Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 05:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Nikon D90 jakie obiektywy? 
Autor Wiadomość

Post Nikon D90 jakie obiektywy?
Witam,
Nie znam sie na aparatach i to bedzie moja pierwsza lustrzanka dlatego prosze Was o pomoc.
Chciałabym kupic Nikona D90. Potrzebuje 2 obiektywy. Jeden do robienia zdjec z bardzo daleka i jeden do robienia zdjec macro. Mozecie mi cos polecic?
Druga sprawa nie wiem czy Nikon D90 jest dla mnie odpowiedni. zalezy mi na apracie z ktorego moglabym korzystac zarówno teraz, kiedy jestem poczatkujaca jak i w przyszlosci. Czy uwazacie ze Nikon D90 to dobry aparat dla mnie?
Z gory dzieki za pomoc ;)

wtorek, 24 sierpnia 2010, 20:31

Post Re: Nikon D90 jakie obiektywy?
1. Ile chcesz wydać pieniędzy?
2. Macro to motylki, pszczółki, kwiatki czy mrówki i inne robaczki wielkości kilku milimetrów?

środa, 25 sierpnia 2010, 09:13

tzn aparat kosztuje ok 3.5tys wiec nie chce znowu wydawac za duzo...nie potrafie podac dokladnej kwoty bo nie wiem ile kosztuja takie obiektywy i jak to sie odnosi do funkcji ktore oferuja

jesli chodzi o macro to raczej motyle, robaczki, kwiaty itd czyli troche wieksze ;)

środa, 25 sierpnia 2010, 12:19

No to najtaniej będzie z kitami 18-55mm VR i 55-200mm VR (odpowiednio około 400zł i 800zł). 18-55 ma odwzorowanie około 1:3 więc może pełnić rolę "macro" dla większych obiektów. Ostatecznie możesz też założyć jakiś konwerter macro na 55-200mm np Raynox i też mieć bieda-macro.

Pytam o cenę, bo "prawdziwe" obiektywy macro zaczynają się od 2000zł.

Jak masz więcej kasy to np:
Sigma 17-70mm2.8-4.0 (macro 1:2.3) około 1200zł lub wersja OIS za +500zł
Nikon 70-300mm4.5-5.6 VR około 1800zł

środa, 25 sierpnia 2010, 15:04

mysle ze ta sigma ma cene ok ;)
a cos do robienia zdjec z dali najlepwiej cos w cenie do ok 1tys

Jeszcze jedno pytanie czy znasz jakis jeszcze aparat ktory byl by dla mnie odpowiedni? tylko zeby mial cene tak ponizej 3tys? (moze jakiegos Canona...)Chodzi mi o aparat a ktorego moglabym byc dlugo zadowolona ale zeby byl tez odpowiedni dla osoby poczatkujacej takiej jak ja. bo mam na oku tego nikona ale to juz z tymi obiektywami robi sie drogo....

środa, 25 sierpnia 2010, 22:26

Wektra napisał(a):
a cos do robienia zdjec z dali najlepwiej cos w cenie do ok 1tys
No przecież napisałem:
55-200mm
albo
70-300mm
Wektra napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie czy znasz jakis jeszcze aparat ktory byl by dla mnie odpowiedni? tylko zeby mial cene tak ponizej 3tys?
Nie obraź się ale z Twoją znajomością tematu, to proponowałbym jakąś hybrydę z zoomem x10 lub x15 marki Fuji lub Sony. Powinnaś zmieścić się w 1500zł i bedziesz miała i macro i mozliwość robienia zdjęć z dali.

Wektra napisał(a):
Chodzi mi o aparat a ktorego moglabym byc dlugo zadowolona ale zeby byl tez odpowiedni dla osoby poczatkujacej takiej jak ja. bo mam na oku tego nikona ale to juz z tymi obiektywami robi sie drogo....
Aparatu nie kupuje się na całe życie. Stopniowo dochodzimy do tego co nam jest potrzebne. Wg. mnie hybryda jest najbardziej uniwersalnym aparatem. Ma swoje zalety ale i wady. Użytkując ją jakiś czas wyrabiamy sobie pogląd co nam jest potrzebne a co nie jest. Zawsze można ją sprzedać i kupić coś bardziej pasującego.

Jeśli chodzi o ceny, to kompletowanie sprzętu lustrzankowego jest najdroższe, to raz. A dwa to za podobny sprzęt niezależnie czy u Nikona, Canona, Olympusa, Sony zapłacimy podobną cenę.

czwartek, 26 sierpnia 2010, 09:20

70-300mm - ogniskowa 300mm to wcale nie jest dużo, przynajmniej mi często brakuje przy kropie 1.6. No ale do 400mm już są drooogie.

www.fotografia.kopernet.org/obiektywy.html

Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 lutego 2013, 17:15 przez Nemon, łącznie edytowano 12 razy

wtorek, 14 grudnia 2010, 22:40

Bez określonego budżetu trudno będzie coś wybrać, ale lepiej zainwestować w lepsze szkło do dużych odległości - rozumiem, że chodzi tu o teleobiektyw, tak? Samyagi są całkiem fajne, np. taki, w sumie cena też jest przystępna.
Co do makro i robali, zawsze możesz skorzystać z mieszka - to nie jest tak duży wydatek, a zdjęcia wychodzą równie makro jak przez obiektyw.

poniedziałek, 7 marca 2011, 14:47

O tym czy aparat będzie starczał na długo zależy od Ciebie. Zależy jak szybko sie będziesz rozwijała w wiedzy i umiejętnościach fotograficznych, kiedy sprzet zacznie Cię ograniczać.

środa, 9 marca 2011, 17:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]