Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 18:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Canon vs Kodak 
Autor Wiadomość
Post Canon vs Kodak
Witam wszystkich zamierzam kupić cyfraka i zastanawiam się na d Canonem A 70 Kodakiem DX 6340. O canonie sie już tu naczytałem natomiast o kadaku nie wiele piszecie. Do tej pory miałem olympusa C1, zastanawia mnie czy na wyświetlaczu lcd w canonie dobrze widoczny jest element który fotografujemy kodak ma o wiele większe lcd. Jestem amatorem zamierzam robić foty w wiekszosci 10x15 ale chętnie też pobawiłbym się opcajmi manualnymi, czym więcej czytam tym mam większy dylemat nad wyborem aparatu. Dodam, że kodak mniej szarpie po kieszeni....pozdro dla wszystkich userów i licze na wasze posty...

wtorek, 10 lutego 2004, 02:14
Moderator

O Kodakach niewiele piszemy, dlatego że nie są to aparaty szczególnie godne polecenia... Przynajmniej te tańsze modele. W podobnej cenie można trafić lepiej. Canon A70 jest dobrym wyborem, choć ja bym chyba się skusił raczej na Minoltę S414 - bardzo dobre parametry i przystępna cena - na Allegro około 1250 zł chyba. 4,1Mpix, 4 x zoom optyczny i dość wiele opcji - naprawdę warta swojej ceny :)

wtorek, 10 lutego 2004, 02:27

Tanie Kodaki strasznie cierpią na kiepską optykę. Droższe natomiast są rzadko spotykane i zwykle też nie zachwycają - miałem trochę w ręku Kodaka DX6490 i powiem szczerze, że się zawiodłem. Canon A70 to aparat, który znam i polecam, jego wady to mały wyświetlacz (będzie widać, ale niezbyt dokładnie) i gorszy od konkurentów tryb auto. Natomiast ostatnio w tej cenie pojawiła się bardzo ciekawa oferta - właśnie Minolta S414. Cena jest jak na jakość zdjęć rewelacyjna - ok. 1300zł na Allegro, to tyle co A70, a tu masz 4x zoom i 4MP przy co najmniej tak dobrej jakości zdjęć. I oczywiście pełnym manualu.

wtorek, 10 lutego 2004, 21:20
Właśnie przyglądałem się tej minolcie kurcze trochę wielka jesli ma podobne parametry co Canon to będzie ok wezmę chyba tego Canona i to już w czwartek. Jeszcze pytanko bo za nim się nauczę manualnie obchodzić tym Canonem to trochę sie zejdzie uzywałem debila Olympusa C1 jeśli chodzi o tryb auoto to A 70 robi słabe zdjęcia??? (zdjęcia w pomieszczeniach przy słabym oświetleniu, przy naturalnym świetle itd itp)
Pozdro....

środa, 11 lutego 2004, 00:43

Canon A70 robi moim zdaniem gorsze zdjęcia w automacie od aparatów typu Olympus C-350 czy Minolta E323 - co nie oznacza, że robi gorsze zdjęcia w ogóle. A70 ma sporo gorsze parametry od S414, zdjęcia też robi nieco gorsze - moim zdaniem warto poświęcić wielkość.

środa, 11 lutego 2004, 21:16

Post Apropo Canona !! Czy to wada !!
Mam problem ponieważ mam Canona A 70 i pod szybkę nie pod wyświetlaczem wpadł mi kurz tnz. 4 pyłki kawałeczki czy wiecie jak to usunąć??Aha pod tą szybką nad wyświetlaczem są te kawałki kurzu ?!!
Jak je usunąć pomóżcie ale tak usunąć żeby nie posuć aparatu!! Czy komuś z was też sie tak zdarzyło ??!! Aparat od chwili kupna kiedy był nieużywany leżał w pokrowcu !!

środa, 11 lutego 2004, 21:40
No witam poraz kolejny, zdecydowałem sie na A 70 jutro odbieram kurcze czytające teraz wasze posty mam nadzieję że nie będe żałował wyboru i zdjęcia będa oki, tu jeszcze czytam że "kamoreksowi" kurz dostał sie za szybke w Canonie hmmm.... no zobacze to mój drugi cyfrak pierwszy to był Oly C 1 chyba na jakis czas wystarczy gorzej będzie jak będe przeklinał Canona

czwartek, 12 lutego 2004, 00:26
Post Canon70 czy Kodak DX 6340
Mieszkam w Kanadzie. Kodaka mam od czterech miesiecy i jestem niezwykle zadowolony.Slabych aparatow Kodak nie robi ani mniej ani wiecej niz inne firmy. Canon 70 mial niesamowita kampanie reklamowa.Czy jest lepszy? Jest napewno drozszy Jezeli znasz jezyk angielski wejdz na strony amerykanskich uzytkownikow i przeczytaj ich opinie o w/w aparatach. Pozdrawiam

środa, 25 lutego 2004, 06:42
lalas* w A70 jest tryb "P" (pol automat) na ktorym radze ci robic zdjecia zamiast na auto. W normalnych warunkach zmieniasz tylko balans bieli (aparat sobie niestety nie radzi) i mozesz trzaskac zdjecia- beda bardzo dobre. W nocy i przy gorszych warunkach musisz juz pobawic sie czasami naswietlania. Ale nauczysz sie w mig bo aparat jest latwy w obsludze . Zreszta instrukcja jest swietnie napisana.

środa, 25 lutego 2004, 21:51

Post Canon wporządku .....!!
Oddałem aparat i wysłąłem do serwisu czekam na aparat do 11 marca wysyłka + wyczyszczenie całkowity koszt 0 zł !!

środa, 25 lutego 2004, 22:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]