Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 18:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Olympus C-350, Olympus C-720 czy Minolta Z1? 
Autor Wiadomość
Post Olympus C-350, Olympus C-720 czy Minolta Z1?
Witam wszystkich!
Mam do Was kilka pytań. Jestem w zasadzie laikiem jeśli chodzi o fotografię i wacham się między kupnem któregoś z tych aparatów. Są one dość zróżnicowane jeśli chodzi o specyfikację, ale już wyjaśniam skąd to zróżnicowanie obiektów mojego zainteresowania. Otóż potrzebuję aparat, który poza, nazwijmy to rozrywkowym fotografowaniem, przyda mi się (głównie) do robienia zdjęć na potrzeby stron www (+ jakieś pseudo-artystyczne pstrykanie). Na sam aparat chcę wydać jak najmniej, ale chciałbym, żeby miał wszystko co może mi się przydać. Przydatną rzeczą jest więc makro, które w C-720 i Minolcie Z1 jest znacznie lepsze, jak sądzę (mniejsza minimalna odległość). Poza tym kwestia zoomu optycznego jest nie bez znaczenia. Jest także wiele innych rzeczy, o których zapewne teraz nie mam pojęcia, a które, wraz ze wzrostem moich fotograficznych umiejętności, można by wykorzystywać. A więc zasadnicze pytanie: jak mają się różnice w cenie (C-720 droższa o ok. 300zł od C350, a Z1 o kolejne 250-300) do wzrostu możliwości tych aparatów, biorąc te możliwości, o które może mi najbardziej chodzić? Jeśli będzie taka potrzeba to kupię Z1, ale jeśli jej większe możliwości nie będę przeze mnie wykorzystywane (ponieważ okążą się nieprzydatne) to może lepiej zakupić C350 i zaoszczędzić sumę ok. 600 zł? Zdaję sobię sprawę, że to ja powinien zdecydować co mi się przyda, a co nie, ale pytam Was jako osoby w kwestii fotograficznej stojące na dużo wyższym poziomie rozwoju niż ja;). A może mój post jest zupełnie bez sensu? A może nie? Będę wdzięczny za wszelkie rady, konstruktywną krytykę etc.
Pozdrawiam

poniedziałek, 9 lutego 2004, 02:05

Rzeczywiście - sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czego potrzebujesz, niestety - taka prawda.

W skrócie - C-350 to bardzo dobry cyfrowy automat; jeżeli taki Ci wystarczy to chyba najlepszy aparat z powyższej działki (w tym przedziale cenowym, czyli do 1100-1200 złotych). Natomiast z Ultra Zoomów, do których należą i C-720, i Z1, z tej dwójki zdecydowanie polecam Z1. Aparaty z serii C-7xx poniżej C-730 UZ (włącznie) posiadały znacznie gorszą optykę. Ewentualnie na korzyść C-720 może działać cena, ale jeżeli różnica ma wynosić 300 złotych (zatem cena 1300-1400, jak rozumiem), to niewielka oszczędność a efekt marny.

Myślę, że potrzeby masz dosyć rozbieżne. Jesteś pewien, że potrzebny Ci UZ? Może na początek rzeczywiście zakup C-350, a potem pomyślisz nad czymś lepszym? Będziesz już wiedział, co jest Ci tak naprawdę potrzebne...

Ewentualnie z nie-UZ możesz rozważyć Olympusa C-4000 (bardzo dobre przełożenie jakości i możliwości do ceny) lub Canona A80.

Pozdrawiam!

poniedziałek, 9 lutego 2004, 09:12

Powiem tak - sam do prostej grafiki webowej wykorzystuję Olympusa C-300 i jestem bardzo zadowolony. Gdy natomiast potrzeba jakieś bardziej "profesjonalne" zdjęcia bez lustrzanki i tak się nie da. Sam C-350 to bardzo dobry aparat w tej cenie. Jeżeli jednak potrzebujesz ultrazooma, to myślę, że nie warto kupować C-720, bo odstaje zdecydowanie od faworytów, czyli Z1 i C-740. Ale nic więcej nie mogę pomóc, bo to zbyt zasadniczy wybór.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 09:27
Dzięki za Wasze opinie, muszę jeszcze rozważyć wszystkie za i przeciw, ale chyba będę skłaniał się ku Olympusie C-350. Mam jeszcze jedno pytanie: czy na giełdzie fotograficznej odbywającej się w Warszawie w Stodole kupię sprzęt taniej niż na Allegro (C-350 ok. 1150 zł)?

poniedziałek, 9 lutego 2004, 15:29
Moderator

Zauważ, że na Allegro masz towar nowy i kompletny. Ja nie wiem, co to za giełda, ale zazwyczaj na giełdach są używane modele. Ale oczywiście idź na nią i się rozejrzyj. Bo kto wie, czy ludzie z Allegro tam też nie sprzedają i to troszeczkę taniej - np pomijając prowizję :) Porównaj ceny i kup tam, gdzie taniej.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 18:55

To w sumie bez znaczenia, ale chciałem zasugerować jako nie-UZ Canona A70 (a nie A80). To w ramach sprostowania.

Pozdrawiam!

poniedziałek, 9 lutego 2004, 22:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]