Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 06:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Lepiej kupić Cannona A80 czy Olimpusa 740 UZ? 
Autor Wiadomość
Post Lepiej kupić Cannona A80 czy Olimpusa 740 UZ?
Pomóżcie mi...nie mam kompletnie zielonego pojęcia co kupić. Nie chcę kupować jakieś tandety ale również nie chcę czegos drogiego...A druga sprawa lepiej kupić w sklepie czy na jakieś aukcji internetowej (np. Allegro) czy sklepie internetowym? Dzieki za pomoc

poniedziałek, 9 lutego 2004, 05:03

A zależy Ci na zoomie optycznym? Bo C-740 to typowy ultra zoom, czego nie można powiedzieć o A80.

Ogólnie uważam, że A80 jest po prostu drogi i - jak na te pieniądze - wcale nie taki rewelacyjny; w moim odczuciu zdecydowanie bardziej interesującym rozwiązaniem jest A70, jeżeli to już musi być Canon z tej półki.

Co do UZ - istnieje spory wybór, zaraz zaczną Cię zachęcać tutaj do zakupu Minolty Z1. Wraz z C-740 UZ to dwa wiodące (jak dla mnie) Ultra Zoomy w tej cenie o porównywalnym możliwościach.

Jeżeli chodzi o opłacalność - zdecydowanie na Allegro, ale od jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy - nie daj się złapać na super okazję (chyba, że będziesz odbierał sprzęt osobiście, weź ze sobą kogoś, kto obejrzy aparat - odnośnie godnych zaufania sprzedawców jest temat przyklejony na górze działu sprzęt); sklepy internetowe są z reguły drogie a w każdym razie droższe.

A do czego zamierzasz głównie wykorzystywać ten aparat (plenery - widoki, makra, zdjęcia nocne, itp.?). I ile pieniędzy zamierzasz przeznaczyć na zakup?

Pozdrawiam.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 09:03
Wlasnie chcialem miec jakis lepszy zoom i tak przegladajac zainteresowala mnie Z1 niz 740UZ. przewazylo tez to ze mozna nagrywac filmy z dzwiekiem i w lepszej rozdzielczosci. I chyba jednak ten aparat kupie...jaka maksymalna karte pamieci moze miec Minolta Z1 i jakie ma akumulatorki i gdzie mozna by bylo kupic je i jaks ciekawa ladowarke (jakies stronki jesli mozna)?
dzieki wielkie
pozdrawiam

czwartek, 12 lutego 2004, 03:12

We wszystko możesz się zaopatrzyć na Allegro. Był tu wątek z godnymi polecenia sprzedawcami, ale niestety Coś go pożarło...

Jeżeli filmy są dla Ciebie kluczowe, to rzeczywiście Z1 jest dobrym wyborem. Temat Z1 vs C740 jest chyba pojawia się chyba tutaj najczęściej, więc możesz poszukać trochę na forum (wiele czasu to nie zabierze), by się czegoś więcej dowiedzieć. Dla mnie Olympus zdecydowanie wygrywa z Z1 jakością wykonania, ale generalnie to są bardzo udane w swojej kategorii zdolnościowej aparaty, każdy ma swoje drobne wady i spore zalety.

Co do baterii - i Z1, i C-740 zasialane są zwykłymi AA (czyli "paluszki"), sztuk 4. Uważam, że potrzebne są 2 komplety akumulatorków - jeden się ładuje, z drugiego korzystasz. Ładowarka - dotąd polecaliśmy EMOSa ze względu na dobry stosunek jakości do ceny, ale dwie osoby coś ostatnio miały problemy - konkretnie z modelem 8168. Ja mam 9168 (szybszy) i sobie chwalę... Niewykluczone, że te problemy wynikały z błędów w użytkowaniu, ale trochę to nadwątliło moją wiarę w EMOSa...

O wielkości karty napisze Ci pewnie Vendeur. Ale myślę, że 256 spokojnie, jeżeli nie 512 MB... A może i więcej. Na początek jednak 128MB spokojnie wystarczy.

Pozdrawiam.

czwartek, 12 lutego 2004, 03:27
A te Twoje akumulatorki sa z pamiecia czy tez bez? a dokladnie nie wiesz czy to sa NiMH czy moze jakies inne?
Bede czekal jeszcze na Vendeura jesli tak zachwyca Z1 to moze napisze cos na ten temat. jeszcze raz dzieki

czwartek, 12 lutego 2004, 13:25

Myślę, że Vendeur nie zawiedzie. Chociaż polecam przeszukanie innych wątków na ten temat - znajdziesz sporo pożytecznych informacji.

