Teraz jest środa, 26 września 2018, 07:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Powspominajmy razem Ś. P. Kodachrome w Warszawie 
Autor Wiadomość

Post Powspominajmy razem Ś. P. Kodachrome w Warszawie
Koledzy i Koleżanki!
Chcę coś zaproponować - zróbmy wieczór wspomnień niedodżałowanego Kodachromu - wspaniałego materiału przeźroczowego na którym przeciętny John Smith robił slajdy z wakacji a fotografowie National Geographic, Vouge i Playboya pokazywali piękno (i brzydotę) tego świata - we wszelkich jego przejawach. Ostatnie laboratorium przestało przyjmować te filmy 30 grudnia 2010 (Dwayne Photo w Kansas). W latach 80 - tych mieszkałem w Nowym Jorku. Mam z tych czasów ze dwa tysiące slajdów - w większości na Kodachrome. Mogę również udostępnić dwa porządne rzutniki (Kodak Ektagraphic i Braun Paximat) Obydwa mają halogeny 250W, obiektywy 70-120 mm i nadają się do projekcji na duży ekran. Czy ktoś z kolegów mógłby zaproponować jakąś odpowiednią salę np. w którymś z warszawskich domów kultury? Mam nadzieję że nie tylko ja mam archiwum Kodachromów przy których można powspominać. Proponuję by ograniczyć ilość przeźroczy jednego autora do jednej "karuzeli" na cieńkie, oryginalne ramki, czyli 140 szt. ew. 2 x 50 szt w Braunie Nie przynośmy innych materiałów!
Bardzo proszę zainteresowanych kolegów o kontakt mailowy i "podanie dalej"
Spróbujmy ustalić miejsce, czas i... powspominamy!
Andrzej Mój mail: ambx@gazeta.pl

wtorek, 18 stycznia 2011, 17:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]