Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 22:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Cannon A80 czy G5? 
Autor Wiadomość
Post Cannon A80 czy G5?
Zdecydowałem się na zakup aparatu cyfrowego! i tu zaczyna się problem! może ktos mi podpowie co wybrać? A80 czy G5? Do tej pory używałem lustrzanki-Practika. Zaznaczam, że nie mam żadnych doświadczeń w dziedzinie aparatów cyfrowych.

niedziela, 8 lutego 2004, 16:11

Jeśli bawiłeś się już w "prawdziwą" fotogradię, nie zastanawiaj się nad A80! Jest to aparat totalnie amatorski. G5, jak również G3 nie można określić mianem profesjonalnych, jednak są o wiele bardziej kreatywne od A80!
Zastanów się raczej nad wyborem G5/G3. G5 cierpi na sporą wadę: aberracja chromatyczna (fioletowawa obwódka wokół miejsc o silnie zróżnicowanym kontraście). G3 nie jest od niej zupełnie wolny, ale radzi sobie lepiej niż G5. Różnica w cenie nie jest wielka, jednak wystarczy na dodatkową kartę pamięci. G3 ma o 1MP mniejszą matrycę, ale warto poświęcić rozdzielczość dla zmniejszenia aberraci. Różnice w rozdzielczości tych aparatów widać dopiero przy powiększeniach przekraczających A4. Natomiast aberację można zauważyć nawet na zdjęciach 10*15 :!:

niedziela, 8 lutego 2004, 16:31

Jeśli już miałbym polecać coś z Canonów w tej klasie, to raczej G3. Niewiele gorszy od G5, a tańszy. A80 to klasa zupełnie amatorska - matryca 4MP jest tam po prostu za duża, bo jakość reszty aparatu do niej nie przystaje. Malutki wyświetlacz też nie jest zaletą tego aparatu. G5 to trochę za bardzo "podrasowany" G3, gdzie wcale nie zyskał on na wiele na jakości. Osobiście polecam Olympusa C-4000, ze względu na bardzo dobrą optykę, na dodatek całkiem jasną (stałe światło f/2.8, wprawdzie G5 ma f/2.0 przy wide, ale trzeba przymykać ze względu na aberracje). Ogólnie bardzo udany aparat, a sporo tańszy od G5 i trochę od A80. Do tego pełnia ustawień manualnych, taniutkie karty pamięci, dobry i spory wyświetlacz sporej rozdzielczości. Chociaż tanio kupiony G3 też może być niezłym rozwiązaniem.

niedziela, 8 lutego 2004, 17:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]