Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 13:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Błagam pomocy ! Wybór lustrzanki. 
Autor Wiadomość

Post Błagam pomocy ! Wybór lustrzanki.
Interesuję się fotografią dłuższego czasu i wybrałam nawet średnią szkołę o profilu fotograficznym. Owszem znam się na wyposażeniu studia,lampach studyjnych,wywoływaniu czarno-białym...
Ale niestety nie mam zielonego pojęcia o sprzęcie fotograficznym.
Posiadam lustrzankę - Sony alpha 350. Niestety od roku nie potrafię się 'z nią zaprzyjaźnić'. Interesuje mnie wykonywanie zdjęć na pełnym manualu a w Sonym mam z tym pewien problem. Kolory są inne niż w rzeczywistości, cały czas włącza mi się preselekcja czasu albo przysłony i nic nigdy nie wychodzi po mojej myśli.
Niedawno dostałam do ręki Nikona D90. Miłość od pierwszego wejrzenia. Dwa pokrętła, łatwy dostęp do wszystkich opcji... tak jak powinno być dla półamatora który w sumie dopiero zaczyna długą drogę w kształceniu foto. Poważnie zastanawiam się nad kupieniem aparatu. Nie wiem tylko co wybrać.
Nikon D5100 podobno jest niezbyt łatwy w obsłudze i ma kilka utrudnień. Chociaż nie ukrywam że chciałabym taki aparat który posłużyłby mi przez parę ładnych lat. Pół profesjonalny z łatwym dostępem do najważniejszych opcji. Czasem się zastanawiam czy taki w ogóle wyprodukowali :wink:
Czytałam naprawdę dużo testów i nadal nie mogę się w tym połapać.
Chciałabym lustrzankę w zakresie od 3 000 do 4 500 zł. Mogę nawet trochę nagiąć budżet ale zależy mi na znalezieniu tego odpowiedniego aparatu.
Moje pytanie:
Co wybrać?!
Jest tyle opcji do wyborów a ja w sumie kompletnie się na tym nie znam. Proszę o szybką pomoc.
Mam nadzieje że w tym moim rozpisaniu ujęłam to co dla mnie najważniejsze w znalezieniu dobrego aparatu.

piątek, 3 lutego 2012, 23:22

Post Re: Błagam pomocy ! Wybór lustrzanki.
Kupując nowy aparat/nowej firmy, wchodzisz w nowy system a więc to zależy. Ja siedziałem długo w bagnecie Pentaxa i teraz wiem że to lepiej byłoby wziąć Canona, albo Nikona bo potem łatwiej o obiektywy kupno/sprzedaż i generalnie łatwiej i bardziej kompatybilne z resztą świata.

Ale nie stać mnie na długie obiektywy Nikona np. coś jak Canon 400/5,6 dlatego przerzucam się na Canona. Dlaczego? Bo wiem że ma najwięcej akcesoriów i są tańsze (także używane). I potem jak będę chciał się przenieść na pełną klatkę to raczej kupię EOS-a 5D za 7,5 tyś niż starego Nikona D700 za 8tyś.

Dlatego kup jak chcesz coś nowego to np. EOS-a 60D a resztę wydaj na szkła, bo to przez nie robisz zdjęcia.

wtorek, 7 lutego 2012, 16:50

DramaQueen napisał(a):
Posiadam lustrzankę - Sony alpha 350. Niestety od roku nie potrafię się 'z nią zaprzyjaźnić'. Interesuje mnie wykonywanie zdjęć na pełnym manualu a w Sonym mam z tym pewien problem. Kolory są inne niż w rzeczywistości, cały czas włącza mi się preselekcja czasu albo przysłony i nic nigdy nie wychodzi po mojej myśli.
Jeśli nie umiesz obsługiwać alfy, to najprawdopodobniej każda inna lustrzanka jest poza Twoim zasięgiem. Polecam zakup kompakta.

środa, 8 lutego 2012, 11:20

jacek2004 napisał(a):
DramaQueen napisał(a):
Jeśli nie umiesz obsługiwać alfy, to najprawdopodobniej każda inna lustrzanka jest poza Twoim zasięgiem. Polecam zakup kompakta.

Prosiłabym o nie wyciąganie takich wniosków ponieważ miałam okazję pracować również na innych aparatach nie tylko na Sonym. I tak. Posiadam 'kompakta' i robiłam na nim zdjęcia.
Zadałam pytanie o dobór odpowiedniej lustrzanki a nie o kwestionowanie moich umiejętności.

wtorek, 14 lutego 2012, 12:58

DramaQueen napisał(a):
... miałam okazję pracować również na innych aparatach
To kup taki i po kłopocie.

środa, 15 lutego 2012, 13:27

Z treści zapytania i budżetu wynika, że max. to aparat z matrycą APS-C i obiektywy kitowe.
Moim zdaniem warto mieć ekranik w pełni ruchomy, na przegubie bocznym (a więc np. nie Nikon D5000 ale D5100). Ten wynalazek doceniają Ci, którzy mieli okazję go używać. W makro, zdjęciach znad głowy, trudnych ustawieniach aparatu jest nieoceniony.
Wizjer, ekran nieruchomy, różne wynalazki typu ekranu częściowo odchylny to inna liga.
Biorąc pod uwagę przyszłość (i kolejne inwestycje w lepszą optykę) można się zastanawiać - Nikon czy Canon ((z lekką preferencją dla Canona). Jeżeli natomiast masz zamiar bazować tylo na optyce kitowej - raczej Nikon, kitowy standard Nikona jest lepszy niż jego canonowski odpowiednik.
Z drugiej strony, dużo zależy od preferencji użytkownika i tematyki zdjęć.
W studio lustrzanka ma przewagę, jednak dla podróżnika czy po prostu do niedużej damskiej dłoni lepszy może być zaawansowany bezlusterkowiec. Tyle, że dokupienie do niego dodatkowego osprzętu stanowić będzie spory wydatek.

środa, 29 lutego 2012, 12:34

Ja też mam do was pytanie odnośnie wyboru lustrzanki. Moja bratanica jest zafascynowana fotografią i ostatnio powiedziała mi, że marzy jej się lustrzanka. Ponieważ za 2 tygodnie ma urodziny to chciałem spełnić jej marzenie i kupić upragniony aparat. Oczywiście ja kompletnie nie znam się na lustrzankach (sam mam jakiś tani kompakt) i dlatego zdecydowałem, że poproszę o radę osoby, które dobrze znają się na lustrzankach. Co waszym zdaniem mam kupić?

poniedziałek, 23 lipca 2012, 12:51

Canon eos 05 być może jej wystarczy.

wtorek, 28 sierpnia 2012, 21:22

Jak już wspominacie o dobroci wizjerów, nie można nie wspomnieć o nowy wynalazku A77, takiego wizjera jeszcze nie było. Oprócz normalnych obrotów ma jeszcze dodaną klapkę. W ten sposób można wizjer umieścić nawet nad aparatem. Samo body z kitem spokojnie zmieści Ci się w cenie. Do manuala jest całkiem wygodna, ze względu na dwa pokrętła które ma body.

wtorek, 18 września 2012, 10:57

Właśnie! JackWordHD poruszył fajny patent zastosowany w A77. Ta ruchoma klapka w tej alfie jest świetnym rozwiązaniem, bo bardzo ułatwia robienia zdjęć w nietypowych warunkach. Fotografowałem stawiając aparat na podłodze i tak sobie ustawiłem wychylenie i kąt podglądu, że nie musiałem się czołgać po podłodze.

środa, 17 października 2012, 22:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]