Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 18:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 alternatywa dla minolty s414 
Autor Wiadomość

Post alternatywa dla minolty s414
witam.. pierwszy post, nie mniej jednak zgodnie z instrukcją wcześniej wrzuciłem hasło do tutejszej wyszukiwarki, oraz poczytałem topici o innych modelach - nie mniej jednak nie znalazłem odpowiedzi na pytanie z tematu (jedynie napominki - żadnych konkretów), a więc ośmielam się ponowić ten problem - czy można wytypować alternatywne modele z innych "stajni"? (raz ze względu n amożliwości tej minolty, a dwa z przedziału cenowego[na allegro gość sprzedaje za ok 1200 nowen na gwarancji euro]),,, a przy tej okazji jak wygląda respektowanie gwarancji euro u nas? nie ma z tym żadnego problemu??

licze na odzew z Waszej strony - niekoniecznie na orzywioną dyskusję, ale kilka opini byłoby mile widzianych ;) gdyby jednak nie było żadnego odzewu, to pozwole sobie na sklonowanie posta w innych działach :twisted:

środa, 18 lutego 2004, 23:49
Moderator

Gwarancję "euro" dopóki nie wejdziemy do Unii nie są w Polsce oficjalnie respektowane, ale to nie jest wielki problem chyba. W takim wypadku jednak spróbowałbym kupić u "POLUSA_DIRECT", którzy to oferują polskie gwarancje na zakupione u nich produkty, ponadto posiadają najlepsze ceny! Wyślij do nich maila koniecznie.

Jeśli chodzi o samą Minoltę, to jest to dość dobry aparat i za tę cenę naprawdę warto go kupić

czwartek, 19 lutego 2004, 17:45

Jeżeli chodzi o konkurentów pod względem możliwości/jakości, to najbliższy mu aparat to chyba Canon A80. Tylko, że on jest sporo droższy, jakość jest porównywalna, a możliwości nieco mniejsze przez mniejszy zoom optyczny. Jeśli chodzi o ceny, to najbliższe wydaje mi się być Olympus C-350 i Canon A-70. Pierwszy jest nieco tańszy, ale to pełen automat, natomiast drugi jest nieco droższy, natomiast ma manual, ale jeśli chodzi o jakość, raczej nie wygrywa z C-350. Jest też droższy od S414, ale też znajdujący się klasę wyżej Olympus C-4000 - wart polecenia.

czwartek, 19 lutego 2004, 18:57

a jeszcze jedna prośba.. prosiłbym jeszcze o jakieś szczegóły tyczące "POLUSA_DIRECT" - namiar elekroniczny (www) albo cuś :D

jeszcze raz dzięki

piątek, 20 lutego 2004, 00:06
Moderator

Jest o nich kilka tematów. Wejdź na Allegro i znajdź użytkownika "POLUSA_DIRECT".

Albo napisz maila prosto do info@polusa.com (chyba taki adres, bo już nie pamiętam).

piątek, 20 lutego 2004, 00:58

wielkie dzięki :) czyli pozostaje s414

a jeszcze jedna prośba.. prosiłbym jeszcze o jakieś szczegóły tyczące "POLUSA_DIRECT" - namiar elekroniczny (www) albo cuś :D

jeszcze raz dzięki

oczywiście to byłem ja.. ale z powodu szybkich "reakcji" Vendeur'a i Tomka nawet nie zwróciłem uwagi że ciasteczko mnie nie zalogowało :D

a propo POLUSA_DIRECT - właśnie skrobnąłem do nich maila.. zobaczymy jakie ceny podadzą.. jak coś to tu wkleję ;)

piątek, 20 lutego 2004, 09:33

witam znowu... jak to mówią - apetyt rośnie w miarę jedzenia.. a ja nawet jeszcze jeść nie zacząłem-tylko czytać hehe
co do cen u POLUSA to właśnie dostałem takie:
POLUSA napisał(a):
s414 - 1499zl [gratis ladowarka i aku]
Z1 - 1650zl [gratis ladowarka i aku]
C750 - 2100zl

przy czym pytałem się o pojedyncze sztuki... w tej sytuacji dokładam 150 i mam Z1 :D .. a jakby tak sprowadzali większą partię to może by jeszcze dorzucili karte 128MB tak jak to robili ostatnio... kto sie jeszcze pisze? ;)

o finale "jedzenia" na pewno poinformuje hehe ;)

sobota, 21 lutego 2004, 00:50

no to cena na minolte najlepsza nie jest... widzialem juz po 1250 na allegro od dobrch sprzedawcow...

