Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 03:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Panasonic Lumix DMC-FZ38 czy coś innego? 
Autor Wiadomość

Post Panasonic Lumix DMC-FZ38 czy coś innego?
Hej właśnie zamierzam kupić swój pierwszy aparat :mrgreen:. Na pewno wybrałbym kompakta. Kupuje aparat dla ćwiczenia i zdobywania umiejętności w robieniu zdjęć czyli aby był w jak najwyższym stopniu manualny. Jeszcze nie wiem co najbardziej przypadnie mi do gustu do fotografowania (czy architektura czy portrety itp.), dlatego chciałbym mieć aparat w miarę uniwersalny najlepiej daleko-zoomy. Mój budżet ograniczony jest do kwoty ok 1000zł, chociaż im mniej wydam tym lepiej. Z uwagi na to, że trochę bawię się w obróbkę zdjęć najchętniej, aby miał zapis RAW oraz żeby robił dobrej jakości zdjęcia (w swoim przedziale cenowym). Na pewno dodatkowym plusem było by nagrywanie filmów. Nie mają dla mnie znaczenia jakie jest zasilanie, stopka ani rozmiar aparatu. Nie wiem czy dobrze myślę pod tym względem jak na razie? :???:

Z tego co się orientowałem to wpadł mi w oko: Panasonic Lumix DMC-FZ38.

Chciałem się dowiedzieć czy są jeszcze jakieś inne aparaty kompaktowe (może jakiś przeoczyłem), które byłyby lepsze od FZ38 i pasowały do moich wymagań oraz czy dobrze dobieram do siebie aparat?

Następna kwestia to taka czy opłaca się kupować używany aparat?

Z góry dzięki za pomoc :grin:

poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 23:15

Post Re: Panasonic Lumix DMC-FZ38 czy coś innego?
Zazwyczaj aparaty w podobnej cenie i podobne funkcjonalnie oferują taką samą lub mocno zbliżoną jakość zdjęć, więc nie ma sensu dzielenie włosa na czworo. Obojetnie co kupisz - bedziesz zadowolony.

PS
Jeśli zdjęcia będą wychodziły brzydkie, to winy nie szukaj w aparacie tylko w sobie.

wtorek, 10 sierpnia 2010, 09:24

Trochę przeglądałem aparaty i oprócz Panasonic Lumix DMC-FZ38 zastanawiam się nad tymi aparatami: Fujifilm FinePix S100FS, Kodak EasyShare Z981, NIKON P100, PENTAX Optio X90, Samsung WB5000, Sony Cyber-Shot DSC-HX1.
Chciałem się dowiedzieć, który aparat byście wybrali na moim miejscu (uwzględniając mój pierwszy post) i na którym najlepiej byłoby mi się rozwijać?

czwartek, 12 sierpnia 2010, 12:46

Rzuć kostką do gry lub bierz ten co Ci się najbardziej podoba.

piątek, 13 sierpnia 2010, 08:41

niestety nie ma kości 7-ściennych :P, ale dzięki za odpowiedź, wiem że są jakieś rankingi na chip i pc world ale nie wiem jak bardzo są prawdo wierne jeżeli chodzi o jakość robionych zdjęć.

piątek, 13 sierpnia 2010, 12:22

Wyobraź sobie ranking 10 aparatów. Jak porównasz pierwszy z dziesiątym to pierwszy nie będzie dziesięć razy lepszy od ostatniego. Nie będzie nawet dwa razy lepszy. Może się nawet okazać, ze w jakości obrazowania ten pierwszy będzie nawet nieco gorszy od tego ostatniego.

Jakakolwiek grupa aparatów o podobnym typie i cenie da bardzo zbliżone jakościowo fotki porównywane jako wycinki w 100% powiększeniu (1:1). Efekty zdjęciowe oglądane na odbitkach 10x15, 15x20cm czy na LCD Full HD będą NIE DO ODRÓŻNIENIA.

Szkoda Twego czasu, określ ramy finansowe, określ podstawowe funkcje - szybka decyzja zakupu i rób zdjęcia.

piątek, 13 sierpnia 2010, 14:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]