Teraz jest piątek, 21 września 2018, 17:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Bardzo proszę o pomoc? 
Autor Wiadomość

Post Bardzo proszę o pomoc?
Im dłużej siedzę przed komputerem i grzebię w sieci, tym mam większy mętlik w głowie.
Mój wysłużony Olympus C4000Zoom dokonał żywota. Chciałam kupić coś nowego. Z Olka byłam zadowolona i myślałam, że dalej pójdę tym tropem, ale po lekturze różnych recenzji trochę się zawiodłam.
Jak widzę większość nowych aparatów ma niestety mniejszą matrycę, a na niej upchane dużo więcej pixeli. A z tego co wyczytałam powoduje to większe szumy.
Chciałaby kupić jakiś aparacik do 1400 zł, niestety pogubiłam się już w ilości sprzętu.
Nie zależy mi na 2cyfrowej liczbie pixeli, czy superzoomie.
Robię zdjęcia na wycieczkach, trochę plenerów. Lubie też pobawić się makro, szczególnie do fotografowania przyrody.
Nie musi to być model najnowszy (droższy), może być nawet 2-latek.

Dzięki za jakąkolwiek pomoc
efka

poniedziałek, 21 grudnia 2009, 02:39

Post Re: Bardzo proszę o pomoc?
Olki niestety mają to do siebie, ze lubią szumieć. Ale wszystko zależy, do czego nam aparat potrzebny.
Ja oficjalnie jestem posiadaczem ultrazooma, które to ultrazoomy wielu ludzi strasznie krytykuje... Chodzi mi o Olympusa SP-590 UZ. Ja uważam, że jest to aparat w miarę wszechstronny. Radzi sobie całkiem nieźle w większości sytuacji. Duży zakres ogniskowych pozwala na fotografowanie przedmiotów bliskich i dalekich. Szeroki kąt 26 mm też się przydaje przy fotografii miejskiej. Makro jest świetne - robiłem zdjęcia nawet ślimakom łażącym po szkle :)
Uważam, że ten aparat stanowi świetne wprowadzenie do bardziej profesjonalnej fotografii. Ja się przy nim na prawdę wiele nauczyłem (ale wiele jeszcze muszę się nauczyć :P).

Dokładniej swoją opinię o tym aparacie przedstawiłem tutaj: tutaj. Zapraszam do lektury :)

Osobiście uwazam, ze jest to bardzo fajny aparat, ale każdy musi dopasować aparat do własnych potrzeb, a przede wszystkim pobawić się trochę danym modelem przed zakupem. Na temat innych nie będe się wypowiadał. Miałem kiedyś staaaarego cyfraka Olympusa, z którego też byłem bardzo zadowolony - C-1 Zoom.

Jakby co, służę wszelaką pomocą w sprawie tego modelu :)
gg: 7442948 (zwykle jestem niewidoczny :) )

sobota, 15 maja 2010, 21:30

Post Re: Bardzo proszę o pomoc?
Chyba mogę sie zgodzić,to dokładna opinia o modelu Olympusa SP-590,ale fakt że to dobry aparat przejściowy który wprowadza w bardziej profesjonalną fotografię. Cenowo powinnaś sie zmieścić,kosztuje właśnie tyle ile wynosi Twój przedział.

czwartek, 1 lipca 2010, 12:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]