Pozdrawiam.

czwartek, 12 lutego 2004, 13:52
Moderator

Dziękuję Ginty za miłą zapowiedź jak zawsze :) Oczywiście nie zawiodę nikogo, kto pyta o Z1 :)

A więc. Uważam, że to bardzo dobry wybór, podobnie jak Oly C-740. Tzn dla mnie minimalnie lepszy (subiektywne zdanie), właśnie np ze wzgłedu na tę jakość filmów, ale i nie tylko. Bo bardzo podoba mi się także super-intuicyjne menu, które naprawdę w łątwy sposób się obsługuje.

Jeśli chodzi o kartę, to ja od razu kupiłem 256Mb. Zastanawiałem się także nad dokupieniem jeszcze jednej takiej, ale to w związku z wyjazdem na wakacje, gdybym np nie miał możliwości zgrywania zdjęć. Jeszcze zobaczę. Ale według mnie dobrze jest mieć 256Mb. Ja kupiłem jakąś zwykłą kartę no name, która chyba wydajnością nie grzeszy, ale o dziwo nie mam problemów z zapisaniem długich filmów w najwyższej jakości, o których pisał ostatnio jakiś użytkownik... Można kupić zawsze kartę firmową Kingstona (koszt około 330 zł na Allegro vs 290 zł za no name) i wtedy raczej na pewno nie będzie podobnych problemów.

Ja posiadam dość profesjnalny komplet Ładowarka + aku GP 2100 mAh i już częst pisałem o jego wydajności. Mimo, iż aku są nowe i nie mają jeszcze swojej pełnej pojemności, to zrobiłem już 300 zdjęć (większość na Sylwestra z lampą) i nagrałem opnad 10 minut filmów. Według mnie torewelacyjny wynik i szczerze oczekuję czegoś ponad 500 fotek z lecie bez częstego używania lampy (ok 30%). Wydaje mi się, iż osiągnę taki wynik. Ja akurat mam jeden komplet akumulatorów i raczej nie zamierzam kupować drugiego. A to dlatego, że mam dość szybką/wydajną ładowarkę, która z takimi GP 2100 radzi sobie w około 2h :) Mimo, iż teoretycznie bardziej je zużywa poprzez szybkie ładowanie, sądzę, że przy takiej ich wydajności straczą mi na wieeeeele lat. Na pewno w tym czasie zmienię kilkakrotnie aparat...

PS. To co poniżej wysłałbym w PW, ale niestety nie jesteś zarejestrowany, więc pozwoliłem sobie tutaj zamieścić.

Jeśli byłbyś zainteresowany takim kompletem Ład + aku, jak ja mam, to mógłbym taki załatwić. Tzn mam taki jeszcze jeden nowy, ale jest kilku chętnych i musiałbyś mi dać znać.

Tutaj info o nim - jest to informacja surowa, którą wysyłałem już do kogoś innego:

Witaj!

Mam do zaoferowania taki oto komplet: http://www..../opis/1999 .

Jest to bardzo wysokiej jakości ładowarka i sam mam taką dla siebie - działa bardzo szybko, a same akumulatory w mojej Minolcie Z1 (która jest dość prądożerna) trzymają bardzo długo!

Cały zestaw jest fabrycznie zapakowany i nigdy nie był otwierany! Posiada roczną gwarancję (chyba dokładnie jeszcze 11 miesięcy, bo troszkę u mnie leżał). Dodatkowy plus, to wtyczka do gniazdka zapalniczki w samochodzie, która zazwyczaj nie jest dostępne, albo znacząco zwiększa koszty.

Cena w sklpie jak zauważyłeś to 169 zł - u mnie taniej. Jesteś zainteresowany ?

Info o tej samej ładowarce z instrukcji:

Wysokiej klasy szybka ładowarka do akumulatorów typu AA i AAA. Wysoka jakość wykonania, adapter do gniazda zapalniczki samochodowej i zasilacz sieciowy w zestawie. Wyposażona w sygnalizację kontroli ładowania diodą LED oraz osłonę na ładowane akumulatory. Ładowarka ładuje 4 akumulatory 2100 mAh (załączone w zestawie) w czasie 100 do 120 minut! Jest jedną z najszybszych ładowarek dostępnych na rynku. Oczywiście można w niej ładować inne pojemności akumultorów dostępne na rynku.

Ładowarka mikroprocesorowa ładuje prądem pulsacyjnym, można ładować akumulatorki dużym prądem nie obawiając się o zniszczenie akumulatorów. Po naładowaniu ładowarka automatycznie przechodzi w stan podładowywania, które tylko konserwuje akumulatory. Jest to nowość Firmy BASE, najszybsza ładowarka obecnie na naszym rynku.

