniu przy portretowaniu, może też znajdziesz coś wprost o fotografii aktu.

Jak sobie pogooglujesz to znajdziesz wiele ciekawych wiadomości.

poniedziałek, 23 lutego 2009, 09:48

Tak jak napisael Jacek, musisz uzyc dodatkowego oswietlenia. Niestety w samych 4scianach i wbudowana lampa nic ciekawego nie zdzialasz, chyba ze pomieszczenie jest dobrze oswietlone przez swiatlo dzienne, to mozesz cos w dzien porobic.

czwartek, 2 kwietnia 2009, 11:45

a jak już skompletujesz lampy - to polecam rzecz którą odkryłam niedawno - Beauty dish (Radar) Quantuum z plastrem miodu - jest to nakładka formująca światło lampy błyskowej. plaster miodu w zestawie ( wiem ciekawe:P) pozwala uzyskać bardziej kontrastowe światło a nakładka dyfuzyjna służy do zmiękczania. wynalazłam to na foto-tipie - przyda się na lepszy efekt:)

A tak w ogóle stosował ktoś kiedyś coś takiego??

piątek, 3 kwietnia 2009, 18:10

plastry miodu, to żadna nowość:) Można też własnoręcznie pokombinować. To samo dot. lampy błyskowej ;) Używałam kiedyś do softboxa plasterka miodu, ładnie zmiękcza i dobrze się spisuje. Najpierw miałam sama kombinować, że stworzyć coś takiego, ale plaster to żaden pieniądz, więc kupiłam razem z drugim softboxem w quantuum.

P.S. Jak sesja? :)

sobota, 25 kwietnia 2009, 10:52

A czy ja mówię, że plastry miodu to nowość:P
Mówię, że ja na beauty radar - konkretnie, natknęłam się niedawno:)
I o to mi chodziło:)
Wiadomo, że jak się znamy na czymś to możemy kombinować - bo jak nie, to może lepiej najpierw się poradzić;):)
A o sesji dalej się nie dowiedzieliśmy:)

środa, 29 kwietnia 2009, 23:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]