Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 16:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Samsung EX1/Lumix DMC-LX5/ Olympus XZ-1 
Autor Wiadomość

Post Samsung EX1/Lumix DMC-LX5/ Olympus XZ-1
Mam zamiar kupic bardziej zaawansowany kompakt jako dodatek do lustrzanki. Nie interesuje mnie bezlusterkowiec, postanowiłam postawić na kompakt. Po przejżeniu testów i opinii znalazłam trzy aparaty, które wydają mi sie godne uwagi. Mam tylko problem z podjęciem decyzji, zwłaszcza dlatego, że nie jestem znawcą sprzętu i opis parametrów mnie pzreraża, do tej pory nie mogę wszytskiego pojąć :)
Samsung EX1 - jeśli chodzi o to czego się w nim obawiam to możliwość ładowania akumulatora tylko pzrez kabel i bark mozliwości robienia zdjęc, gdy akumulator się ładuje (brak osobnej ładowarki), dodatkowo doczytałam, że można nim zrobić około 240 zdjęć, wydaje mi sie mało (choć mojego Nikona oceniano na chyba 400 zdjęć a wyciska nawet 700 :)). Kusząca cena bo w granicach 1100 zł. Podoba mi się tu też ten odchylany ekran, choć nie wiem na ile jest faktycznie przydatny i praktyczny bo nigdy nie korzystałam z takiego gadżetu
Lumix DMC-LX5/ Olympus XZ-1 - w testach były ocenane raczej podobnie. Olympus to wręcz stał na tym samym poziomie co EX1.
Najbardziej kusi mnie chyba ten EX1 choc mam wątpliwości co do ładowania i ilości zdjęć.
Nie potrafię aparatów okreslić pod względem parametrów i stwierdzić, który z nich faktycznie jest najlepszy.
Jeśli chodzi o zdjęcia do jakich miałabym go wykorzystywać to raczej krajobrazy i makro, no i standardowo rodzinno-wakacyjne :).
Bardzo prosiłabym o rade i jakieś nakierowanie :)

niedziela, 18 grudnia 2011, 20:06

Post Re: Samsung EX1/Lumix DMC-LX5/ Olympus XZ-1
Ładowarkę i dodatkowe akumulatory do ex1 można kupić bez problemu.

Ja mam LX5 bo zależało mi na dobrych filmach i małych gabarytach. Na jednym akumulatorze robię ponad 400 fotek.

Gdybym kupował aparat jak byłby już XZ-1 to kupiłbym XZ-1.

Teraz gdybym kupował mały zaawansowany kompakt, to kupiłbym Canona S100.

niedziela, 18 grudnia 2011, 21:24

Porównaj tutaj zdjęcia:http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM olympus bije tutaj canona i panasonica (napisy na butelce i książce), szkoda tylko, że nie ma samsunga...

środa, 21 grudnia 2011, 18:45

fis napisał(a):
Porównaj tutaj zdjęcia:http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM olympus bije tutaj canona i panasonica (napisy na butelce i książce), szkoda tylko, że nie ma samsunga...
Wszystko zależy na czym najbardziej nam zależy kupując jakiś produkt. Wymienione tu aparaty w czymś są najlepsze, a w czymś innym najgorsze. Aparat idealny powinien np.:
- mieć jakość obrazka jak w XZ-1
- obiektyw od 24mm jak w LX5, S100 czy EX-1
- jasność obiektywu jak XZ-1
- obracany LCD jak w EX-1
- jakość nagrywanych filmów jak w LX5
- możliwość podłączenia wizjera EVF jak w XZ-1 i w LX5
- wielkość S100
- cenę EX-1

Niestety nie da się wszystkiego powyższego połaczyć razem.

czwartek, 22 grudnia 2011, 15:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]