Przeznaczona do ładowania 2 lub 4 akumulatorów NiMH 'AA' oraz 'AAA"
Dioda LED wskazująca na status pracy:

czerwona - ładowanie
zielona - akumulatory w pełni naładowane

W zestawie zasilacz sieciowy AC/DC oraz zasilacz samochodowy 12V/DC

Napięcie pracy

Napięcie wejścia
UL (120Vac,60Hz), JIS (100vac, 50Hz), VDE (230Vac, 50Hz), SAA (240Vac, 50Hz), 12vDC (z gniazda zapalniczki)

Napięcie wyjścia
12V DC, 1000mA

Prąd ładowania
1100mA x 4 AA, 400mA x 4 AAA

czwartek, 12 lutego 2004, 15:20
Post Canon A80
Witam!
Planuję zakup aparatu i byłem już zdecydowany na Canonka A80. Zastanawiają mnie uwagi na forum że w tej cenie jest o wiele innych lepszych wyborów. W A80 podoba mi się obracany wyświetlacz i 4 Mpix matrycy. Szkoda że LCD jest mały i słabej jakości. Alternatywą dla tego wyboru są dla mnie Z1 lub c-740 i dx6490 - zoom czasami by mi się przydał. Czy w waszej opinii obracany LCD ma duże znaczenie dla ergonomi pracy? Czy polecacie jednak inne wymienione wyżej aparaty? Chcę wydać do 2100 zł wraz z ładowarką, akumulatorkami i kartą 128MB. Na allegro raczej bo taniej..... :) Będzie to moja pierwsza cyfrówka, ale zależy mi na ustawieniach manualnych - pragnę się rozwijać....
Pozdrawiam wszystkich...

czwartek, 12 lutego 2004, 15:20
Moderator

Aha, zapomniałem dodać, że lada dzień pokaże się nowy Canon S1 IS, który rozłoży Oly i Minoltę na łopatki i będzie na 99% najlepszym wyborem... chyba. Tylko, że początkowo zdecydowanie droższy.

czwartek, 12 lutego 2004, 15:22

A skoro będzie kosztował 600 czy nawet 500 euro (nie pamiętam), to rozłoży nas co najwyżej ceną... Nie ma co panikować.

czwartek, 12 lutego 2004, 17:02

Post Jak masz ,,,,,,,,,,!!
Jęsli masz dużo kasy to kup ładowarkę GP SMARTPowerBank
I dodają do niej 4 akumulatory 2100 mAH i czas ich ładowania w tej ładowarce to "1godzina20-25minut" a cena 279 zł w media markt !!

czwartek, 12 lutego 2004, 17:41
Moderator

Ja mam podobną ładowarkę w cenie 50%...! Poza tym to nie ten temat!!! kamoreks, naucz się proszę odpowiadać dokładniej na posty i nie używaj koniecznie tyle wykrzykników. I tak nie uda Ci sie przez to wywrzeć większego wpływu...

Co do aparatów. A80 jest kiepskim wyborem jak już pisaliśmy. Wątpię, aby odchylany LCD był naprawdę czymś tak ważnym, decydującym o kupnie konkretnego modelu.

W tym wypadku pozostają Ci chyba 2 ultrazoomy. Jeśli chcesz mieć dobre filmy, to bierz Z1 - na Allegro kupiłem za 1600 zł (model z Korei sprowadzony z USA - lepszy! ) w grudniu.

Ginty. S1 IS w Europie ma być za 599 euro, w Polsce pewnie za około 3500 zł, kto wie, czy nie drożej. Oczywiście taki zakup z miejsca odpada, ale gdy stanieje... :P Poza tym sprowadzając z USA, da się go nabyć za około 2200 zł przy dobrych układach i takich właśnie szukam. Zobaczymy.

Póki co, mam szczerą nadzieję, że może TomekK wyciągnie skądś taki model i zrobi jakiś mini test :)

czwartek, 12 lutego 2004, 17:49

Kriskce mialem ten sam problem co Ty...ale zdecydowalem sie jednak na zakup Z1 i wcale nie zaluje.A80 nie ma takiego zooma i nie oplaca sie przeplacac(jest podobny do A70 z kilkoma zmianami...)wiec nie warto przeplacac... Co do Z1 to przekonalo mnie to ze ma filmy z dzwiekiem i kilka innych ciekaWYCH FUNKCJI A PRZEDE WSZYSTKIM TO ZE MA LATWE W OBSLUDZE MENU!!!.Vendeur jak cos to mozesz mi napisac na maila co i jak z ta ladowarka...(juz jestem zalogowany).
pozdrawiam i zycze milego dnia.
RafalL

sobota, 14 lutego 2004, 18:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]