Zapytaj polusa o a70, mi powiedzieli cos okolo 1300 z auku 128 karta...

sobota, 21 lutego 2004, 01:15

wez pod uwagę że w cenie masz koszt przesyłki (wraz z ubezpieczeniem)-czyli jakieś50 zeta, do tego ładowarka z kompletem akumulatorów.. więc kolejna stówka... 1650 - 50-100 = 1500 - za tyle Z1 na allegro niewidziałem... i do tego dochodzi gwarancja na terenie polski... przy moim szczęściu to na pewno się przyda.. a ja chrzanie gwarancje za granicą... fakt ze 414 sie nie kalkuluje.. dlatego apetyt mi urusł na Z1 :D

co do A70.. bardziej minolta mi odpowiada :) pytałem jeszcze o C350, ale zbyli to milczeniem hehe - czyli takich nie ściągają bo się nie opłaca..

pozdrawiam

sobota, 21 lutego 2004, 01:23

ale ta 414 ma cos ciemny obiektyw;) mi sie zdaje, ze canonem juz dosc czesto jest ciezko zrobi czdjecie bo jest za ciemny...;(

a tak wogoel ma ktos 414 na forum??? bo dosc ciekawei wyglada stosunek cena mozliwosci!

sobota, 21 lutego 2004, 01:28

co do s414 to jak najbardziej sie zgadzam.. na allegro nawet jest za 1200... co do porównań, to jestem zbyt zielony bu jakiekolwiek opinie stawiać :D, a co do użytkowników, to czytając wszystkie posty wkórych wystąpiła 414 - to chyba niema żadnego - same wypowiedzi z drugiej ręki :).

sobota, 21 lutego 2004, 01:34
Moderator

Jakaś droga ta S414 u POLUSY... Bardzo dziwne, możliwe że się pomulili z ceną... Trzeba jeszce raz spytać.

PS. PRzesyłka w moim wypadku kosztowała około 110 zł ($38), ale to był ekspress i szła 4 dni robocze z USA do Wrocka :)

sobota, 21 lutego 2004, 15:34
Ja także kontaktowałem się z Pollusą-wkrótce też kupię Z1, A80 lub A70 - jeszcze się zastanawiam i liczę środki finansowe :D . Zastanawia mnie tylko gwarancja wystawiana przez tą firmę - dzwoni się na telefon podany na gwarancji, imiennej zresztą i dostarczają wówczas nowy sprzęt wcześniej jeśli jest w polsce lub później jeśli sprowadzają. Czy to możliwe żeby w przypadku reklamacji dawali nowy sprzet? Trochę mnie to dziwi...Informacje te mam od Polusy więc są na pewno prawdzie. Co o tym sądzicie?
Pozdrowienia!

sobota, 21 lutego 2004, 18:23
Moderator

Skoro tak twierdzi POLUSA, to trzeba im wierzyć. Na szczęście nie znam nikogo kto musiał u nich oddawać towar, więc nie wiem dokładnie. Ale oni mogą mieć inne układy w USA i takie coś może być możliwe :)

PS. Może A80 sobie odpuść :) Jeśli Ci starczy, to weź Z1. Zresztą w cenie A70 też można mieć lepszy troszkę sprzęt. Albo modele Minolty, albo Olympusa.

sobota, 21 lutego 2004, 19:54
Dotychczas właśnie Z1 była moim faworytem. Ale ponieważ nie chciałbym korzystać z napraw gwarancyjnych :) spoglądam w stronę modeli Canona -wydająsię bardziej solidne. Gdy przeglądam różne newsy na temat Z1 i czytam o delikatnej klapce zamykającej baterię czy przełączniku czy tandetnej dźwigni zooma to boję się wydać tyle kasy...
Sam aparat mi się podoba, zdjęcia też OK tylko kwestia wykonania!!! Sam oduwając w fotojokerze zamykanie baterii bałem że się ten cieniutki plastik złamie....Może wyolbrzymiam ale nie chcę po miesiącu aparatu oddawać do serwisu...Ale jeszcze się zastanawiam i wcale nie wykluczyłem jeszcze Z1 :D
Pozdrawiam

sobota, 21 lutego 2004, 20:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona