Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 16:53

Stwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
 TOTALNA KOMPROMITACJA -Kryteria oceny zdjęć konkursowych? 
Autor Wiadomość

Post TOTALNA KOMPROMITACJA -Kryteria oceny zdjęć konkursowych?
Czy znane są jakieś kryteria oceny zdjęć biorących udział w konkursie: :"Radość chwili"?
Pytanie drugie: Czy przy ocenianiu tych zdjęć były jakiekolwiek kryteria?
? ? ?

i moja osobista refleksja: są w kraju wielkie afery polityczne gospodarcze etc., sa też małe wątpliwości: komu i dlaczego chciano dać tą nędzną aparacinę i dlaczego przy tym krzywdząc ludzi którzy wysłali na konkurs naprawdę niezłe prace( przy okazji gratuluję autorowi zdjęcia które zajęło drugie miejsce)
chętnie posłucham głosów fotografików którym spodobało się zdjęcie nagrodzone pierwszą nagrodą ( bez obrazy autora - fotografia fatalna technicznie - nieczytelna w cieniach wypełniających 1/3 kadru, zdjęcie nawet nie jest poprawnie naświetlone, bez koncepcji, bez wyrazu, brak JAKIEJKOLWIEK kompozycji obrazu, ) komu jeszcze sie podobało? - z uzasadnieniem poproszę.
I zakończę tak jak zacząłem: [/b]"WEDŁUG MNIE TOTALNA KOMPROMITACJA" ... aż się odechciewa brać udział w takich konkursach.....

wtorek, 29 marca 2005, 21:12

Napisano wiele postów, w zasadzie w każdym przewijają się te same wątki, wątpliwosci co do uczciwości, pytania....

A co na to osoby, które powinny i mogłyby najszybciej rozwiać wątpliwości....

Nic, choć po liście widac że zaglądają, czytają.
Wniosek jest prosty, i każdy niech go sobie wyciągnie sam, ja odnosze wrażenie że nic sie nie dowiemy z tej strony...
Może wiec warto zapytać gdzie indziej.....

Może....

wtorek, 29 marca 2005, 22:17

fotografia fatalna technicznie - nieczytelna w cieniach wypełniających 1/3 kadru, zdjęcie nawet nie jest poprawnie naświetlone, bez koncepcji, bez wyrazu, brak JAKIEJKOLWIEK kompozycji obrazu

na poczatku zaznacze ze nie bralem udzialu w konkursie wiec jestem nautralny. Nie chce mowic ktore zdjecie powinno wygrac ale w konkursie "radosc chwili" wlasnie zdjecia "nieprzemyslane" i spontaniczne powinny wygrywac a nie na sile urzeczywistniane kompozycje, nad ktorymi autor myslal przez pol godziny i przez nastepne pol godziny probowal zrobic to "idealne". Zauwaz ze w prestizowych konkursach np World Press Foto czesto wygrywaja wlasnie takie "nieprzemyslane technicznie" zdjecia. Co nie znaczy ze uwazam ze pierwsze miejsce obsadzone zostalo dobrze, ale to kwestia subiektywna bo nie jest to konkurs na najlepsze technicznie zdjecie i technika nie powinna byc brana wogole pod uwage. Zreszta kto powiedzial ze zdjecia ma wygladac "podrecznikowo"? Liczy sie oryginalnosc, w sztuce odnosili najwieksze sukcesy tylko artysci lamiacy konwencje, oryginalni (dlatego uwazam ze zdjecie matki i dziecka nie powinno zajac zadnego miejsca ze wzgledu na "oklepanie" tematu, a podobnych zdjec mozna sie naoglodac w babskich czasopismach). Precz z poprawnoscia techniczna!
PS: co do zdjecia to kolorystyka mi sie tylko podoba, ale "radosci chwili "tam nie widze ;)

wtorek, 29 marca 2005, 22:56

panowie po co od razu te emocje:) i zarzuty nieuczciwości - szkoda tylko że nie dodano do zdjęć uzasadnienia lub oceny nagrodzonych prac tak jak to zwykle bywa we wszelkich konkursach tego typu.
a więcej napisałem TU

wtorek, 29 marca 2005, 23:20

..w konkursie "radosc chwili" wlasnie zdjecia "nieprzemyslane" i spontaniczne powinny wygrywac a nie na sile urzeczywistniane kompozycje,... w prestizowych konkursach np World Press Foto czesto wygrywaja wlasnie takie "nieprzemyslane technicznie" zdjecia. ... technika nie powinna byc brana wogole pod uwage. ... Liczy sie oryginalnosc, w sztuce odnosili najwieksze sukcesy tylko artysci lamiacy konwencje, oryginalni... Precz z poprawnoscia techniczna! ZGODA
ale reguły trzeba umieć łamać
I TRZEBA MIEĆ ODROBINĘ HONORU ŻEBY WIEDZIEĆ KTÓRE REGÓŁY MOŻNA ŁAMAĆ ( takie jest moje zdanie i cieszę się że nie brałem udziału w tym "konkursie")

wtorek, 29 marca 2005, 23:22
Stwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ]